22.09.20148 FK NOVÝ JIČÍN – FK BOSPOR BOHUMÍN 1 : 2 (0:2).

22.09.2018 18:09

    Každá série má svůj začátek a taky svůj konec. Ta novojičínská s plným bodovým ziskem skončila v tomto osmém podzimním utkání. Svůj podíl na tom má nepochybně i absence dvou hráčů základní sestavy. Pavel Macíček je nemocen a scházel již ve Slavičíně a k němu nově přibyl i David Javorek, který se právě v utkání ve Slavičíně zranil. Na jeho místě stopera dostal v tomto utkání přednost mladík Denis Mička, který má na svém kontě zatím jen minutové starty. Nebyl to jen on, ale celá obrana nebyla najednou tak kompaktní jak v předchozích zápasech a hlavně scházel organizátor, kterým nepochybně Javorek je. Mužstvo navíc začalo utkání velmi vlažně, až bezstarostně. A hosté laxnost dokázali potrestat. Již ve 4. minutě zahrávali rohový kop a střelec Halaška dostal tolik prostoru, že  pohodlně přivedl svůj tým do vedení – 0:1. Více se sice hrálo na polovině hostí, ale bez zakončení. Ve 25. min. se hosté radovali znovu. To Lišaník po ojedinělé akci se před naší brankou dostal k odraženému míči a zvýšil vedení hostů na – 0:2.  Teprve nyní jakoby si naše mužstvo začalo uvědomovat nebezpečí z dosavadního vývoje, sice zvýšilo obrátky, ale výsledkem byla pouze tyč po střele Jardy Juříčka ve 31. minutě. To bylo ale málo, ani rohové kopy změnu scóre nepřinesly a bojovní hosté dvougólové poločasové vedení zaslouženě udrželi.
    Do druhého poločasu vystřídal Mičku další z mladíků Jakub Klepáč, kapitán Martin Švec se podle očekávání stáhl na místo stopera a hned od počátku si mužstvo vytvořilo herní převahu. Ta byla již v 55. minutě korunována gólem na 1:2 o který se přízemní bombou ze 30 m postaral Michal Farkas. Hostům evidentně docházely síly a přicházely dobré příležitosti k vyrovnání. V 57. min. se mezi střelce mohl zapsat střídající Klepáč, jenže nezužitkoval  přihrávku Pepy Opatřila a ze 7 m netrefil odkrytou branku hostí. V 61. min.  Ondra Pyclík nedokázal hlavou proměnit gólový centr Farkase a stejný hráč  o dvě minuty později nedal další gólovku. Tu vymyslel Staněk, uličkou poslal Pyclíka do jasné pozice, jenže tomu dnes nebylo přáno a trefil pouze vyběhnuvšího brankáře. V 75. min. kdy se čekalo vystupňování naší převahy, přišlo nečekané střídání. Staňka, který ve 2. poločase přece jen přispěl řadou nápadů vystřídal Ilir Preči, který zaujal místo na hrotu, ale výrazněji se prosadit nedokázal. Hosté se ve druhém poločase snažili hru rozkouskovat, neustále polehávali, nechávali se permanentně ošetřovat a posledních 20 minut se doslova více nehrálo jak hrálo. Jenže účel světí prostředky a bohumínští to dotáhli do vítězného konce. Pro naše mužstvo nadále platí, že každá série může znovu začít! Zatím to byla většinou pozitiva a dnešní zaváhání nás může jenom posílit.
Sestava:      Ognjanov – Wolf, Mička (46.Klepáč), Nippert, Kiss Farkas – Urbanovský, Juříček, Švec, Staněk (75.Preči) – Opatřil, Pyclík
ČK:  91.Ognjanov
Rozhodčí:  Buček  Vítězslav – Marek Daniel, Marinč Lukáš                  Delegát FA: Volf Rudolf

Pozvánka na příští utkání:      

FK NOVÝ JIČÍN – FK DĚTMAROVICE
V SOBOTU  6. ŘÍJNA V 15,00 HODIN