FK NOVÝ JIČÍN - FK NOVÉ SADY OLOMOUC 3 : 1 ( 2 : 0 )

29.05.2016 22:00
    Utkání sousedů v tabulce (5., resp.6. místo), začala obě mužstva opatrně, domácí však s postupem času byli přece jen aktivnější. Největší šance měli Juříček (střílel vedle) a Malina, který po rohu hlavou trefil jen šibenici olomouckých. Ti byli v 1.poločase téměř neškodní a přišel zákonitý trest za pasivitu. Ve 37. min. se poprvé trefil Lokša,  a stejný hráč již v nastavení 1. poločasu proměnil trestný kop z 23 m a do kabin se šlo za dvoubrankového vedení.
    Vést v poločase o 2 branky bývá většinou velmi ošidné, proto domácí zahájili 2.polovinu utkání opět velmi aktivně. Vytvořili si převahu, ale bez efektu. Největší šanci nevyužil agilní Juříček, který po kolmé přihrávce  mezi stopery obešel i brankáře hostů, z úhlu krásně vystřelil, ale na brankové čáře trefil obránce hostů.
    Zlomová mohla být 65. min. utkání. Stoper Malina, který jako jediný hráč v tomto utkání měl žlutou kartu ze 47.min. za faul, zahrával z půlky hřiště trestný kop a protože se rozhodčímu zdálo, že příliš dlouho s rozehrou váhá, udělil mu druhou žlutou kartu a tím i červenou. Hodně přísné a dost zvláštní rozhodnutí rozhodčího utkání, které rozhodně nevybočilo z normálního rámce. Domácí cítili velkou křivdu a hosté dostali početní výhodu na celých 25 min. do konce, aby se pokusili o zvrat.
    Proti oslabeným domácím si vynutili územní převahu, ale ke korekci výsledku jim pomohla v 75. min. až chyba jinak spolehlivého brankáře Šroma. Ten odkopával z vlastního pokutového území míč tak nešťastně, že vlastně nahrál hostům. Jejich pokus o přelobování brankáře obránci ještě odvrátili na rohový kop, ale hosté jej přece jen využili a Steklý na zadní tyči hlavou snížil na 2 : 1 . A mohlo být ještě hůř, protože za dalších 5 minut se na hranici ofsajdu ocitli v pokutovém území před naší brankou hned 2 hráči hostí, ale situaci naštěstí nezvládli.
    Domácí se soustředili na pozornou obranu a nakonec v duchu nepsaného pravidla „nedáš – dostaneš“ zvládli v oslabení jednu z brejkových situací, kterou jim soupeř ve snaze o vyrovnání nabídl. V 81. min. dorostenec Seidler ( jeden ze čtyř, kteří v utkání nastoupili), chytře potáhl akci po levé straně a ve finální fázi předložil ideální přihrávku Lokšovi, který se nezmýli a dal výsledku konečnou podobu .  Zaslouženě!

Sestava:  Šrom – Kalich, Malina (47. ŽK, 65. ČK), Farský, Kiss Farkas – Staněk (80.Střelec),Švec, Juříček, Hrubý (73.Seidler) – Švancer (28. Fertál), Lokša
Branky:   37., 45. a  81. Lokša  -  75. Steklý
Rozhodčí:  HR Poláček, AR1 Kozubík, AR2 Koláček   Delegát FA:  Holčák

FOTBALOVÝ KLUB  ZVE VŠECHNY PŘÍZNIVCE FOTBALU NA POSLEDNÍ UTKÁNÍ NA DOMÁCÍM STADIONU V SOUTĚŽNÍM ROČNÍKU 2015/2016 :