30.01.2016 FK NOVÝ JIČÍN - SK SPARTAK HULÍN 4:1 (2:0)

30.01.2016 16:32

Po další náročné intenzivní přípravě, nastoupili novojičínští fotbalisté za „jarního“ slunečného počasí  k druhému přípravnému utkání na svém hřišti proti osmému celku MSFL a i v něm  se mohli nakonec radovat z docela jednoznačného vítězství. Celou první půlhodinku měli více ze hry hosté, z čehož vyplynuly i dvě velké šance ke skórování, když jednu střelu po deseti minutách zastavilo břevno Šromovy branky a samostatnou akci na konci půlhodiny hry zakončil osamocený útočník hostí střelou vedle branky. Poté již z vyrovnané hry střílel nejdříve Smolarčík vysoko nad branku, následně skončila poněkud „ukvapená“ střela osamoceného a dobře k brance postaveného Kalicha  v rukou brankáře hostí. Chvíli na to co se dostal po pěkné kombinační akci míč v pokutovém území k Lokšovi, jehož střela skončila nad brankou, se domácí už gólu dočkali, když  se po rozehraném přímém kopu dostal míč blízko branky ke stoperovi Malinovi, z jehož nezištné přihrávky se zblízka trefil do sítě Nippert - 1:0. Po dalších třech minutách se domácí radovali podruhé poté, co se po rychlém individuálním průniku od půlky hřiště před šestnáctku hostí trefil přesně k tyči ostrostřelec Lokša - 2:0.

Tlak domácích pokračoval i po vstupu do druhého poločasu. Lokša z přímého kopu střílel jen brankáři, pak se po jeho přesné přihrávce napříč pokutovým územím dostal do superšance volný Juříček, ale i jeho střelu brankář hostí kryl. Po deseti minutách hry ve druhé půli, si domácí připsali na ukazatel skóre „trojku“, když se po další pěkné kombinační akci trefil krásně technickou střelou  Hrubý - 3:0. Teprve až poté dostal příležitost vyniknout v domácí brance Šroma střídající Tichánek, který zlikvidoval atak zblízka útočníka Hulína, aby za chvíli vyrážel na roh střelu soupeře.  Po dalších pěti minutách hry se dostal míč po rychlé akci k Lokšovi, který  jej poslal za záda „svého“ brankáře Šroma, jenž nahradil zraněného brankář hostí, když hosté neměli druhého na vystřídání - 4:0. Ve zbývající části utkání se oba týmy snažily o kombinační útočnou hru, z níž padl jeden gól a to domácí sítě, když se v poslední minutě trefil za záda Tichánka hlavičkou   Zlámal. V utkání, které pro domácí skončilo i tentokrát velmi úspěšně, dal trenér Pejša příležitost ukázat své fotbalové umění i několika dorostencům.

Trenér Jan Pejša: „Věděli jsme dopředu, že nás čeká kvalitní třetiligové mužstvo, což se ze začátku projevovalo, kdy nám nějaký čas trvalo, než jsme si zvykli na nasazené tempo, ale postupem času jsme se dostali do hry a přišly  i šance, které jsme na rozdíl od soupeře dokázali proměnit. Soupeř měl prakticky šance dvě a to v první  půlhodině, kdy skončila střela na břevně branky Šroma a druhou vychytal.  Myslím si, že to bylo velice kvalitní přípravné utkání se silným soupeřem a naprosto splnilo naše očekávání.“

Nový Jičín: Šrom (46. Tichánek) - Pokorný, Malina, Nippert, Farkas - Hrubý, Juříček (70. Zmatek), Švec, Kalich (62. Horák)- Smolarčík (37. Seidler) - Lokša (77. Kalich).
Branky:       35. Nippert, 38. a 63. Lokša, 54. Hrubý - 90. Zlámal,
Rozhodčí:   Novák - Tvardek, Opěla,
Diváci:         25.

PŘIŠTÍ PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ - Sobota 6. února v 10:15 hod.FK NOVÝ JIČÍN - FC VIKTORIA OTROKOVICE (MSFL)