31.03.2017 Valašské Meziříčí - FK Nový Jičín 2:4 (2:4)

31.03.2017 19:33

Tři zápasy, tři výhry, skóre 12:4 -  taková je bilance fotbalistů Nového Jičína na úvod jarní části soutěže. V páteční předehrávce za krásného počasí začal lépe vysoce favorizovaný domácí celek, dlouholetý rival Nového Jičína, zároveň lídr soutěže, když jeho euforii z vedoucí pozice ještě zdůraznil gól brzy po zahájení utkání, o nějž se postaral Výmola, který po přímém kopu Komara dotlačil odražený míč hlavičkou do sítě - 1:0. To byla pro domácí první, a až skoro do konce poločasu  i poslední radost, protože zbývající minuty první půle byli výrazně lepší hosté, kteří svoji herní převahu vyjádřili hned čtyřmi góly. O ten první vyrovnávací se postaral dvě minuty po vedení domácích Lokša, který dostal krásný dlouhý  míč přes obránce o své sólo téměř od půlící čáry chladnokrevně završil střelou pod padajícího brankáře Rohela - 1:1. Zaskočeni domácí najednou nevěděli co hrát, když jim v tom nejvíce bránila výborná kolektivní hra hostí s přesnými přihrávkami a rychlými protiútoky, z nichž po jednom s faulem na Lokšu, poslal Farkas míč z přímého kopu na hlavu faulovaného hráče a ten se nemýlil podruhé - 1:2. Doslova skoro šok, nejen pro domácí hráče, ale i jejich příznivce, dosáhl téměř vrcholu krátce  poté, když se po rychlé akci krásně  prodral přes zkušeného stopera Michálka až k brankové čáře Javorek a zblízka přes padajícího gólmana přidal třetí zářez - 1:3 a to ještě nebylo zdaleka vše. Na konci první půlhodinky přišel z dalšího tlaku hostí jejich  přímý kop snad ze dvaadvaceti metrů, k němuž se postavil sám autor předcházejících dvou gólů Lokša a přesnou střelou pod břevno nedal Rohelovi žádnou šanci, čímž zkompletovali svůj hattrick v tomto utkání - 1:4. Teprve pak se dostali „ke slovu“ na jaře značně posílení domácí, ale nejdříve jejich největší posila exligový Pospěch, který  si do té doby ani „neškrtl“, neproměnil poprvé jakous takous šanci v pokutovém území, za chvíli si brankář Tichánek poradil i s dvěma složitějšími situacemi před svou brankou. Pak již přišel další z velmi nebezpečných rychlých útoků hostí v podání Pavla Macíčka, po jehož krásném centru přes pokutové území neproměnil šanci přidat „pětku“ nabíhající Krčula. Pak už se mohli podruhé v utkání radovat domácí, když se po akci jako „přes kopírák“ při prvním gólu, trefil hlavou po přímém kopu Komara opět Výmola - 2:4.
    Jak se dalo očekávat, začali domácí od zahájení druhé půle náporem, čímž poněkud otevřeli obranu a umožnili tak hostům dostávat se do dalších dobrých šancí. Úplně největší, a dá se o nich hovořit jako o „superšancích“ a hned dvou Lokši, když v první mu zabránil ve vstřelení gólu brankář a při druhé skončil míč z kopačky domácího obránce na tyči vlastní branky. V poslední čtvrthodince musel  brankář Tichánek řešit vyboxováním míče hned třikrát nebezpečné situace a poté co domácí  hráči nebyli schopni nic vytěžit  ze závěrečného tlaku, mohli se fotbalisté Nového Jičína, radovat ze zcela zaslouženého vítězství, když oko docela velkého počtu svých příznivců, potěšila zejména jejich výborná hra v prvním poločase.
Trenér Hajný: „Určitě jsme spokojeni, to je jasné. Já jsem věřil, že na ně máme a ono se to potvrdilo i když jsme začali špatně a hned v páté minutě jsme dostali ze standartní situace, na které jsme se připravovali, ale špatně jsme ji vyřešili, branku. Ale v podstatě si myslím, že domácí kromě standartek vlastně neměli vůbec nic. Takže já to beru, že jsou rozčilení, ale si myslím, že když si vezmeme ten první poločas, tak jsme ještě měli tři šance a jednoznačně jsme je přehrávali. Ve druhém poločas s samozřejmě byl ten vývoj úplně jiný. Oni riskovali a  nakopávali, ale kluci to odmakali, odedřeli a z mého pohledu to bylo zcela zasloužené vítězství.“

Nový Jičín: Tichánek - Javorek, Malina, Nippert, Farkas - P. Macíček, Juříček, Švec, Opatřil (75. Uhlíř) - Krčula (60. Kalich), Lokša
Branky: 5. a 42. Výmola - 7., 14. a 29. Lokša, 19. Javorek, ŽK: Sviták, Výmola, Michálek, Bartozel - Švec, Farkas, rozhodčí: Možíš – Dohnálek, ?,  diváci: 570.