21.10.2018 FK Kozlovice - FK Nový Jičín 2 : 2 (1:1)

21.10.2018 21:58

Až na několik úvodních minut se utkání domácího, v tabulce devátého týmu s vedoucím celkem soutěže, v podstatě hrálo „podle not“ hostujícího celku, který si po jakž takž vyrovnané první čtvrthodině hry, postupně vytvořil značnou územní převahu, z níž se domácí až na výjimky skoro ani nedostali ze své  poloviny hřiště. Hra hostí vycházela z pozorné obrany, tentokrát s přenými přihrávkami, po nichž se dostávali stále blíže k pokutovému území domácích či do něj s mnoha velmi nadějnými situacemi ke vstřelení branky. Tu se jim podařilo vstřelit po stálé herní převaze až šest minut před přestávkou po pěkné kombinační akci s rohovým kopem Farkase, z něhož se po odraženém míči přesně trefil do sítě domácího brankáře Konečného Javorek - 0:1. Jenže hned dvě minuty poté, se po určité nepozornosti či nedostatečné koncentrovanosti na hru v zadních řadách hostí, dostal míč k Šolínovi, který jej vyvezl podél postranní čáry a poslal jej před branku Ognjanova, kde jej, samozřejmě nechtěně, srazil Wolf do vlastní branky, což byla pro hosty docela „sprcha“ - 1:1
    Ze druhé půle uběhlo něco přes minutu, kdy se dostal míč k domácímu Přikrylovi, jehož bomba z dálky docela překvapila brankáře Ognjanova, od něhož se odražený míč dostal k nekrytému Nekudovi, na jehož střelu už byl brankář hostí krátký - 2:1. A to byl druhý „šok“ pro hosty, kteří se najednou a postupně dostali pod určitý tlak domácích, jímž asi trenér o přestávce vyčinil za ne zrovna dobrou hru v prvním poločase. Dokladem toho jsou docela brzy na to jejich  velké šance přidat třetí zásah, z nichž tu největší z kopačky Přikryla, vyřešil s námahou až nadvakrát Ognjanov. Hosté vycítili, že by to pro ně nemuselo v tomto utkání zrovna dobře dopadnout a začali hrát opět pozorněji, hru i vyrovnali a vytvořili si několik docela nebezpečných akcí, které však  domácí zadáci s i s námahou vyřešili.  Snaha hostí o vyrovnání se jim vyplatila  dvacet minut před koncem, když se po akci střídajícího Macíčka, který nahradil ještě ne zcela vyléčeného kapitána Švece, dostal míč k Opatřilovi a ten jej technickou střelou „uklidil“ k tyči domácí branky - 2:2.  Poslední čtvrthodinka utkání již přinesla více vzruchu, když si oba celky chtěly strhnout vítězství na svou stranu, více šanci však k tomu měli domácí. Nejdříve se po ztrátě míče Staňka na půli hřiště dostal s míčem do šestnáctky hostí Nekuda, ale Farkas před brankou s vypětím sil odkopem zachránil. Na druhé straně měli hosté dvě útočné akce a přímý kop, ale nic z toho nevytěžili, poté  po přímém kopu domácího Mazoucha, který Ognjanov vyrazil, kopali domácí rohový kop, z něhož dopravili míč do sítě, ale gól nebyl naštěstí pro odmávaný ofsajd uznán. Když v úplném závěru střílel z posledního tlaku domácích vysoko nad branku z dobré pozice Šolín a po něm, po Ognjanovem vyražené střele z kopačky Nekudy  stejně tak z deseti metrů  Přikryl, rozešli se soupeři nakonec po průběhu hry v obou poločasech, asi zaslouženě se ziskem  jednoho bodu.
Nový Jičín: Ognjanov - Wolf, Javorek, Nippert, Kiss Farkas - Urbanovský (90. Klepáč), Opatřil, Švec (56. Macíček), Juříček - Staněk, Pyclík.
Branky: 41. vlastní Wolf, 46. Nekuda - 39. Javorek, 70. Opatřil, ŽK: Řehák, Matějka, Chudoba  -  Javorek, Ognjanov, Wolf, rozhodčí: Hubený - Svoboda, Vontroba, diváci: 228.
Trenér Pavel Hajný: „Jsem po tomto utkání hodně zklamaný. Hlavně v prvním poločase jsme byli jasně lepší, dominovali jsme. Trošku tomu chyběla finální fáze, ale dostali jsme se do vedení. Pak jsme si za krátký čas dali vlastní branku, to se stává. Věřil jsem, že ve druhém poločase soupeře jasně přehrajeme, ale hned v první minutě jsme dostali braku po naši obrovské chybě v rozehrávce. Oni pak ožili, tím jsme je posadili na koně. Pak se nám povedlo srovnat a věřil jsem, že to ještě zvládneme, ale už se nám to nepovedlo. Remíza je asi zasloužená“.