22.10.2016 FK Nový Jičín - FC Dolní Benešov 1:3 (1:1)

22.10.2016 20:04
    Se „zátěží“ prohry na hřišti nováčka soutěže Šumperka v minulém kole, nastoupili fotbalisté Nového Jičína proti třetímu celku soutěže s odhodláním napravit výkon  jedině plným bodovým ziskem, který by je poslal v tabulce na příznivější, než současné nelichotivé třinácté  místo, což se ji však  po devadesáti minutách hry nepodařilo. Hosté již od začátku utkání naznačili svými dvěma velmi dobrými šancemi Adamíka  a Býmy, že si nepřijeli pro prohru, naštěstí pro domácí zůstaly nevyužity. Naopak to byli domácí, kterým se po osmi minutách hry podařilo dát Farkasem z přímého kopu, který prošel nikým neatakován přes pokutové území až do sítě Kolenka, vedoucí gól - 1:0.  O čtyři minuty později mohlo být u domácích ještě veseleji, to by však musel Smolarčík zúročit superšanci, do které se dostal po krásné přihrávce od Lokši, pak přišly ještě dvě docela dobré příležitosti ke skórování, ale opět bez efektu. A přišel trest … Na konci první půlhodinky poslal Václavek centr od postranní čáry  na hranici pokutového území, kde se míč po zákroku Javorka dostal k Býmovi, jehož bomba z osmnácti metrů skončila za zády Klepka - 1:1.  Vyrovnávací gól byl pro domácí docela „sprchou“, ale ti se i poté dále snažili o potřebnou změnu stavu. Po pěkné akci našel Opatřilův centr Smolarčíka, který však nezakončil, chvíli na to skončila bomba Lokši  těsně nad brankou, poté domácí kanonýr nezakončil hlavičkou z těžké pozice u tyče branky hostí  centr Uhlíře. Pět minut před přestávkou přišla na druhé straně velká šance hostí, když se přes Farkase prodral Václavek, jehož střelu z blízka zmařil výborným zákrokem Klepek, odražený míč kopl  Rubý, naštěstí pro domácí, jen do spojnice tyče a břevna.
    Ze druhého poločasu uběhlo sedm minut a hosté se radovali podruhé, když se od postranní čáry kopnutý míč dostal po špatném obranném zákroku k osamocenému  Býmovi, který jej i s pomocí teče Javorka, dostal za záda Klepka - 1:2.  Vedoucí gól hostí „opařil“ domácí natolik, že v přemíře snahy o vyrovnání začali hrát docela nervózně, z čehož pramenily chyby se spoustou zkažených přihrávek, dosti složitě kombinovali ve středu hřiště, dlouhé nakopávané míče končily vesměs na obraně, čehož využívali hosté k nebezpečným protiútokům. Deset minut před koncem nezúročili domácí po odražené střele Juříčka rohový kop, na druhé straně se z rychlého brejku  dostal do šance Václavek, jehož střelu z úhlu zlikvidoval dalším výborným zákrokem Klepek, o chvíli později zmařil domácí gólman další velkou šanci hostí, když  vychytal střelu osamoceně na něj pronikající Václavka. Velká šance pro  Nový Jičín alespoň na vyrovnání přišla při hře proti deseti po vyloučení Haase za druhou žlutou kartu. Ve čtyřiaosmdesáté minutě se už radovali z vyrovnání, když se po přímém kopu dostal míč od Macíčka do branky, ale rozhodčí gól pro ofsajd neuznal. Dvě minuty na to z dalšího náporu, nedostali domácí míč do branky z několika metrů, gólem neskončila ani akce po přímém kopu Lokši, když nikdo z hráčů nedokázal ani z metru dopravit míč za záda brankáře Kolenka, což byl poslední šance k vrovnání. V nastavené dvouminutovce se při dalším ataku domácích na branku soupeře, dostal míč k Adamíkovi, kterého zastavil Klepek nedovoleným zákrokem a z nařízené penalty se kapitán Juchelka nemýlil - 1:3. Domácí tak museli spolknout pověstný „kalich hořkosti“ až do samého dna …
Trenér Alois Holub: „Děláme chyby, jako na běžícím pásu, za které nás soupeř trestá. Těžko si vytváříme šance. Soupeř měl více gólových šancí než my a vyhrál zaslouženě. V závěru už to byla křeč. Dolní Benešov je podle mě momentálně jeden z nejlepších mančaftů soutěže, což potvrdil. Byl bych spokojen i s bodem, ale bohužel. Je to už třetí porážka doma. Musíme jít dále, hrajeme ještě o devět bodů, takže musíme uhrát co nejvíce.“

Branky: 8. Farkas - 29.  a 52. Býma, 90. (+ 2) Juchelka p. k., ŽK: Macíček, Nippert, Juříček, Javortek, Klepek - Haas, rozhodčí: Koláček - Kulička, Pospíšil, diváci: 120.
Nový Jičín: Klepek - Kalich, Pavel Macíček, Javorek, Farkas - Opatřil, Švec, Juříček, Uhlíř (83. Pokorný) - Lokša, Smolarčík (64. Nippert).