24.04.2016 FC TVD Slavičín - FK Nový Jičín 2:1 (1:0)

24.04.2016 19:42
    V utkání dvou sousedů v tabulce, které od sebe dělil pouhý bod ve prospěch domácích,  se hrál od začátku docela rychlý útočný fotbal a až do konce první půlhodinky s určitými, ale nevyužitými šancemi na obou stranách, ale jinak pozorné obrany toho k brankářům moc nepustily. Krátce poté, co Lokša nepotrestal špatnou rozehrávku domácí obrany, když přišel v dobré pozici o míč, který chtěl poslat za daleko z branky vyběhnutého brankáře Vypušťáka, se dostal míč po dlouhém nákopu domácího obránce zpoza půle hřiště k Farskému, který jej poslal hlavou slabě směrem k brankáři Prepslovi, čehož využil hbitý Švach a  nedal Prepslovi žádnou šanci vyniknout - 1:0.  Do poločasu ještě vyboxoval Prepsl míč z přímého kopu Školníka, po dvojnásobném atakování pokutového území domácích kopl Lokša míč vysoko nad branku, hosté poté nic nevytěžili ani ze dvou rohových kopů.
    Krátce po zahájení druhé půle se domácí dostali k přímému kopu, po němž, a následném zpětném centru Švacha od brankové čáry, vyřešil nebezpečnou situaci vyhlavičkováním míče mimo branku vysoký stoper z Frýdku-Místku  Jarabica, který poprvé oblékl novojičínský dres. Hosté se útočnou hrou snažili o vyrovnání, což se jim taky i podařilo. Po akci Krčuly přišel rohový kop, z něhož zahrál domácí Velecký v pokutovém území rukou  a nařízenou penaltu bezpečně proměnil svým dvanáctým zásahem v sezóně Lokša - 1:1. Jenže oprávněná radost hostí trvala jen necelé tři minuty, protože přišel druhý gól v síti Prepsla. Postaral se o něj opět autor první branky Švach, když využil zaváhání Maliny i Farského, kteří nedosáhli na dlouhý skákavý míč do pokutového území a opět si mazácky poradil - 2:1. Hosté ani po této sprše nesložili zbraně a stále se snažili o útočení. Nedotažena však zůstala akce Kalicha, poté skončil přímý kop Lokši je těsně vedle tyče domácí branky, po krásné přihrávce od Švece vybojoval Lokša rohový kop, z něhož šla hlavička Maliny vedle. Pak však přišla chyba Švancera v rozehrávce  na půli hřišti, po níž se dostal míč ke Švachovi, jehož zastavil v průniku nedovoleně  Prepsl, jenže nařízenou penaltu kopl sám faulovaný jen do břevna. S ubývajícím časem se zdálo, že domácí jsou již s vedením docela spokojeni, hosté vrhli  ve snaze vyrovnat stav vše  do útoku, čímž pustili domácí do určitých šancí. Nejdříve musel deset minut před koncem Prepsl vyboxovat míč po přímém kopu, chvíli na to nedosáhl na druhé straně nikdo z nabíhajících spoluhráčů na centr Krčuly, který prošel podél domácí branky až za postranní čáru. Pár minut před koncem opět Prepsl vyrážel míč po přímém kopu Lukaštíka a když gól v síti branky hostí nepřinesla ani hlavička Veleckého a na druhé straně byl po přímém kopu Švancera odpískán faul nabíhajícího Maliny v pokutovém území domácích, skončilo utkání ani ne moc zaslouženou výhrou domácích, na druhé straně si hosté připsali čtvrtou jarní prohru za sebou.
Trenér Jan Pejša: “Ve Slavičíně to byl, a já jsem o tom přesvědčený, vyrovnaný zápas, možná jsme byli v některých fázích fotbalovější než domácí. Ale fotbal je o chybách, ale nechci se už trapně opakovat, já nevím pár týdnů zpátky, protože pořád  je to našimi chybami, naší hloupostí, když už to takhle musím nazvat, čímž se připravujeme o body. Říkám, že to je takový začarovaný kruh, protože jsou to chyby, které jsme nikdy nedělali, musíme se z toho nějak poučit a dobrým výsledkem se z toho dostat“.
Nový Jičín: Prepsl - Farský, Malina, Jarabica, Švancer - Kalich, Juříček, Švec, Slaninka, (67. Fertál) - Krčula, Lokša.
Branky: 29. a 58. Švach - 55. Lokša, ŽK:  Goňa - Slaninka, Malina, rozhodčí: Bernatík - Hanák, Ogrodník, diváci: 120.