26.07.2015 FK NOVÝ JIČÍN - FK FOTBAL TŘINEC 0:5 (0:2)

27.07.2015 09:54

Do prvního „ostřejšího“ testu  před novou sezónou, vstoupili fotbalisté Nového Jičína po předcházejících třech přípravných utkáních v 1. kole Poháru FAČR proti účastníkovi druhé nejvyšší soutěže s odhodláním co nejvíce mu ztížit roli velkého favorita, což se jim v neúplné sestavě bez zraněných Kalicha a ostrostřelce Lokši i brankáře Šroma a v sestavě s několika mladíky, zrovna moc nepodařilo. Po úvodní určité šanci Smolarčíka, který pálil ze dvaceti metrů těsně mimo, byli v úmorném vedru v další fázi utkání lepší a aktivnější hosté, což vyjádřili po necelé čtvrthodině hry i brankově, když se míč po nepřesné domácí rozehrávce na půli hřiště dostal k Málkovi, který mezi obránci střelou ze třinácti metrů překonal brankáře Leskovjana - 0:1.  Za necelé čtyři minuty již hosté vedli dvoubrankovým rozdílem poté, co před brankou nahlídaný Dedič zúročil přesný centr svého spoluhráče od brankové čáry - 0:2. Do konce první půle si už hosté spokojeni s dostatečným vedením, vytvořili územní převahu s několika rohovými kopy, další góly však již nepřidali, přestože k nim měli docela blízko v samotném závěru poločasu po akcích  a střelách Dediče a Málka.
    Stejně jako v prvním, měl i v úvodu druhého poločasu dobrou šanci ke skórování po akci kapitána Švece Smolarčík, ale jeho hlavička z dobré pozice před brankou skončila těsně vedle branky. Krátce poté, co musel poprvé  v utkání zasahovat po akci Juříčka a následné tvrdé střele Švancera brankář hostí Paleček, přidali hosté třetí branku, o kterou se postaral krásnou střelou z patnácti metrů, na níž si Leskovjan konečky prstů sáhl, Málek - 0:3 a když přidal o osm minut později Mozol z blízka čtvrtý zásah do Leskovjanovy sítě, bylo o utkání prakticky rozhodnuto a zápas se už jen jaksi z „povinnosti“ dohrával.  Když už se, zejména domácí  hráči viděli v šatně, tak se míč dostal na kopačky střelce přecházejících dvou gólů Málka, který uzavřel hattrickem skóre utkání. Hosté tím potvrdili roli favorita, když zcela bez problémů zvládli svoji generálku na novou druholigovou sezónu. Pro domácí bylo utkání se silným soupeřem čtrnáct dní před zahájením nové sezóny výbornou přípravou a další vhodnou lekcí při hledání optimálního složení mužstva.
Trenér Jan Pejša: „Výsledek je odraz reality. Třinec jakožto druholigový mančaft ukázal sílu a my máme navíc ještě dva týdny do startu soutěže. Kvůli zranění nebo dovoleným nám chyběli někteří hráči, takže to není úplně to, co by si člověk představoval. Předvedli jsme ale naprosto školácké chyby a soupeř kvality Třince tím nepohrdnul. Nyní musíme zapracovat na tréninkové fázi a po dovolených se dostat do tempa.“

Branky:      14., 59. a 90. Málek, 18. Dedič, 67. Mozol
Rozhodčí: Julínek - Antoníček, Mayer,  ŽK: Kiss Farkas - Malchárek
Diváci:        162
Sestava:     Leskovjan - Molnár, Malina, Nippert, Farkas (46. Seidler) - Folta, Švec,  Juříček,  Švancer - Smolarčík, Rybařík (77. Horák).