21.10.2017 FK Nový Jičín - FK Jeseník 0 : 2 (0:1)

21.10.2017 21:17

    Třetí utkání v sedmi dnech domácí absolutně nezvládli. „Anglický týden“ byl prostě nad jejich síly a znovu se ukázalo, že soutěž je nesmírně vyrovnaná. Jeseničtí přijeli s jednoznačnou taktikou a v celém utkání poctivě bránili a jen ojediněle vyráželi k rychlým brejkům. A hned první z nich v 10. minutě dokázali využít. To Juříček u půlící čáry přišel o míč, hrubě podcenil hostujícího Marcinova, kterého nechal dosprintovat do našeho pokutového území, ten vystřelil a s pomocí teče naší obrany se hosté poprvé radovali. Převaha domácích byla k ničemu, osmička hostujících hráčů své pokutové území opouštěla jen velmi málo, zodpovědně bránila a navíc měla za sebou vynikajícího brankáře Jiřího Červenku, který v minulosti býval i naší oporou.
    Do druhého poločasu poslal trenér Hajný do hry stálici Kalicha místo stopera Nipperta, tlak pokračoval, začaly se rodit šance, jenže to bylo všechno. A přišla 61. minuta. To se osamocený útočník hostů Bříza snažil po čtvrthodinovém úporném bránění alespoň chvíli udržet míč na naší polovině, ale udělal to tak šikovně, že od postranní čáry se prokličkoval do středu hřiště a levačkou z hranice šestnáctky se trefil parádně k tyči bezmocného Tichánka podruhé. Pro naše mužstvo to byla pořádná sprcha, ale do konce ještě pořád zbývala dobrá půlhodina. Jenže šance jsme neproměňovali a hosty i nadále doslova držel brankář, kterému hosté mnohokrát museli děkovat. Když v závěrečné desetiminutovce vyrazil Pyclíkovu hlavičku do protipohybu nebo následný trestný kop kolem zdi, stal se rozhodně hráčem utkání.
    Z našeho mužstva není možno pochválit nikoho, scházela větší výbušnost a síla. Samotná převaha nic neznamená, rozhodují góly a někdy i štěstí, ale tomu se musí jít naproti. Do konce podzimu zbývají ještě 4 zápasy, takže šance na reparát tady rozhodně bude.

Sestava:  Tichánek – Javorek, Malina, Nippert (46. Kalich), Kiss Farkas – Wolf, Švec (65.Uhlíř), Opatřil, Juříček – Staněk, Pyclík
Rozhodčí:  Nováček Ivo – Hanáková Gabriela, Kontoršikov Maxim        Delegát FA:  Vidlák Karel


Pozvánka na poslední zápasy podzimu:
V sobotu  28. Října venku v Dolním Benešově – začátek  ve 14:30 hodin – odjezd ve 12:15 hodin   
V neděli     5. Listopadu venku ve Frýdlantu n/O.– začátek ve 14:00 hodin – odjezd ve 12:15 hodin
V sobotu  11. Listopadu DOMA  proti  FK KOZLOVICE – začátek ve 14:00 hodin
V sobotu  18. Listopadu  DOMA proti FC  SLAVIČÍN – začátek ve 13:30 hodin