20.09.2015 FK Krnov - FK Nový Jičín 1:4 (1:1)

20.09.2015 21:26

Hned se čtyřmi hráči Frýdku-Místku  včetně brankář v sestavě , bez distancovaného Rybaříka a s Kalichem a Smolarčíkem na lavičce, nastoupili novojičínští fotbalisté na hřišti nováčka soutěže odhodláni potvrdit výkon z domácí výhry nad Havířovem a opět bodovat, což se jim podařilo splnit na sto procent. Domácí, kteří v minulém kole vysoko prohráli v Nových Sadech, se pustili do utkání docela s vervou, ale ani hosté nijak vehementně „nebetonovali“ se snahou útočit, i když mnoho jejich finálních přihrávek skončilo na kopačkách domácích. Krátce po úvodní čtvrthodince přišel zkušený kapitán Švec na půli hřiště o míč a po jeho rychlém úprku zpět s faulem za žlutou kartu, měli domácí asi dvacet metrů od branky výhodu přímého kopu, kterou dokonale využili ke vstřelení branky, když Krčmařík překonal přes zeď brankáře Mihálka - 1:0. Brzy poté, si hosté uvědomili nebezpečí a začali hrát přesněji s několika pěknými kombinačními akcemi směrem k „šestnáctce“ domácích. Po jedné z nich mohl skórovat v dobré pozici Lokša, ale míč  dobře netrefil, poté se krásně uvolnil Ilko, jehož střelu brankář Kovalík vyrazil, po centru Molnára skončila hlavička Lokši u brankáře. Zvýšený tlak hostí vyústil pět minut před přestávkou ve vyrovnávací gól, o který se postaral nejlepší střelec uplynulého ročníku divize Lokša, když si naběhl do pokutového území na míč od Švancera z přímého kopu    a hlavičkou k tyči nedal domácímu brankáři šanci - 1:1. S běžící pětačtyřicátou minutou zastavil Švancer domácí útočnou akci za cenu karty a musel být moc rád, že nebyla jiná, než žlutá, přímý kop dal Navrátil vedle.
    Ještě hned v první minutě druhé půle měli domácí jakous takous šanci při střele Hudského přes hlavu, ale Mihálek neměl s míčem problém. Pak už začali docela excelovat hosté, kteří již přesnou rychlou kombinační hrou neustále dobývali domácí pokutové území. Po jedné z takových akcí, se na konci první čtvrthodinky druhé půle dostal míč u postranní čáry ke Slaninkovi, který jej poslal Lokšovi, z jehož nezištné přihrávky napříč hřištěm, se míč dostal k nabíhajícímu Krčulovi, jenž  jej poslal bez přípravy  ze šestnácti metrů za záda domácího brankáře - 1:2.  Poté měli hosté další velkou šanci po zaváhání domácího gólmana, po individuální akci skončila střela Krčuly těsně vedle, poté domácí odvrátili, a hned dvakrát, střely Juříčka, po rohovém kopu skončila hlavička Maliny vedle branky. A pak přišly, po dalších pěkných akcích, dva „slepené“ góly hostí. O ten první, v pořadí třetí v síti Kovalíka, se postaral opět Lokša, jehož střela po krásné kombinační akci, skončila i s pomocí teče obránce v „šibenici“ (1:3), aby za tři minuty na to, přišel útok tří hráčů hostí na dva domácí obránce, při němž zahrál obránce rukou a z nařízené penalty se novojičínský kanonýr nemýlil v zápase potřetí - 1:4 a bylo v podstatě „vymalováno“. Když se domácí ve zbývajících patnácti minutách k ničemu vážnějšímu nedostali, na rozdíl od hostí, kteří měli ještě určité šance skóre navýšit, mohli si Novojičínští  zcela zaslouženě za předvedenou hru  po většinu času utkání, připsat poprvé v sezóně tři mistrovské body ze hřiště soupeře.
Trenér Jan Pejša: „Doma jsem říkal klukům, když jsme jeli do Krnova, že jsme minulé domácí utkání zvládli a že je třeba už trošku nastartovat nějakou sérii, takže jsme sem jeli, když budu trošku   skromný,  minimálně bodovat, ale samozřejmě, že jsme mysleli na tři body. Takže jsem rád, že to  vítězství potvrdilo.  Brzo jsme sice z přímého kopu inkasovali, což nás trošku zastavilo, ale za pár minut jsme se dostali do hry a začali jsme domácí jednoznačně přehrávat. To vyústilo v několik šancí a naštěstí se nám ke konci poločasu podařilo stav srovnat. Ve druhém poločasu jsme podle mého naprosto dominovali a zcela zaslouženě jsme zvítězili. Samozřejmě, že je plná spokojenost, musím klukům poděkovat,protože splnili to, co měli, ta vůle a hlad po vítězství se potvrdil.“

Nový Jičín: Mihálek - Molnár, Malina, Farský, Švancer - Krčula (86. Smolarčík), Švec (81. Kalich), Juříček, Slaninka, Ilko - Lokša.
Branky: 17. Krčmařík - 40., 72. a 75. (p.k.) Lokša, 59. Krčula
ŽK: Bartoníček, Daříček, Hudský - Švec, Švancer, Krčula, Juříček
Rozhodčí: Mojžíš - Šafrán, Slaminka