24.10.2015 FK Nový Jičín - FC Velké Karlovice Karolinka 3:1 (2:1)

24.10.2015 18:30

Neuběhlo ani pět minut utkání a předposlední celek tabulky mohl proti vysokému domácímu favoritovi vést minimálně 1:0. Stalo se poté, co Slaninka na půli hřiště „namazal“  přihrávkou  dozadu Škrobákovi, který však proti Šromovi neuspěl, za necelou minutu přišla další tutovka hostí nejdříve Pavla Píška, s níž si domácí gólman s námahou poradil, stejně jako v pádu u tyče s následnou střelou z blízka   Zetě. Tak to byla velká hrozba pro domácí, kteří až teprve poté jaksi zaregistrovali, že už se hraje divizní utkání … Přestože hosté hráli s dobře organizovanou obranou, podařilo se domácím několikrát  po sobě dostat se do docela slibných příležitostí, ale všechny skončily, zejména akce Lokši, bez úspěšné koncovky, když tu největší po dvaceti minutách hry kopl po přihrávce od Smolarčíka v šestnáctce hostí dobře postavený  jen domácímu odchovanci v brance hostí Šváčkovi přímo do náruče. Hosté však jen nebránili. Jejich snaha o ztečení domácí branky došla k naplnění poté, co přímý kop Pavelky prošel bránící „zdí“ a skončil na tyči Šromovy branky a dorážku Vašuta srazil Juříček na roh, po  jehož rozehrání zahrál Ilko ve snaze o vyvezení míče ze šestnáctky rukou a z nařízené penalty nedal Škrobák Šromovi pražádnou šanci vyniknout - 0:1. Potrestaní domácí se poté snažili o další útočení. Po pěkné akci Ilka kopali rohový kop, přihrávka stejného hráče na Lokšu prošla bez jeho zásahu až ke Sváčkovi, na druhé straně se dostal u půlící čáry  přes Farského  Ondřejka, ale gólem to neskončilo, stejně jako následný útok hostí dva na jednoho, když Šrom přihrávku Vašuta na nabíhajícího volného spoluhráče vystihl. Pak přišel rychlý „kontr“ domácích, z něhož dostali možnost kopat rohový kop, po jehož zahrání Švencerem se dostal míč k Lokšovi, který v provedení „a lá Lafata“ v zápase se Schalke, z otočky překonal vše, co stálo v cestě míči do sítě - 1:1. A to nebyl ještě konce, neboť již na cestě do šaten na přestávku, si v nastavené minutě  postavil míč opět na značku rohového kopu Švancer, aby poté  nekompromisní hlavička Lokši ze šesti metrů našla svůj cíl podruhé - 2:1.
    Stejně jak domácí náporem v konci první půle skončili, tak jím i v úvodu druhé půle začali s velkou šancí Lokši, po jehož ataku v pokutovém území si hosté málem dali vlastní gól. Jenže brzy nato měli velkou šanci na druhé straně hosté, když se dostal v šestnáctce domácích k odraženému míči Pavelka, ale jeho střela snad  z osmi metrů s pomocí reflexivního zákroku Šroma skončila naštěstí na břevně jeho branky, poté musel zasahovat na zemi před dotírajícím Vašutem. Za několik dalších málo minut se dostal po pěkném Smolarčíkově průniku k brankové čáře a jeho  zpětné přihrávce míč k Lokšovi, ale jeho pokus  o zapsání svého dalšího hattricku obránce Jan Píšek včasným zákrokem zhatil. S ubývajícím časem se zarputilí a bojovní hosté i nadále snažili vybojovat alespoň bod, tlačili se po dlouhých nakopávaných míčích dopředu,   čímž dávali docela dost prostoru domácím. Po jedné situaci s nepovedeným přímým kopem střídajícího Maliňáka, se míč dostal před pokutový územím od spoluhráče k nehlídanému Lokšovi, který ještě z vlastní poloviny hřiště snad šedesátimetrovým sólem nedal Sváčkovi žádnou šanci, když své sólo znamenající přece jen velmi ceněný hattrick úspěšně zakončil do prázdné branky - 3:1.  Když domácí ostrostřelec, autor již devíti podzimních branek Lokša o něco později střílel těsně vedle tyče Sváčkovy branky, a hosté  na další odpor už neměli sil, mohli si domácí vychutnat potlesk svých příznivců za docela tvrdě vybojované vítězství, kterým naplnili přání pokračovat v sérii osmizápasové podzimní neporazitelnosti.
Trenér Jan Pejša: „Dnes nemohu být absolutně spokojený, protože soupeř měl tolik šancí jako žádný jiný a když bych to tak sečetl, tak měl dnes tolik šancí, jako všechna ostatní mužstva za půl sezón, která tady hrála. Na utkání jsme se připravovali, věděli jsme jak bude soupeř hrát, že se soupeř bude snažit o brejky a my jsme mu svojí liknavostí tuto hru umožnili. Nakonec se i dostal do vedení, naštěstí se nám podařilo do poločasu dvěma brankami po standartních situacích stav otočit. Druhý poločas jsme začali slušně, byli jsme aktivní, soupeř praktikoval jednoduchou hru s dlouhými nákopy, s nimiž jsme měli velké problémy. Z toho si, vytvořil jednu velkou šanci k vyrovnání, kterou naštěstí dokázal Rosťa zlikvidovat vyražením míče na břevno.  Pak se nám podařilo po přihrávce Juříčka a sólu Lokši dát třetí gól, poté jsme se už uklidnili a utkání už v klidu dohráli. Ale znovu opakuji, dnes jsme díky hattricku Radka Lokši a výborném výkonu Rosti Šroma vyhráli, ale jinak  ta naše hra nebyla zrovna ideální, takže říkám tři body jsou doma a to se počítá.“

Nový Jičín: Šrom -  Ilko, Malina (46. Molnár), Farský, Švancer - Kalich, Švec, Juříček, Slaninka (87. Fertál) - Smolarčík (81. Kiss Farkas), Lokša.
Branky:       42., 45. a 79. Lokša - 27. Škrobák,
ŽK:                Malina, Juříček, Smolarčík, Švec - Vašut, Mikula
Rozhodčí:  Slaminka - Priesol, Černoevič,
Diváci:         115.