28.07.2018 FK Nový Jičín – SK Spartak Hulín 3:1 (0:0)

29.07.2018 22:13

Stejně jako v uplynulé sezóně, vstoupili fotbalisté Nového Jičína  po letní přípravě a dvou přípravných zápasech do nového ročníku soutěže  utkáním předkola  celostátní soutěže MOL Cup, v němž přivítali na svém stadionu účastníka MSFL. Po úvodním určitém vzájemném „oťukávání“, se domácí tým, hrající bez kapitána Švece, dostal po deseti minutách hry do  první velké šance ke vstřelení braky, když se Macíček prodral až k brankové čáře, ale jeho zpětnou přihrávku na spoluhráče obránce hostí odrazil. I poté hráli domácí útočný fotbal s mnoha pěknými kombinacemi a soupeře vlastně ani k ničemu vážnějšímu nepustili. Po půlhodině hry našel Juříček dlouhou přihrávkou Farkase, po jehož centru do pokutového území mířila hlavička Pyclíka jen těsně vedle branky, za chvíli skončila další hlavička    velmi agilně hrajícího Macíčka v náruči brankáře, aby brzy na to, vyrážel ochránce branky hostí míč opět před dotírajícím Macíčkem.  O velké aktivitě domácích s výbornou hrou zadních řad, svědčí skutečnost, že hosté se dostali do určité šance až krátce před přestávkou po přímém kopu Ondřejky, když domácí gólman Tichánek v prvním zásahu v dosavadním průběhu utkání vytěsnil míč nad břevno a o chvíli později už skoro na cestě do šaten jej nepřekonal ani Šrom, když míč z jeho kopačky z dobré pozice přeletěl domácího brankáře i jeho branku.
    Excelentně začal pro domácí druhý poločas, protože hned tři minuty po zahájení hry se krásně trefil ostrostřelec Pyclík (1:0), aby o dvě minuty později po krásné rychlé kombinační akci Staňka s Macíčkem se tento dočkal zpětné přihrávky a z osmi metrů nedal bombou  pražádnou šanci Machalickému ukázat své umění - 2:0. Domácí i přes úmorné vedro hráli i poté s velkou chutí, krásně kombinovali  a i nadále vlastně hostům skoro ani neumožnili šanci k útočení. Hulínští se k němu dostali až po dvaceti minutách hry, kdy přímý kop Turečka proletěl i s malou tečí kapitána Javorka mimo branku, z následného rohového kopu dobře zasáhl vyboxováním míče Tichánek. Poté měl po krásném individuálním průniku Macíčka a jeho přihrávce třetí gól na kopačce Opatřil, ale šanci nevyužil, gól však přišel o čtyři minuty později na druhé straně, když se po chybné rozehrávce domácích na půli hřiště, dostal míč ke střídajícímu Rožkovi, který se krásně trefil za záda Tichánka střelou ze dvaceti metrů - 2:1. Domácí si však vedení, byť jednogólové, nejen pohlídali, ale z kopačky Pyclíka  po krásné kolmici od Staňka, je navýšili, čímž dospěli ke zcela zaslouženému vítězství, znamenajícímu postup do prvního kola MOL Cupu, v němž se stejně jako před rokem, střetnou na domácím trávníku s druholigovými Vítkovicemi.
Nový Jičín: Tichánek - Wolf, Javorek, Nippert, Farkas - Staněk,  Juříček, Urbanovský (76. Klepáč), Macíček - Pyclík, Opatřil (87. Mička).
Branky: 48. a 83. Pyclík, 50. Macíček - 78. Rožek, ŽK: 0 - Vyskočil, rozhodčí: Kneisl - Kovařčík, Koláček, diváci: 86.