21.05.2016 FK Velké Karlovice - FK Nový Jičín 3:1 (2:1)

21.05.2016 22:00
    Ve Velkých Karlovicích se našemu mužstvu v posledních letech vždy výsledkově dařilo a zřejmě s tímto sebevědomím přistoupili hráči i k tomuto utkání. Naopak domácí, kterým šlo o velmi důležité body pro zlepšení postavení v dolní části tabulky, ukázali, co je zdobí v jarní části soutěže. Bojovnost, vůle a nasazení. A když se k tomu přidá i významná sympatická podpora domácího publika, výsledek se musí dostavit. 
    Již v 9.min. se radovali hráči domácího mužstva poprvé, když Chuchmovi se otevřela snad 40 m volná  cesta středem naší obrany a ten své sólo s přehledem proměnil. Ve 23.min. bylo srovnáno. Lokša prudkou ranou z hranice 20 m trefil šibenici a začínalo se znovu. Ve vyrovnaném 1. poločase se nakonec radovali domácí, kteří hlavou po kopu z rohu a hlavičce Pavelky strhli vedení ve 43.min. opět na svou stranu. Gól „do šatny“ nás jakoby srazil a domácím dodal energii. 
    Druhý poločas začali být aktivnější, ale šance se moc nerodily. Až v 70.min.  Šroma v naší brance zachránila tyčka a krátce na to v 75.min. naši obránci vyrobili další hrubku. Na brankové čáře na hranici pokutového území si tak dlouho dávali přednost, až o míč přišli a po zpětné přihrávce se Škrobák nemohl zmýlit a prakticky „do prázdné“ dal výsledku zápasu konečnou podobu.
    Naše mužstvo tentokrát zklamalo. Omluvou nemůže být neúčast stoperů Farského a Nipperta (studijní důvody), ani nezkušenost mladých hráčů, mnohdy ještě ve věku mladších dorostenců, kteří s jistou perspektivou dostávají v závěru soutěže čím dál větší prostor. Tahouny mužstva však musí být zkušení hráči a mladí si musí uvědomit, že bez bojovnosti je to v divizi moc těžké.
Sestava:  Šrom – Kalich, Malina, Švec, KissFarkas – Staněk, Jučíček, Švancer, Hrubý (77. Seidler) – Fertál (88.Poláček), Lokša
Branka:  23.min. Lokša
Rozhodčí: Lysák – Kneisl, Částečka    Delegát FA: Juřička
 
Pozvánka na příští utkání:        
NEDĚLE   29.května   v 10:15 hodin
FK Nový Jičín   -  FK NOVÉ SADY OLOMOUC