23.05.2015 FK NOVÝ JIČÍN - FC TVD SLAVIČÍN 4:0 (3:0)

23.05.2015 23:55

Jako „z říše snů“ začali novojičínští fotbalisté  utkání proti třetímu celku tabulky, který se, dle sdělení trenéra v tisku, netajil v boji o absolutní čelo tabulky  s cílem v Novém Jičíně vyhrát, což mu však na jaře druhý nejúspěšnější celek soutěže nedovolil, když mu nasázel v první čtvrthodince hned tři „banány“. Už ve čtvrté minutě se postavil k přímému kopu asi pětatřicet metrů od branky hostí Farkas a míč z jeho kopačky přeletěl přes překvapenou obranu a svoji pouť ukončil až za zády neméně překvapeného brankáře Talčíka  - 1:0. Neuplynulo ani šest minut a domácí se mohli radovat podruhé, když se po akci Kalicha, trefil přesnou střelou k tyči nejúspěšnější střelec soutěž Lokša - 2:0. Za další tři minuty se po ne zrovna přesném odkopu Cigánka dostal k mackovi, který šel sám na Šroma, ten mu však úmysl překonat jej výborným zákrokem zmařil. Hned z protiútoku se dostal míč k nabíhajícímu   kanonýrovi Lokšovi, který střelou „jako přes kopírák“, ale z poněkud větší vzdálenosti, překonal Talčíka po třetí a po tříkolovém bezbrankovém půstu navýšil své střelecké konto na číslo jednadvacet. Domácí hráli i nadále velmi dobře, tentokráte i s přesnými přihrávkami a s velkou chutí, k čemuž mohla přispět i účast starosty města dr. Dvořáka, který provedl i slavnostní výkop tohoto utkání a jemuž se určitě chtěli předvést v tom nejlepším světle. Je třeba říci, že ani tři „kousky“ v jejich síti hosty neodradily od snahy po útočení. Po dvaceti minutách se dvakrát dostali až do šestnáctky domácích s docela nebezpečnými situacemi pro Šroma, který musel vyboxovat i následnou bombu Školníka a poradil si i s dorážkovou hlavičkou hráče hostí. Poté po další pěkné akci Kalicha  srazil obránce střelu Lokši na roh, na druhé straně vytáhl Šrom konečky prstů nad břevno míč z kopačky Perta Švacha, jehož  následný přímý kop proletěl pokutovým územím domácích až za brankovou čáru.
    Domácí začali útočně i druhý poločas, do dobré příležitosti ke zvýšení skóre se dostal po akci Lokši Bajer, ale šance se docela zalekl  a o míč přišel. Poté domácí poněkud  polevili a dovolili hostům několikrát po pěkných kombinačních akcích nebezpečně zaútočit se dvěma rohovými kopy, z nichž po tom druhém se opět vytáhl Šrom vyboxováním míče z kopačky Petra Švacha. Pak už přišel čtvrtý zásah do sítě branky hostí, o nějž se postaral po rychlé akci a nezištné přihrávce od Lokši Kalich - 4:0 … a „bylo vymalováno“. Do konce zápasu toho již domácí hostům moc nepovolili a sami mohli ještě přidat další góly. Do dobré šance se dostal  Bajer, jemuž zabránil ve vstřelení gólu brankář Talčík, po akci Švancera mířila hlavička Lokši vedle a když se  po  další pěkné akci Kalicha míč před pokutové území  na nabíhajícího Lokšu nedostal, dohrálo se utkání již v poklidném tempu s jasným a zcela zaslouženým vítězstvím domácích, kteří  si prodloužili jarní neporazitelnost na jedenáct utkání.
Trenér Jan Pejša:“Konečně nám po nějakém čase vyšel úvod utkání, který vlastně ovlivnil celý průběh dnešního zápasu, tím, že jsme dokázali rychle vstřelit tři branky a potom už jsme hru kontrolovali, i když musím říci, že soupeř přestože prohrával a po poločase dostal čtvrtý gól, tak byl, řekl bych, že velice fotbalový. Ale zase na druhou stranu musím kluky pochválit, že plnili zodpovědně taktické pokyny a soupeře prakticky skoro do žádných šancí nepustili. Z mého pohledu to bylo naše naprosto zasloužené vítězství.“

Branky:      4. Kiss Farkas, 10. a 14. Lokša, 66. Kalich
ŽK:              Smolarčík, Lokša - Školník, Macek
Rozhodčí: Slavík - Trigas, Kneisl
Diváci:        220.
Sestava:    Šrom - Molnár, Malina, Cigánek, Kiss Farkas - Kalich (82. Novotný),  Nippert,    Juříček, Švancer - Lokša, Bajer (70. Smolarčík).

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ Sobota 30. května v 16:30 hod, SK HRANICE - FK NOVÝ JIČÍN