22.07.2017 FK Nový Jičín - MFK Vítkovice 2:3 (2:2)

23.07.2017 12:11

Po výhře na pokutové kopy v předkole MOL Cupu  ve Frýdlantu, nastoupili novojičínští fotbalisté na domácím trávníku o týden později v 1. kole této soutěže proti druholigovým Vítkovicím již bez ostrostřelce Lokši  a Krčuly  a dalších tří hráčů „jarní“ základní sestavy (Švec, P. Macíček, Ognyanov) i s novou posilou Pyclíkem a vysoce favorizovaným soupeřem sehráli po většinu času velmi vyrovnanou partii, z níž nakonec odešli poraženi. Za úmorného vedra se do vedení dostali krátce po první desetiminutovce hosté, když se Myšinský trefil s přímého kopu ze dvaceti metrů přes zeď za záda Tichánka - 0:1. Z vedení se však hosté radovali jen dvě minuty, protože se po přesné přihrávce od Opatřila trefil za záda Nemravy střelou po zemi přesně  k tyči Kalich - 1:1. A to nebylo vše, neboť za dalších šest minut se domácí radovalo podruhé, když se do míče opřel snad na pětadvaceti metrech od branky novic v domácím dresu a nejlepší střelec uplynulého ročníku dorostenecké divize Staněk, na jeho střelu pod „víko“  byl Nemrava krátký - 2:1. Hrál se vyrovnaný a docela oboustranně útočný fotbal, z něhož se hosté dočkali vyrovnání  poté, co domácí ztratili v útočné fázi na polovině soupeře míč, který se  z rychlého protiútoku dostal v šestnáctce  k nepokrytému  Bzirskému, pro něhož nebyl problém „uklidit“ míč k tyči Tichánkovy svatyně - 2:2.

Vyrovnaná hra pokračovala i od počátku druhé půle, ale zatímco domácím postupem času poněkud ve velkém horku ubývalo sil, hosté začínali mít mírně navrch, což vyústilo ke vstřelení vedoucího gólu, který přišel v polovině druhé půle a postaral se o něj po rychlé kombinační akci a přihrávce od Fialy střelou bez přípravy z deseti metrů Ožvolda - 2:3. Krátce poté, co hlavička Pavelky skončila těsně vedle tyče Tichánkovy branky, přišly hned dvě  velké šance domácích. Při první dostal Pyclík na kopačku míč od střídajícího Jakuba Macíčka, ale jeho slabší střela skončila jen v náruči vítkovického brankáře, o dvě minuty později se po akci Kalicha dostal míč do pokutového území opět k nové domácí útočné akvizici, jenže jeho střelu tentokráte ukopl obránce na roh, v zápětí musel hned nadvakrát zasahovat Nemrava proti střelám Staňka. Domácí se nakonec mohli dostat v samotném závěru minutového nastavení i k prodloužení utkání, ale nestalo se, neboť střelu Pyclíka z deseti metrů, po pěkné akci Javorka a jeho a zpětné přihrávce od brankové čáry, odvrátil obránce hostí na roh. Domácí tak nakonec prohráli, ale za svůj výkon  se nemusí stydět, když čtrnáct dní před zahájením nové sezóny prokázali, že by mohli být na nový ročník dobře připraveni.
Nový Jičín: Tichánek - Nippert,  Malina, Javorek, Farkas -  Kalich, Uhlíř (69. Macíček Jak.), Juříček, Opatřil - Staněk, Pyclík.
Branky: 15. Kalich, 21. Staněk - 13. Myšínský, 35. Bzirský, 67. Ožvolda, ŽK: 0 - Fiala, rozhodčí: Julínek - Pelikán, Polák, diváci: 418.

Trenér Pavel Hajný: „Inkasovali jsme brzkou branku, což jsme nechtěli, ale naštěstí jsme hned vyrovnali a chvíli na to jsme šli do vedení, což nám hodně pomohlo. Ale byla velká škoda, že jsme vedení neudrželi do přestávky. Bylo poznat, že rozdíl byl především v kondici, protože to pro nás bylo fyzicky strašně moc náročné. Všechny tři branky jsme navíc inkasovali po zbytečných chybách, což zamrzí. V závěru jsme měli dvě dobré šance a v poslední vteřině jsme měli dokonce vyloženou šanci, ale bohužel i takový je fotbal. Vítkovice nakonec vyhrály zaslouženě."