28.09.2014 FK Kozlovice - FK Nový jičín 5 : 0

28.09.2014 18:00

Po domácí vysoké prohře s Vítkovicemi, nastoupili novojičínští fotbalisté za krásného počasí  na hřišti souseda v tabulce, který rovněž v minulém kole prohrál, s cílem bodovat, což se jim nakonec nepodařilo a opět odešli bez bodu a s debaklem. Pojďme však od začátku. Stejně jako v Havířově, začali hosté nebojácně a útočně a již brzy se dostal k míči Lokša, jehož bombu vyrazil brankář Kadlec na roh, brzy na to si na druhé straně poradil Šrom  a hned dvakrát se střelami Přikryla, pak ještě chytil střelu Kaďorka. Hrálo se  stále oboustranně docela útočně, a zdálo se, že by se hosté z dobré hry mohli i dočkat splnění cíle. Jenže … poté, co rozhodčí, který byl docela blízko, „nějak“ přehlédl faul na hranici „šestnáctky“ na Rybaříka  a po dalším přímém kopu tohoto hráče skončila hlavička Lokši nad brankou, přišel po rozehrání rychlý protiútok nejnebezpečnějšího domácího hráče  Kaďourka, který si po individuální akci „udělal“ z obránců a brankáře Šroma „kuželky“ a do prázdné branky skóroval - 1:0, což byla pro hosty docela „sprcha“. Pak sice ještě do přestávky přišly dvě docela slibné kombinační akce hostí, ale zůstaly bez úspěchu.

Jen několik málo minut po zahájení druhé půle mohlo být srovnáno, to by však musel Lokša nebo Molnár nabíhající do domácí šestnáctky, zúročit krásný centr Hejduška od postranní čáry. A protože se tak nestalo, přišel druhý trest domácích, když se míč dostal po nenápadné akci do pokutového území hostí, kde jej ze skrumáže před Šromovou brankou dotlačil Koutný se štěstím tělem za brankovou čáru - 2:0. Po tomto gólu se domácí poněkud zatáhli na svoji polovinu hřiště a zvláště poté, co jim byl po druhé žluté kartě vykázán ze hřiště Koplík, čekali na nějakou chybu, ve snaze útočících hostí stav změni. Šanci na snížení dostal z přímého kopu na hranici šestnáctky faulovaný Lokša, ale míč kopl jen do domácí obranné „zdi“ a odražený míč dal Švec vedle. To už trenér Holub vyměnil Smolarčíka za Rybaříka, poté Nipperta za Malinu, ale stále stereotypní, i když útočná hra, jenže bez přímé střely na branku, efekt nepřinášela, spíše tomu bylo naopak. Poté, co po rychlém brejku vychytal Šrom Navrátila, přišla pro hosty doslova katastrofální závěrečná šestiminutovka, v níž hned třikrát inkasovali. Sedm minut před koncem zvýšil na 3:0 po přihrávce od Kaďorka Navrátil, za další tři minuty přidal opět po akci domácího nejlepšího hráče Kaďorka a jeho kolmici Přikryl zblízka čtvrtý zásah a konečnou podobu výsledku dodal minutu před koncem střídající Mánek, jinak náhradní brankář domácích, když přeloboval vyběhnutého osamoceného a určitě z výsledku velmi nešťastného Šroma - 5:0. A tak zatímco se domácí moc a moc radovali, hosté opouštěli stadion opět se sklopenými hlavami s debaklem, což je v konečném součtu všech dosavadních sedmi podzimních bodů, staví teď už ne do předpokládané role mužstva hrajícího o špici tabulky, ale do míst, odkud se bude bojovat o záchranu.

Nový Jičín:     Šrom - Hejdušek, Malina (57. Nippert), Cigánek, Švancer (80. Neumann) - Kalich, Švec, Molnár, Rybařík (52. Smolarčík), Plešek - Lokša.
Branky:           36. Kaďorek, 51. Koutný, 83. Navrátil, 86. Přikryl, 89. Mánek,
Rozhodčí:      Záloha - Tacina, Šimek.
ŽK:                   Koplík, Schler - Kalich, Plešek, ČK: Koplík,

Trenér Alois Holub: „Myslím si, že jsme v prvním poločase odehráli vyrovnané utkání, když jsme  opět a už po několikáté dostali gól z brejkové situace, poté, co jsme špatně zahráli standartku. V kabině jsme si řekli, že se budeme snažit abychom do dvaceti minut výsledek srovnali a pokusili se buď o bod anebo ještě otočili k výhře. Ale místo toho, kdy jsme asi sedm minut tlačili a měli herně navrch, jsme dostali gól na dva nula. Potom nám domácí nabídli vyloučením hráče přesilovku, začali jsme hrát na tři obránce a chtěli jsme posílit více útok krajními záložníky, aby se útočilo ve třech čtyřech hráčích. Těžko se to hodnotí, ale bohužel soupeř i když byl v desíti, nás krutě potrestal. Dnes jsme měli hrát o každý bodík, ale myslím si, že konec utkání jsme nějakým způsobem vypustili, což není od hráčů férové, jsem z toho rozhořčen, protože dostat pětku je na velké zamyšlení. Každopádně se já jako trenér omlouvám všem, kdo v Novém Jičíně dělá fotbal za to, co jsme tady dnes předvedli a předvádíme, bohužel jsem velmi zklamaný, protože se dělá pro fotbal dost, ale nevidím to ze strany hráčů“.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ  Sobota 4. října v 15:30 hod. FK NOVÝ JIČÍN - FC VELKÉ KARLOVICE+KAROLINKA

Novojičínský deník "Nový Jičín schytal od nováčka z Kozlovic pětku".