28.10.2017 FC Dolní Benešov - FK Nový Jičín 0:0

28.10.2017 19:20

    Po nečekané prohře v předcházejícím domácím utkání s Jeseníkem, nastoupili novojičínští fotbalisté, alespoň podle slov trenéra Hajného, s cílem odčinit prohru a přivézt domů tři důležité body, což se jim sice nepodařilo, ale mnoho nechybělo, aby nepřivezli domů vůbec nic.… Prvních pětadvacet minut utkání mělo docela vyrovnaný průběh, z něhož se oba celky dostaly do několika slibných šancí na skórování. Za zmínku stojí dva výborné zásahy novojičínského brankáře Tichánka, který po třinácti minutách hry zlikvidoval nejdříve střelu Labudy z přímého kopu z hranice pokutového území a o sedm minut později, po chybné rozehrávce Kalicha na půli hřiště a následném rychlém brejku i  velmi nebezpečnou střelu Pecucha. Na druhé straně se dostal po rychlém protiútoku hostí a centru Staňka míč k Javorkovi, jehož hlavičku vykopával obránce z prázdné branky, po půlhodině hry po další kombinační akci se míč od Juříčka dostal v pokutovém území ke Kalichovi který si „udělal“ obránce, ale jeho střela mířící do branky byla obráncem sražena na roh. S blížícím se poločasem nejdříve Tichánek chytil hlavičku Foitzika, poté se po střele Opatřila dostal míč ke Švecovi, který jej kopl vysoko nad branku.
    Bezprostředně po zahájení druhé půle si domácí vybojovali rohový kop, z něhož obrana hostí odvrátila nebezpečnou střelu Gebauera, pak  se dostal „ke slovu“ Opatřil, jehož tečovanou střelu vyrážel domácí gólman Hampel s námahou nad břevno, několik minut se opět musel domácí strážce branky vytáhnout proti další střele Opatřila. To už si hosté postupně začali vytvářet územní převahu s neustálým tlakem směrem k brance domácích a domácí vlastně k ničemu vážnému nepustili s výjimkou jedné hlavičky po přímém kopu, s níž si Tichánek poradil. S ubývajícími minutami tlak hostí sílil aa jeden útok za druhým se „valil“ na domácí obranu, efekt v podobě gólu však žádný nepřicházel. Po dvaceti minutách hry druhé půle se probíjel Pyclík směrem k domácí brance, ale byl stažen Gebauerem za cenu červené karty, což ještě více nahrálo hostům k dalšími intenzivnímu útočení. Jenže to bylo docela „plané“, když domácí bránil skoro s celým zbytkem mužstva a akce hostí likvidovali před šestnáctkou anebo s velkou námahou uvnitř a sami se k ničemu kloudnému k ohrožení branky hostí nedostali, když míče jen odkopávali. Vedle branky domácích, kteří se snažili hru co nejvíce zdržovat, skončila střela kapitána Švece, střelu Juříčka brankář chytil, stejně neúspěšně skončily pokusy Pyclíka, Švece, Javorka či Kalicha. A mohlo být nejhůře, co by mohlo hosty potkat. V nastaveném čase  při jejich stálém útočení, pronikl do odkryté obrany podél postranní čáry střídající Těžký, který však naštěstí pro hosty, místo přímé střely z výhodné pozice v pokutovém území, volil přihrávku na spoluhráče, kterou však obrana hostí zlikvidovala, uf …!  Bod pro hosty ze hřiště lídra soutěže je sice dobrý, ale po průběhu hry ve druhém poločase, se dá říci, že je málo …
ŽK: Rubý, Labuda - Juříček, Pyclík ČK: Gebauer, rozhodčí: Richtár - Běhal, Vrťo.
Nový Jičín: Tichánek - Wolf, Malina, Javorek, Farkas -  Staněk (78. Hruška), Švec, Juříček, Kalich - Opatřil, Pyclík.
Trenér Pavel Hajný: „Chtěli jsme tady určitě vyhrát, i když jsme tady jeli k lídrovi soutěže, ale to bylo v podstatě celkem jedno. Prvních dvacet minut byli domácí nebezpečnější, pak jsme hru minimálně vyrovnali, ale v prvním poločase moc nějakých šancí nebylo, snad jen Javorek po rohovém kopu, kdy to tam obránce vytáhl z lajny. Pět minut v úvodu druhé půle začali domácí lépe než my, po rohovém kopu měli dosti dobrou šanci, ale potom  jsme byli lepší a zvlášť po vyloučení jejich hráče. My jsme měli velkou převahu, ale bohužel stále ještě v určitých situacích nás bylo v šestnáctce málo, byly tam centry, ale nachodili jsme za nimi v takovém počtu jak by jsme tam měli mít. Nakonec jsme paradoxně mohli v poslední minutě hry inkasovat, což by bylo pro nás určitě kruté, ale někdy fotbal takový je. Ale určitě beru to, že bod je pro nás málo, ale za naše  nasazení, které bylo tak, jak by to mělo vypadat, jsem kluky pochválil“.

Příští utkání
Neděle 5. listopadu ve 14 hod.
1.BFK Frýdlant - FK Nový Jičín
Odjezd autobusu ve 12:15 hod.