Lokomotiva Petrovice - FK Nový Jičín 0 : 0

15.11.2014 21:00

    Na hřiště druhého celku soutěže nastoupili fotbalisté Nového Jičína k poslednímu utkání roku bez Hejduška, Kalicha, ale již s uzdravenými Bajerem a Švancerem s cílem bodovat, což se jim po devadesáti minutách hry i podařilo, i když ne naplno, přestože jim ke třem bodům nakonec scházel jen ten pověstný „chloupek“ …  Zatím, co si z docela vyrovnané hry prvního poločasu domácí nevytvořili žádnou velkou šanci ke vstřelení gólu, byli to naopak hosté, kteří jich měli hned tři. Již po deseti minutách hry poslal Švec krásnou přihrávkou do úniku Neumanna, který si „udělal“ domácího Anastázovského, ale jeho střelu vyrazil domácí brankář  Hájek nad břevno své branky, hned  poté se sice, po nedorozumění obrany hostí s brankářem, dostali do určité šance i domácí, ale hosté ji odvrátili. Pak se hra „přelévala“ z jedné strany na druhou i s několika rohovými kopy i střelami na branku na obou stranách. Deset minut před přestávkou přišla rychlá akce Neumanna se zpětnou přihrávkou na Lokšu, jehož tvrdou nebezpečnou střelu vyrazil domácí brankář na roh a když už oba celky mířily do šaten na přestávku, přišel kiks domácího brankáře Hájka při rozehrávce, jenže rekonvalescent  Bajer, již opět s kapitánskou páskou, darovanou šanci v malém prostoru před brankou nevyužil.
    Z předvedené hry v první půli se dá říci, že hosté byli domácímu favoritovi více než rovnocenným soupeřem, což se asi nelíbilo jejich trenérovi, protože jeho svěřenci vstoupili do druhé půle jako vyměněni a od prvních minut zatlačili hosty do defenzívy s mnoha nebezpečnými akcemi. Při jejich velkém tlaku se hosté, snad za dvacet minut, dostali na polovinu domácích jen velmi  sporadicky a obrana i s brankářem Šromem měli „plné kopačky práce“, aby zabránili vstřelení gólu. Po jednom z rohových kopů vykopával Cigánek míč z brankové čáry, stejně tak si poradil o chvíli později Šrom, který likvidoval nohama střelu Dittricha mířící za jeho záda. Hosté poté zpřesnili hru, což jim přineslo i několik útočných akcí i s rohovými kopy, všechny však skončily na domácí obraně. Pět minut před koncem přišla jejich největší gólová šance, když  po akci Neumanna tečoval Bajer střelu Lokši, která trefila tyč branky překvapeného Hájka a míč místo do sítě, proletěl kousíček kolem jeho kopaček podél celé branky do hřiště. A pro domácí mohlo být nejhůře, pokud by minutu před koncem z další velké šance, nestřílel osamocený Rybařík, po nezištné přihrávce od Lokši, jen do rukou brankáře Hájka. Hosté tak byli nakonec i docela zklamáni, že se jim kýžený gól nepodařilo vstřelit, i tak je ale bod získaný na půdě favorita, určitě velmi cenný. Vedení novojičínského klubu a samotni hráči, i přesto nemohou být s výsledky a umístěním po šestnácti podzimních kolech spokojeni, protože jejich předsezonní ambice mířily daleko, daleko výš, než je jejich 13. místo, s nímž vstoupí v březnu do těžkých jarních bojů.

Sestava :    Šrom - Molnár, Malina, Cigánek, Švancer - Neumann, Švec, Rybařík, Plešek - Bajer, Lokša.
ŽK:               Škuta, Hoffmann - Malina, Švancer, Cigánek, Rybařík
Rozhodčí:  Slavík - Handlíř, Richtár.

Trenér Holub: „Do tohoto utkání jsme šli, tak jako pokaždé, co jiného než hrát na vítězství a věřili jsme si, zvlášť, když jsme s nimi první zápas doma promarnili. Myslím si, že po stránce, nasazení, vůle, bojovnosti jsme odehráli velmi dobré utkání, hráči si sáhli na dno sil. Věděli jsme, že domácí budou muset tvořit a my chodit do  brejkových situací, což se nám v první a v závěru druhého poločasu i dařilo. Nemohu nic jiného říci, než škoda těch nevyužitých šancí, které jsme měli, zvláště té Neumanna a Bajera v závěru utkání. Chtěli jsme tři, máme bod, každopádně jsme rádi, že jsme něco, i když málo,  umazali z toho minusového manka na našem bodovém kontě, po této stránce je má, ale jen  mírná spokojenost“.

Autor : Jaroslav Kotas