29.08.2017 Vydařený fotbalový kemp v Bartošovicích.

29.08.2017 10:09

Vydařený fotbalový kemp navštívil také Petr Vašek.

Zdroj : Novojičínský deník.

https://novojicinsky.denik.cz/fotbal_region/vydareny-fotbalovy-kemp-navstivil-take-petr-vasek-20170824.html

 

    Bartošovice – Celkem 36 dětí ve věku 7 až 13 let z Nového Jičína, Frenštátu pod Radhoštěm, Kunína a Bartošovic se před nedávnem zúčastnilo 3. ročníku fotbalového kempu Lukáše Dědíka a Františka Merendy pro mladé talenty a nadšence.
Všichni zúčastnění absolvovali deset kvalitních tréninkových jednotek a mimo to čekaly na děti další sportovní aktivity, jako ranní závod o nejrychlejšího běžce, turnaje v pingpongu, badmintonu, týmové soutěže, poznávání krajiny Poodří, noční bobřík odvahy, koupání, skautský den, diskotéka či kruhový trénink obratnosti a síly.
    Vyvrcholením, odměnou a motivací pro všechny mladé fotbalové nadšence byla návštěva brankáře FC Baník Ostrava Petra Vaška, který navštívil závěrečnou tréninkovou jednotku. Nadšené děti stihly s osmatřicetiletým gólmanem besedu, autogramiádu i společné focení. Někdejší brankář Nového Jičína, Opavy, či ruského Tomsku si pak pro děti přichystal závěrečné překvapení, když jim předal vstupenky na první domácí zápas Baníku v sezoně, kdy hostil pražskou Slavii.
    „Vážím si toho, že si Petr našel čas ve svém náročném programu a podpořil svým přístupem, přítomností a vystupováním nové mladé fotbalové naděje a dal jim energii do dalšího trénování. Tímto mu moc děkuji,“ vyjádřil se jeden z hlavních organizátorů kempu Lukáš Dědík.
ZÁJEM STÁLE PŘETRVÁVÁ
    V závěru kempu navíc dostal každý účastník fotbalový dres s přezdívkou, kterou si sám zvolil, trenýrky, štulpny a certifikát o absolvování. „Když jsme se poprvé rozhodli uspořádat tento kemp, tak jsme netušili jak velký bude zájem dětí, ale velmi nás těší, že tento zájem přetrvává. Navíc v dnešní době je velké množství sportů. Je jedno jaký sport děti nebo lidé provozují, ale důležitá a správná cesta je, když dělají cokoliv s nadšením, láskou a z vlastní vůle, proto taky tak přistupujeme k účastníkům našeho kempu přímo v tréninkových jednotkách nebo ve volném čase po celou dobu,“ vysvětloval Dědík.
    Organizátoři se každým rokem snaží něco vylepšovat dle požadavků dětí a v mimo fotbalových aktivitách přináší i novinky. „Náš kemp není jen o fotbalových dovednostech, ale učí děti samostatnosti, jako spaní ve stanech, odloučení se od rodiny a začlenění se do nového týmu. Děti taky reagují spontánně na dané situace, které nastávají při hrách nebo různých úkolech,“ zamýšlel se dále Dědík.
    „Ještě bych rád poděkoval všem, bez kterých by letošní kemp nemohl proběhnout. Byli to trenéři Jan Koval, Pavel Macíček, pomocní trenéři Rončka, Kadlčík, Rada, koordinátorky Simona Dědiková a Marcela Táborská, obci Bartošovice a její starostce Kateřině Křenkové za to, že nám každoročně zajišťuje skvělé zázemí,“ poděkoval Dědík. Někdejší výborný fotbalový útočník, jenž naposledy oblékal dres Jeseníku nad Odrou v B třídě, vyzvedl i výkony všech zúčastněných.
    „Chtěl bych pochválit všechny děti za to, jak kvalitně, zodpovědně a s nadšením pracovali na všech tréninkových jednotkách. Věřím, že si užili i všechny ostatní aktivity na táboře a líbilo se jim u nás. Pokud nám opět přispějí i sponzoři, tak jako v prozatímních letech, věřím v pokračování a uspořádání již čtvrtého ročníku,“ vyslovil závěrem přání Lukáš Dědík.

Zdroj : Novojičínský deník.