31.05.2017 FC VELKÉ KARLOVICE – FK NOVÝ JIČÍN 0 : 1 (0:0)

31.05.2017 19:41

    Další tříbodový, tedy vítězný zápas, mají za sebou naši fotbalisté. V dohrávce odloženého utkání to ale zdaleka jednoduchá záležitost nebyla a vítězství se zrodilo až v samotném závěru z pokutového kopu. Ten za faul na Opatřila v 88. min. bezpečně proměnil Lokša.
V 1. poločase dvě největší šance měl po rohových kopech Javorek, ale v obou případech střílel vedle a za zmínku ještě stojí střela Lokši, kterou bravurně zlikvidoval domácí brankář Martin Sváček, jinak odchovanec novojičínského fotbalu. Je nutno zmínit i další domácí oporu Josefa Mikulu, kterého taky známe z působení v našem mužstvu. Jejich dirigentské schopnosti v obranném systému domácích jsou známé a bylo zřejmé, že moc šancí se rodit nebude.
    To se potvrdilo i ve 2. poločase. Domácí dále pečlivě bránili, měli dvě tři nadějné brejkové situace, které ani v jednom případě naštěstí nedotáhli a zdálo se, že dohrávky odložených zápasů a květnový nahuštěný program (středa-neděle) jsou již nad jejich síly. Naše mužstvo vystupňovalo tlak, mělo převahu, ale gólové vyjádření přišlo až v samotném závěru. To se Opatřil v pokutovém území domácích dostal před domácího obránce, který ve snaze zasáhnout míč našeho hráče podrazil, a bylo rozhodnuto.
    Naše mužstvo na hřišti menších rozměrů tentokrát nepředvedlo nic mimořádného, ale mělo enormní snahu, příkladně bojovalo a to se nakonec vyplatilo. Domácí mužstvo potvrdilo, že výhry z posledních tří zápasů nebyla náhoda, ale v tomto utkání už zřejmě scházely síly.
Sestava: Ognyanov – Macíček P., Malina, Javorek, Kiss Farkas – Kalich, Švec, Juříček, Krčula (70. Nippert) – Opatřil, Lokša
Dále připraveni: Tichánek, Fertál, Macíček J., Uhlíř
Rozhodčí:  Silný Zdeněk – Lakomý Lukáš, Grečmal Michal     Delegát FA: Mužík František


Pozvánka na příští utkání:

FK NOVÝ JIČÍN  –  1.BFK FRÝDLANT

V SOBOTU 3. ČERVNA V 17 HOD.