25.03.2017 FK Nový Jičín - Lokomotiva Petrovice 5:2 (3:1)

25.03.2017 17:40

Po vítězném vstupu do jarní části soutěže v Přerově, nastoupili fotbalisté Nového Jičína v prvním jarním domácím utkání proti silnému soupeři, až na nemocného Krčulu, ve stejné sestavě s cílem jedině naplno bodovat, což se jim po kvalitním výkonu i podařilo, když Petrovicím nasázeli hned „bůra“. Asi by domácí příznivci museli dlouho „lovit“ v paměti, kdy naposled jejích tým vedl po osmi minutách dva nula a po půlhodině hry dokonce tři nula jak tomu bylo v tomto utkání. O první branku se postaral už po čtyřech minutách hry stoper Nippert, který si naběhl na míč z rohového kopu Farkase a hlavou překonal poprvé brankáře Mrozka - 1:0. Uplynuly necelé čtyři minuty, když se po dalším rohovém kopu dostal obráncem odražený míč na kopačku  kapitána Švece, který nekompromisní bombou pod břevno zvýšil na 2:0. Poté se na několik minut dostali více do hry taky hosté, ale nic s krátké převahy nevytěžili. A tak přišel další „zářez“ domácích, o nějž se postaral Lokška, který se z penalty nařízené za faul na pronikajícího Opatřila, nemýlil - 3:0. Hosté poté hru opticky vyrovnali, kopali přímý kop, poté rohový kop, ale domácí obrana i s brankářem byli vždy na místě, když je nutno říci, že i domácí měli několik dobrých náznaků ztéci branku hostí, ale pěkné akce Pavla Macíčka, který hledal přihrávkou Lokšu stejně jako průnik Javorka, střely Opatřila a Lokši cíl v brance Mrozka nenašly. Stalo se však na druhé straně už na „cestě do šaten“, kdy se po slabší koncentraci domácí obrany na hru dostal míč po rohovém kopu ke zkušenému stoperovi Gillovi, který snížil na 3:1.
    Bezprostředně po zahájení druhé půle měl hned dvě velké šance k navýšení skóre Lokša, ale nedal a tak přišel chvíli na to trest v podobě druhé branky hostí, o kterou se postaral Klimas, když vystihl nepřesnou rozehrávku Farkase blízko  postranní čáry a sám proti Ognyanovi nezaváhal - 3:2. V této fázi utkání domácí dosti chybovali a gólové snížení na rozdíl jedné branky je přimělo ke zvýšení aktivity se zpřesněním hry se snahou o pokračování útočné hry z prvního poločasu. Po přihrávce od Lokši střílel Opatřil z dobré pozice pouze brankáři, o chvíli neproměnil Opatřil další dobrou příležitost k navýšení skóre. To se ve prospěch domácích změnilo o minutu později, poté co po krásné přihrávce od Švece neproměnil dobrou šanci Lokša. Domácí ostrostřelec si vše  vynahradil o chvíli později, když se k  němu dostal míč znovu, tentokrát po  dlouhém autovém vhazování Farkase, aby překrásnou bombou ze dvaceti metrů, skoro mimořádně pravačkou, vymetl pavučinu mezi tyčí a břevnem Mrozkovy branky - 4:2. Pak neproměnil měl dobrou šanci k  navýšení skóre po akci Lokši Pavel Macíček, který v zápětí tečoval mimo branku Mrozka střelu  Opatřila. O pět minut později se již domácí část hlediště a samotní hráči radovali v utkání popáté, když se po krásné rychlé akci s Lokšovou zpětnou přihrávkou v šestnáctce nezištně trefil Juříček - 5:2. Přestože do konce utkání zbývalo ještě dlouhých třiadvacet minut, tak se domácí při vedení opět o tři góly uklidnili a i přes určitou snahu hostí po změně skóre, utkání již dotáhli i se třemi střídajícími hráči k zaslouženému vítězství, které je posunulo o několik příček výše ke středu tabulky. Dobrý výkon celého mužstva se dvěma jarními výhrami, je dobrým vkladem před příštím utkáním na hřišti vedoucího celku soutěže Valašského Meziříčí, které se bude hrát mimořádně již v pátek 31. března.

Nový Jičín: Ongyanov - Javorek, Malina, Nippert, Farkas – Kalich (63. Uhlíř), Juříček, Švec, P. Macíček - Opatřil (78. Jak. Macíček), Lokša (81. Smolarčík).
Branky: 4. Nippert, 8. Švec, 24. p.k. a 59. Lokša , 67. Juříček - 45. Gill, 50. Klimas, ŽK: Kalich - Moskál, Hoffman, Škuta, Gill, Urban, Bajzáth, rozhodčí: Žurovec - Černoevič, Šištík, diváci: 145.
Pavel Hajný: „Vstup do zápasu byl z naší strany velmi dobrý, protože jsme po dvou standartkách brzo vedli 2:0, takže to pro nás vypadalo velmi dobře. Navíc, když jsme pak z penalty zvýšili na 3:0. Mohli jsme zbytek zápasu odehrát v klidu, ale bohužel nepozornost při standardní situaci v poslední minutě nás stála branku na 1:3. Bohužel jsme zbytečně znejistili a hosté pak navíc brzo snížili na 2:3. Naštěstí pak přišla krásná branka Lokši, která byla zlomová, protože šlo předtím vidět, že jsme znervózněli a dělali jsme chyby. Hrálo se na těžkém terénu, ale celkově jsem z naším výkonem spokojený“.