23.08.2014 FK Nový Jičín - FK MOHELNICE 0 : 3

23.08.2014 22:40

Tři zápasy nového ročníku soutěže, z toho dva doma a nula bodů na kontě, navíc skóre 3:8 a s tím i poslední místo v tabulce - tak to  je tedy pro novojičínský tým, jehož předsezónní ambice mířily hodně vysoko, „síla“ … Snad až do pětadvacáté minuty hry měli mírně navrch domácí, a to i přestože zkazili mnoho přihrávek, moc jim nešla rozehrávka a dlouhé nakopávané míče končily na obraně hostí, kteří se zatím nikam moc dopředu „nehnali“, ale vyčkávali. Pak již přišla jejich první a hned velká šance, když Knop poslal kolmou přihrávku na Večeřu, jehož v nájezdu Šrom včasným vyběhnutím vychytal. A to byl náznak dalšího dění na hřišti. Po půlhodině hry se hosté dostali do herní převahy, z níž vytěžili několik rohových kopů, Šrom vyrážel bombu Knopa, dorážka Kuby šla naštěstí vedle branky. Při tlaku hostí přišla po dlouhé době snad první gólová akce domácích, když se míč od Molnára dostal za obranu na hlavu osamoceného Smolarčíka, který sedm metrů od branky snad v domnění, že je v ofsajdu, šanci neproměnil. A tak přišel v zápětí trest. Po ne zrovna přesné rozehrávce Nipperta, se míč dostal dopředu na nabíhajícího Večeřu, který osamocen neměl žádný problém překonat domácího gólmana poprvé - 0:1 a to nebylo vše. O pět minut později se míč z krátké „bekovky“ Šroma snesl přímo ke Kubovi, který jej zcela bez přípravy poslal ze čtyřiceti metrů za jeho záda - 0:2. Špatný dojem z „laxní“ hry domácích, zejména v poslední čtvrthodině první půle, nenapravil ani Smolarčík, jehož bombu z přímého kopu již „na cestě do šaten“, gólmana Večeřa vyboxoval.

Nesourodá hra domácích pokračovala již od začátku 2. poločasu. Zatím, co se hosté dostávali dopředu jednoduše a přesnými přihrávkami, u domácích tomu bylo naopak, když složitě kombinovali a s jejich dalšími nakopávanými míči směrem na branku si obrana hostí zcela bez problémů poradila. Branky se však domácí mohli přece jen dočkat, to by ale musel Rybařík z přímého kopu z dvaadvaceti metrů trefit jinak, než vysoko nad branku. Hned v zápětí se dostal míč na druhé straně  do šestnáctky domácích k volnému Hapalovi, který z dobré pozice střílel naštěstí jen nad branku. Dílo zkázy pro domácí naplnil po dalším zaváhání obrany o čtyři minuty později nekrytý Fiala, který zužitkoval snad dva metry od tyče Šromovy branky přihrávku od Fišary - 0:3. Poté, ve snaze výsledek snad alespoň „vizuálně upravit“, poslal trenér Holub na hřiště místo Smolarčíka Neumanna a místo Hejdůška Farkase a mohlo se zdát, že to vedlo ke zlepšení hry. Po tvrdé střele nejlepšího hráče domácích Švece, chytil připravený brankář Večeř hlavičku  Lokši z rohového kopu, docela nadějnou akci nezúročil  po průniku Rybaříka do „velkého vápna“ ani Neumann. S vysokým vedením docela spokojeni hosté, se již až tak do dalších útočných akcí moc nepouštěli, když se zaměřili více jen na jeho udržení. Čtvrt hodinky před koncem přišla snad nejpěknější akce domácích, v níž Švec našel krásnou přihrávkou po zemi Kalicha, který však střílel vysoko nad. Když už se schylovalo ke konci utkání, přišel  pokutovém území hostí faul Pinkavy na Lokšu znamenající pokutový kop, který však sám faulovaný neproměnil, když mu brankář Večeř střelu vystihl. Úplnou tečku za, pro domácí dalším nevydařeným utkáním,  mohl udělat v poslední minutě mohelnický Hapal, ale jeho hlavička po centru Olejníka, který prošel přes obránce, skončila vedle. Utkání tak skončilo zcela zaslouženým vítězstvím velmi dobrého týmu ze čtvrtého místa tabulky.

Nový Jičín:     Šrom - Švancer, Cigánek, Nippert, Hejdůšek (66. Farkas) - Rybařík, Švec, Molnár, Kalich (80. Urbanovský) - Smolarčík (60. Neumann), Lokša .

Góly:                 36. Večeřa, 41. Kuba, 56. Fiala

ŽK:                     Hejdůšek, Smolarčík, Rybařík - Hapal, Kuba

Rozhodčí:       Trigas - Slavík, Handlíř

Diváci:              110.

Trenér Alois Holub: „To, co předvádíme, nad tím stojí rozum… V každém utkání uděláme chyby, které by neměli dělat ani dorostenci. Je pravdou, že se z toho chceme nějakým způsobem dostat, že  točíme sestavu, bohužel není to štěstí, aby to bylo to pravé. Nejvíce jsem zklamán se hrou  posil, protože  neodvádějí výkony, které jsem očekával, přísné měřítko hry snese pouze Švec a Lokša, od dalších hráčů jsem čekal více. V tomto případě to je moje chyba, protože jsem ty hráče tady přived, asi jsem neměl šťastnou ruku na hráče, kteří měli být posilami. Teď je zapotřebí, abychom nezačali přemýšlet, že cíl, který jsme si dali, že budeme do pátého místa je skoro  nedosažitelný, je zapotřebí, abychom uhráli podzim a abychom se v tabulce pravdy dostali na nulu“.