26.10.2014 FC TVD Slavičín - FK Nový jičín 2 : 0

26.10.2014 12:15

Po minisérii tří zápasů bez prohry v řadě, se novojičínští fotbalisté netajili v jejím pokračování i v utkání na hřišti devátého celku tabulky, což se jim bohužel, po dvou chybách při standartních situacích, nepodařilo a z utkání vyšli naprázdno. Do desáté minuty  si oba celky chtěly u rozhodčího „vykoledovat“ penaltu, což  jim nevyšlo. Nejdříve se jí dožadovali domácí za nastřelenou ruku obránce Maliny, brzy poté na druhé straně po rychlé akci hosté za, podle nich, nedovolené atakování pronikajícího Lokšy. Od počátku se hrála oboustranně docela opatrná hra dosti daleko od branek a tedy i bez šancí. Jenže krátce po dvacáté minutě přišel rohový kop domácích, po jehož zahrání Lukaštíkem tečoval odražený míč Macek mezi obránci za záda brankáře Šroma - 1:0. Poté začali více tlačit hosté, kteří se několikrát dostali až před šestnáctku domácích či do ní, ale nic nevytěžili a to jak po přímém kopu Molnára, z něhož se dostal míč ke Švancerovi, kterému odpískal rozhodčí faul na  brankáře, tak ani z dalších dvou slibných rychlých protiútoků, dalekonosná střela Švece skončila vedle. Poté se na druhé straně vyznamenal Šrom, který bravurně vyškrábl střelu Matúše mířící k tyči jeho branky, z protiútoku našel centr Švancera  v pokutovém území Smolračíka, ale bez efektu, stejně jako skončila o chvíli později po rychlé akci jeho slabá střela z dobrého postavení ke skórování domácímu brankáři v náručí.

Úvod 2. poločasu patřil hostům, kteří si za čtvrt hodiny vytvořili územní převahu s několika nebezpečnými akcemi směrem k domácí brance, jenže stejně jako v prvním poločase z nich nic nezískali. K těm nejnebezpečnějším z nich s možností srovnání stavu, patřil Molnárův přímý kop, který prošel přes pokutové území, aniž by na něj někdo ze spoluhráčů dosáhl  a rovněž přímý kop Smolarčíka skončil jen v domácí obranné zdi.   Když nedali hosté, přišel  na druhé straně gól do jejich sítě. Poté, co  byla Matúšova střela či přihrávka z nulového úhlu  před Šromovu branku tečována na roh, se po jeho rozehrání dostal míč po dvou hlavičkách na hlavu Kříže, který jej poslal za Šromova záda - 2:0. Za tohoto stavu a ve snaze pokusit se ještě nepříznivý  stav změnit, zredukoval trenér Holub hru jen na tři obránce s vysunutím stopera Malinu na hrot, což přineslo zvýšený tlak na domácí branku. Z něho měl velkou příležitost dát gól po přihrávce od Švece Smolarčík, který však dobrou pozici neproměnil, poté již střídající čerstvý Rybařík poslal přímý kop do domácí obranné zdi a po dalším obléhání domácí „šestnáctky“  skončila střela střídajícího Hejduška těsně vedle tyče. Když se z tlaku hostí v samotném závěru utkání dostali domácí po rychlých brejcích do dvou šancí, které naštěstí nedali, skončilo utkání pro hosty jejich sedmou podzimní prohrou.

Sestava :         Šrom - Molnár, Malina, Cigánek, Plešek, Švancer - Neumann, Švec, Kalich (72. Hejdušek) - Lokša, Smolarčík (72. Rybařík).
Branky:            21. Macek, 61. Kříž
ŽK:                     Lukaštík, Kalus, Školník - Lokša, Malina, Rybařík, Hejdušek
Rozhodčí:       Běhal - Částečka, Páral
Diváci:              150

Trenér Holub: „Bohužel domácí udělali dva rohové kopy, z nichž  dali dvě branky a to je vyloženě o naší nedisciplinovanosti v tomto utkání. Podle mě to byl laxní přístup, protože není možné, abychom  ze standartky, která je předem hlášena, dostali dvě branky jako přes kopírák, u té druhé to byly tři hlavičky domácích než to tam spadlo. Myslím si, že naši nastupovali k utkání jakoby se nic nestalo i když byli upozorněni, že tady je terén velice špatný, že bude hrbolatý.  Jsem přesvědčen, že v našem týmu dnes nebyla taková ta vůle po vítězství jako v předcházejících třech zápasech, bohužel jsem velice zklamán s přístupem celého kolektivu“.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ : Sobota 1. listopadu ve 14 hodin; FK NOVÝ JIČÍN -  SK HRANICE