27.02.2016 FK NOVÝ JIČÍN - FK SLÁVIA ORLOVÁ 5:1 (2:1)

27.02.2016 19:44

Poté, co si novojičínští fotbalisté poradili v brankově dosti „divokém“ středečním večerním zápase   s účastníkem krajského přeboru Polankou (5:3), tak uspěli i v sobotním sedmém přípravném utkání s dalším, poněkud herně lepším vedoucím celkem stejné soutěže, kterému vstřelili stejný počet branek, ale jen jednu inkasovali. Domácí celek se dostal do vedení již po pěti minutách hry, kdy se po dlouhé přesné přihrávce od Švece trefil zcela bez problémů poprvé za záda brankáře hostí Smolarčík - 1:0. Zatímco se Novojičínští vehementně snažili přidat další „zásah“ do soupeřové sítě s několika dosti nebezpečnými situacemi, hosté poprvé vystřelili na branku Prepsla, a to daleko vedle, až po dvaceti minutách hry. Až poté, se začali více dostávat před a do pokutového území domácích, ale nic z toho nevytěžili. Na druhé straně se po individuálním průniku dostal až do „šestnáctky“ hostí Lokša, ale skončil na obraně, v zápětí nebyl uznán hostům gól pro ofsajd, pak už se radoval domácí ostrostřelec Lokša, který po rychlém protiútoku zúročil  hlavičkou z blízka přesný centr od Smolarčíka - 2:0. Několik minut před přestávkou se však snaživí hosté přece jen branky dočkali, když se po pěkné kombinační akci trefil střelou pod brankáře Prepsla Klimas - 2:1.
    Brzy po přestávce se dostal k dobrému zákroku ze skrumáže před brankou střídající domácí brankář  Tichánek, z rychlého brejku utekl obraně hostí Lokša, ale jeho velká šance na zvýšení skóre skončila za brankovou čárou. Hned poté se na druhé straně dostal do šance na vyrovnání v pokutovém území střelec branky Orlové Klimas, ale domácí branku netrefil, brzy na to se po rozehraném přímém kopu dostal míč ke stoperovi Cigánkovi, kterého si domácí příznivci pamatují s kvalitními výkony v jejich dresu, ale bomba z jeho kopačky skončila jen  na břevnu branky Tichánka. Když gól nedali stále ve hře agilní hosté, přišel do jejich sítě a postaral se o něj o minutu později opět Lokša, který se po rychlém úniku dvojice spoluhráčů s finální přihrávkou od Švece, trefil  přesně k tyči  - 3:1. Pak přišly další, na pohled pěkné akce   domácích, z nichž se nejdříve po individuální akci střídajícího Seidlera vyznamenal orlovský gólman, aby jím vyražený míč skončil z kopačky Hrubého mimo branku, o necelých deset minut později skončil míč po brankářem vyražené střele střídajícího Nipperta z hlavičky dalšího střídajícího Fertála na břevně. Poté si už domácí připsali na ukazatel skóre „čtyřku“, když  se do úniku z vlastní poloviny hřiště vydal Fárský, jehož střela skončila na tyči, ale odražený míč doklepl domácí stoper z blízka do sítě po přihrávce od Hrubého - 4:1. Skóre docela pěkného, rychlého přípravného utkání, uzavřel v poslední minutě  po přímém kopu Farkase několik metrů před brankou nekrytý Nippert - 5:1, čímž završil jednoznačné a zcela zasloužené vítězství svého týmu.
Trenér Jan Pejša: “Soupeř, ač z krajského přeboru, ale jako jeho vedoucí celek, byl hodně fotbalový, sice jsme vysoko vyhráli, ale ten průběh byl vesměs vyrovnaný, když chvílemi nás soupeř i přehrával. Musím říci, že hosté kvalitu určitě měli a i díky němu to dnes bylo velmi kvalitní přípravné utkání“.

Nový Jičín: Prepsl (46. Tichánek) - Švancer, Malina (46. Nippert), Fárský, Farkas - Hrubý, Švec, Juříček, Staněk - Smolarčík (59. Seidler), Lokša (59. Fertál).
Branky: 5. Smolarčík,  33. a 58. Lokša, 79. Fárský, 90. Nippert - 41. Klimas, rozhodčí: Vrána - Vrábel, David, diváci: 25.