Předkolo poháru české pošty - 1. BFK FRÝDLANT N. O. - FK NOVÝ JIČÍN 1:2 (1:1)

20.07.2014 18:53

Po prvním a hned vítězném přípravném utkání s nováčkem divize Kozlovicemi (2:1), zahájili novojičínští fotbalisté novou sezónu v předkole celostátního Poháru Čs. pošty na krásném trávníku účastníka krajského přeboru. Pod staronovým trenérem Aloisem Holubem nastoupili hosté na jedné straně bez několika hráčů základních sestav v uplynulém ročníku soutěže (Šrom, Moravčík, Rybařík, Kalich), na druhé straně s novými hráči Švecem (z Opavy), Švancerem (z Mikulovic) a Neumanem (z Frýdku-Místku) v nohách s tvrdými tréninkovými dávkami prvního týdne přípravného období. Ve velkém vedru se hra 1. poločasu odvíjela v aktivitě domácího týmu, coby vítěze krajského kola předcházejícího ročníku Čs. poháru, která vyústila na konci první půlhodinky v jeho vedoucí gól, který vstřelil po předcházející kombinační akci s centrem Střižíka hlavou Byrtus - 1:0. Za dvanáct minut na to se hostů podařilo vyrovnat, když se míč po centru Hejduška a chybě domácího gólmana dostal k volnému Malinovi, který jej poslal do zcela opuštěné branky - 1:1. V závěru 1. části hry se docela zapotil gólman Leskovjan, který musel zasahovat proti střelám Fajčáka a Papřoka, pohromu ke druhému gólu v jeho síti zažehnal za něj po špatném zásahu a po střele Žáčka obětavým zákrokem na brankové čáře Molnár.

Od začátku 2. poločasu měli opět mírnou převahu domácí s několika rohovými kopy nebezpečnou hlavičkou Fajčáka těsně vedle tyče Leskovjanovy svatyně. Poté se hra odbývala mezi „šestnáctkami“, šancí na vstřelení branky bylo na obou stranách „jako šafránu“. Několik minut poté, co na trávníku vystřídal kapitána Bajera, se čerstvý novojičínský „dlouhán“ Smolarčík dočkal gólu, když po pěkné kombinační akci Hejduška a centru Neumana překonal domácího gólmana Ježe - 1:2. Snaživí domácí se i nadále tlačili před branku Leskovjana, vybojovali další rohové kopy, v samotném závěru pomáhal změnit nepříznivý stav i brankář Jež, ale hosté si už vedení pohlídali. Vítězství jim zaručilo postup do 1. kola, v němž se střetnou v sobotu 26. července na domácím hřišti s určitě atraktivním soupeřem, nováčkem II. celostátní ligy Opavou.

Nový Jičín:         Leskovjan - Hejdušek, Malina, Nippert, Farkas - Švancer, Molnár, Švec, Plešek (78. Novotný) - Neuman, Bajer (63. Smolarčík).

Góly:                    26. Byrtus - 38. Malina, 70. Smolarčík,

ŽK:                        Junga - Malina

Rozhodčí:           Dresler - Galásek, Trigas.

Trenér Alois Holub: „Tak s předvedenou hrou moc spokojený nejsem, spokojenost je jen s výsledkem, ale to je dáno tím, že jsme prakticky poprvé hráli v nové sestavě, takže je zapotřebí dát se nějakým způsobem trošku dohromady, sehrát se, ale to bude práce na další tři týdny do zahájení soutěže. Pak uvidíme, co nám to přinese. Myslím si však, že kádr bude natolik silný, že bychom měli opravdu se pohybovat divizi někde mezi prvními šesti mužstvy“.