21.04.2018 FK Nový Jičín - Šternberk 5 : 0 (1:0)

21.04.2018 20:31

    Po předcházející čtvrté jarní výhře v řadě Petrovicích, nastoupili fotbalisté Nového Jičína na domácím trávníku s odhodláním pokračovat ve vítězné jarní sérii, což se jim nakonec zlepšenou hrou, zejména ve druhém poločase i podařilo i díky čtyřem brankám nejúspěšnějšího střelce soutěže Pyclíka. Celých prvních třicet minut se hrál fotbal, dalo by se říci „nic moc“ téměř bez šancí, což překvapilo u domácích, kteří hodně kazili zejména v rozehrávce, čehož využívali hosté, kteří  se viditelně nikam moc dopředu „nehnali“, k dlouhým nákopů směrem k novojické šestnáctce. Z těchto situací přišla po čtvrthodině hry přece jen dosti nebezpečná střela domácího Staňka, která těsně minula tyč branky hostí, na druhé straně se o pár minut později dostal po ojedinělé akci hostí míč do pokutového území k Jurečkovi, jehož přihrávku nejlepší střelec Šternberka Zifčák naštěstí dobře nezpracoval a docela dobrou šanci nezúročil. Domácí začali přece jen více dostávat dopředu zpřesněnou hrou  až na začátku druhé půlhodinky. Jejich první velká šance přišla po rychlém brejku Pyclíka s přihrávkou napříč šestnáctkou Staňkovi, který ji však nevyužil, v zápětí vyrážel Hlaváček střelu Javorka z brankové čáry, poté gólman Pobeška vyrážel bombu kapitána Švece, aby v zápětí  vyrazil obránce Pyclíkovu hlavičku na tyč své branky. Běžela poslední minuta první půle a domácí se konečně dočkali vytouženého gólu, o který se postaral Pyclík, když osamocen v útoku po kolmici od Opatřila, nedal Pobeškovi žádnou šanci vyniknout - 1:0.
    Z druhé půle uběhla pouhé dvě minuty a domácí se mohli radovat podruhé poté, co opět Pyclík dostal další kolmou přihrávku, tentokráte od Kalicha a pohodlně „zavěsil“ - 2:0. Domácí ostrostřelec byl tentokrát při střelecké chuti, protože o další čtyři minuty později zkompletoval svůj hattrick, když po odraženém míči od obránce na hranici pokutového kopu, prostřelil vše, co stálo v cestě míči do sítě branky hostí - 3:0. Poté už byli domácí zcela „na koni“ a jejich hra v dalších minutách zcela odpovídala velké převaze. Zatímco hosté se horko těžko dostávali přes půlící čáru, domácí si vytvářeli další a další šance k navýšení skóre. Jednu z nich měl střídající Farkas, který trefil z přímého kopu snad ze třiceti metrů spojnici branky hostí, o pět minut později si již jeho další „zatočený“ přímý kop z úhlu z pětadvaceti metrů našel přes všechny obránce cestu až do sítě branky Pobešky - 4:0. Zatímco v samotném závěru utkání hosté zcela rezignovali, domácí jim po další pěkné kombinační akci přidali z kopačky Pyclíka na cestu domů pátý gól, čímž korunovali výborný výkon ve druhém poločase zcela jednoznačným a zaslouženým vítězstvím.
Nový Jičín: Ognyanov - Wolf (78. Pokorný), Malina, Javorek, Macíček - Kalich, Švec, Juříček (70. Farkas), Staněk (56. Urbanovský) - Opatřil, Pyclík.
Branky: 45., 48., 52., 87. Pyclík, 78. Farkas, ŽK: 0 - Kuba,   rozhodčí: Mojžíš - Kotala, Bureš, diváci: 123.
Trenér Pavel Hajný: „Šternberk v prvním poločase celkem dobře bránil a my jsme se pětadvacet minut nemohli pořádně dostat k nějakým šancím. Navíc jsme tam přežili jejich jednu velkou možnost. S koncem poločasu ale náš tlak sílil a zápas výrazně ovlivnila naše vedoucí branka v poslední minutě prvního poločasu. Na začátku druhého poločasu jsme pak rychle přidali dvě branky a tím jsme zápas rozhodli. Hru už jsme pak měli jasně ve své moci."

Příští utkání
Sobota 28. 4. v 16 hod.
FK Nové Sady - FK Nový Jičín - odj. autobusu od tribuny ve 13.:45 hod.
Středa 2. 5. v 17 hod.
FK Kozlovice - FK Nový Jičín - odj. autobusu od tribuny v 15 hod.