24.09.2016 FK Nový Jičín - FC Velké Karlovice-Karolinka 3:0 (0:0)

24.09.2016 19:10
    První poločas souboje dvou celků z konce tabulky, které mezi sebou dělily jen dva body, mnoho fotbalové krásy a ani góly nepřinesl. Překvapilo to zejména u domácích, kteří  chtěli dokázat, že předcházející výsledky byly v několika případech dílem zejména chyb v obraně a neproměněných šancí a výhrou se  odrazit z posledního místa, což se jim nakonec podařilo, i když na jejich hru v první půli se skoro nedalo dívat … Dosti kazili v rozehrávce, nepřesně si přihrávali, byli málo důrazní na míči, čehož se snažili využít hosté k atakům na branku Tichánka. Přesto všechno však byly k vidění určité šance na obou stranách ke vstřelení gólu. V sedmé minutě ji měl, a hned velkou,  Lokša, ale jeho bomba z hranice pokutového území jen těsně minula branku, z protiútoku střílel z dobré pozice nad branku Tichánka karlovický Jan Pavelka. Deset minut na to střílel opět Lokša, míč z jeho kopačky nadělal Sváčkovi v brance hostí hodně problémů, chvíli na to se dostal přes Malinu  Škrobák, ale proti vyběhnutému gólmanovi střílel naštěstí pro domácí vedle. Poté, co se domácí jaksi nemohli stále „zmátořit“, si hosté vytvořili určitou mírnou převahu a několikrát docela nebezpečně zaútočili, avšak naštěstí pro domácí bez efektu. Novojičínští poněkud „zabrali“ až s blížící se přestávkou, jenže kýžený gól nepadl z kopačky Uhlíře, jehož „zbrklá“ střela z dobré pozice po přihrávce od Lokši mířila „do nebe“, a ani poté, co už skoro na cestě do šaten se po  krásné individuální akci  Lokši dostal míč na hlavu Maliny, když jeho hlavička mířila vedle branky.
    Do druhého poločasu vletěli domácí, asi po opětovné „bouřce“ v šatně, jako vyměnění, což jim přineslo po šesti minutách hry i vedoucí branku, o kterou se postaral Juříček, když dostal zpětný míč od Pavla Macíčka od brankové čáry  a bombou z deseti metrů vymetl „šibenici“ Sváčkovy svatyně - 1:0. O chvíli poté to mohlo být už dva nula pro domácí, kdyby ovšem střela Opatřila neskončila místo v brance, jen na tyči. To už byli domácí „na koni“ a na branku hostí se valil jeden útok za druhým. Po centru Opatřila lízala hlavička Lokši tyč, velká šance se domácím naskytla poté, co střídající Smolarčík dal Opatřilovi, ten našel přesnou přihrávkou volného Lokšu, který však z několika kroků odkrytou branku hostí netrefil. Avšak za minutu se již domácí mohli radovat, a zcela zaslouženě podruhé, když si kapitán Švec narazil míč s Lokšou a nekompromisně krásně zavěsil - 2:0. S ubývajícím časem převaha domácích rostla zatímco hostům, jak se zdálo ubývalo sil a k ničemu pořádnému, co by mohlo změnit stav, se vlastně nedostali. To na druhé straně byl v dobré šanci navýšit skóre po akci Macíčka Uhlíř, jeho střela však mířila těsně vedle branky, po akci Smolarčíka vzal vyběhnutý Sváček míč atakujícímu Lokšovi, neúspěšně skončila i následná poměrně slabá střela Smolarčíka. Když hosté nezúročili dvě minuty před koncem přímý kop, jako jednu z mála nebo snad jedinou šanci ve druhé půli, patřil závěr v minutovém nastaveném čase Lokšovi, který po krásné zpětné přihrávce od střídajícího Urbanovského, nedal Sváčkovi pražádnou šanci na úspěšný zákrok, když třetím gólem zároveň završil výborný druhý poločas domácích - 3:0.

Nový Jičín: Tichánek - Kalich (90. Pokorný), Malina, Javorek, Pavel Macíček - Opatřil, Juříček, Švec, Uhlíř  (74. Urbanovský) - Fertál (50. Smolarčík), Lokša.
Branky: 51. Juříček, 65. Švec, 90. Lokša, ŽK: Kalich, Javorek, Juříček - Podešva, rozhodčí: Šištík - Šamárek, Šafrán, diváci: 80.

Alois Holub: „Po katastrofálním prvním poločase jsme druhý poločas konečně zase zahráli tak, jak jsme si řekli, že budeme hrát. Ale jak říkám, to co hráči předvedli v prvním poločase z toho bolely oči. Druhý poločas jsme začali opravdu hrát to, co chceme, tedy kombinovat, začali jsme více běhat, začali jsme hrát po lajnách, co měli nařízeno a přišly branky. Ale nejsem docela spokojený s tím, že jsme mohli dát další tři branky, ale nedali jsme, to znamená, že kluci nesplnilo to, co jsme měli splnit. Bohužel je to vítězství, ale jenom povinné vítězství a nic víc“.