27.08.2016 FK Nový Jičín - Valašské Meziříčí 0:2 (0:0)

27.08.2016 22:08
    „Jsme mladší, ale ne slabší!“ S tím vstupovalo silně omlazené domácí mužstvo do nového soutěžního ročníku divize, ale dosavadní výsledky nejsou dobré a horké letní počasí, které provázelo sobotní zápas, přinese nepochybně velké dusno i do domácí kabiny. Soupeř z Valašského Meziříčí sice prožívá na čele tabulky zaslouženou euforii, ale v utkání nic vyjímečného nepředvedl. Jeho předností je vyrovnanost ve všech řadách, jistota v obranné  činnosti a kombinační schopnosti záložní řady. To všechno naopak musí co nejdříve a nejlépe už v dalším utkání v Hranicích, zlepšit naše mužstvo, protože každá domácí ztráta se v tabulce pravdy může stát velkou psychickou zátěží.
    První poločas byl oboustranně vyrovnaný. První šanci spálil domácí Juříček již v 5. min., ale zpětnou přihrávku do volného prostoru zbrkle nezužitkoval. V 18. min. naopak hostům zmařil dvě dorážky domácí brankář Klepek. Potom se zjevil v dobré pozici Smolarčík, který zleva mohl sám postupovat na hostujícího brankáře, ale zvolil jen neškodnou slabou střelu. V další šanci se v šestnáctce neprosadil ani Kalich, který si nepokryl tělem míč a hostující obránce s velkou mírou rizika mu dokázal míč v pokutovém území čistě poslat na rohový kop.
    Druhý poločas mohl začít dobře pro domácí. Ve 47. min. Smolarčík si dobře obhodil posledního obránce, ale proti vyběhnuvšímu brankáři si již nevěřil a místo dalšího postupu zvolil z hranice šestnáctky ránu vysoko nad. V 55. min. svitla další naděje domácím. To se Lokša uvolnil v pokutovém území, obešel i brankáře, ale z úhlu zvolil oblouček, který hosté vyhlavičkovali na rohový kop. A od té chvíle se čím dál více dokázali prosazovat hosté. První šanci v 60. min. ještě vyrazil Klepek na rohový kop, ale přišla 63. min . a skóre se měnilo. To hosty poslal do vedení důrazný Vrána, který vyhrál souboj s Nippertem a přízemní ranou k levé tyči přiblížil své mužstvo k dalšímu plnému bodovému zisku. V utkáních těchto soupeřů je to vždy o první brance. Kdo ji dá ten vyhrává a hosté si zkušeně tuto teorii  pohlídali. Domácí sice v závěrečné čtvrthodině stupňovali úsilí, ale chyběl tomu nápad a finální přihrávka. Náznaky několika šancí po nakopávaných míčích ke gólu nevedly, navíc v závěru již nebyl na hřišti vystřídaný hlavičkář Smolarčík. Hosté takticky nepospíchali, v 90. min. střídali, na hřiště přišel 40 letý valach Macíček, který snad nebyl na ploše ani 30 vteřin a potrestal domácí „hru va-bank“, druhým gólem.
 
Sestava: Klepek – Pokorný, Švec, Nippert, KissFarkas – Kalich, Juříček, Opatřil, Macíček P. – Smolarčík (79. Hrubý), Lokša
Rozhodčí:  Broskevič – Mankovecký, Slaminka      Delegát FA: ing.Holík
ŽK:  KissFarkas, Lokša, Juříček   -    0
 
POZVÁNKA:    Sobota 3/9 v HRANICÍCH v 16,00  -  odjezd ve 14:15 hod.
                       Sobota 10/9 doma proti FK JESENÍK – začátek v 16 hod.
                       Čtvrtek 15/9 v N.Jičíně mezistátní utkání ČR-POLSKO dorost v 15:30 hod.