24.03.2018 FK Noý Jičín - SK Hranice 3 : 1 (1:1)

24.03.2018 18:59

Uběhly více než čtyři dlouhé  měsíce od posledního podzimního utkání a fotbaloví fandové se poté, co bylo  pro nepříznivé podmínky odloženo první jarní kolo, konečně dočkali i divizního fotbalového jara, i když v Novém Jičíně ne na zeleném pažitu, ale na umělé trávě, kde se proti sobě postavili dlouholetí rivalové. Domácí, kteří absolvovali úspěšnou zimní  přípravu i s devíti přípravnými zápasy, se netajili přáním nejen pokračovat v úspěšném závěru podzimu, ale i oplatit soupeři tvrdou prohru 4:0 z podzimního utkání. Jenže  docela proti byli hosté, kteří se hned brzy po otevření hry ujali vedení, když se míč po dlouhém autovém vhazování s prodlouženou hlavičkou dostal k nehlídanému Vykovi  a ten už si před brankou věděl rady - 0:1.  Vedoucí gól hosty docela „namlsal“ a hned se opět dali do útočení, z čehož vyplynula na konci první čtvrthodinky i velká šance k dalšímu gólu po střele Nehyby, kterou brankář Ognyanov s námahou odrazil nohama na roh. Co se nepovedlo hostům, tak se povedlo hned z protiútoku na druhé straně domácím, když Juříček dostal od Švece do pokutového území krásnou kolmou přihrávku mezi obránce a nedal brankáři Tomečkovi žádnou šanci vyniknout - 1:1. Poté se až do přestávky hrála sice jakžtakž oboustranně útočná hra, končící však převážně před šestnáctkami. V této fázi měli o něco více ze hry domácí, kteří se několikrát dostali na dostřel branky soupeře, ale s hlavičkou Pyclíka   neměl brankář Tomečka žádný  problém, vedle branky mířila po akci Kalicha i hlavička Švece, přímý kop Pyclíka mířil tamtéž.  Dostat svůj tým do vedení mohl krátce před přestávkou Juříček, který dostal pěkný míč do pokutového území, ale jeho lehká střela-nestřela skončila u brankáře. Je třeba říci, že několik dobrých momentů měli i hosté, ale nic z nich nevytěžili.
    Krátce po zahájení druhé půle kopali domácí rohový kop, který obrana hostí odvrátila, poté se hlavička Pyclíka „otřela“ o břevno branky hostí, na druhé straně skončila po určitém „obléhání“ domácí šestnáctky slabá střela Kušnera v náručí Ognyanova. Od této akce uplynuly sotva dvě minuty a domácí se radovali podruhé, když se do míče opřel na dvaceti metrech od branky Juříček a jeho krásně mířená střela skončila v síti u tyče branky Tomečka - 2:1. Jen pět minut na to dostali hosté výhodu „přesilové“ hry jednoho hráče, když  byl po druhé žluté kartě  poslán do šaten Javorek a domácí museli poté čelit dosti velkému tlaku soupeře, který toužil po změněn stavu. I přesto měli domácí velkou příležitost navýšit skóre, kterou  dostal v 67. minutě Staněk po krásné přihrávce od Opatřila do pokutového území, jenže jeho technická střela mířila snad jen půl metru mimo tyč branky hostí.  S ubývajícím časem tlak hostů sílil, ale domácí obrana si postupně s každým náznakem o ztečení své branky poradila a docela dobrá šance hostí čtvrt hodinky před koncem po přihrávce  střídajícího Lasovského zůstala nevyužita, neboť nabíhající Kušner na míč nedosáhl a ten skončil až za brankovou čárou. Když tři minuty před koncem neuspěl se svým atakem těsně před domácí brankou Kuchař, přišel ve tříminutovém nastaveném čase faul v pokutovém území na střídajícího Urbanovského s nařízeným pokutovým kopem, který Staněk proměnil - 3:1.
    Dalo by se nakonec napsat, že fotbal sice „nic moc“, přece to jen bylo první jarní utkání, ale tři důležité body se za vítězství počítají …

Trenér Pavel Hajný: „Myslím si, že umělka vyhovovala více Hranicím, protože na umělé trávě je to vždycky trošku jiný fotbal. Do zápasu jsme vstoupili špatně, dělali jsme chyby a u prvního gólu jsme zaspali. Postupně jsme se ale dostali do hry a myslím si, že byl hodně důležité, že jsme vyrovnali ještě v prvním poločase. Po krásné ráně jsme pak šli do vedení a potom přišel další klíčový moment, kdy přišlo naše vyloučení. Soustředili jsme se pak na obranu a zvládli jsme to dobře.  Je to pro nás hodně důležité vítězství."

Nový Jičín: Ognyanov - Javorek, Malina, Nippert, Wolf - Kalich, Švec, Juříček, Staněk - Opatřil (85. Pokorný), Pyclík (89. Urbanovský).
Branky: 17. a 55. Juříček, 90. Staněk - Vyka,
ŽK: Staněk, Javorek, Pyclík, Malina - Kušner, Vyka, Lasovský, ČK: Javorek, Rozhodčí: Šimoník - Volek, Smýkal, Diváci: 157.