20.05.2017 FK Nový Jičín - FK Šumperk 3 : 1 (1:0)

20.05.2017 18:46

Po devíti utkáních v řadě  bez prohry, nastoupili fotbalisté Nového Jičína, coby nejúspěšnější celek jara proti  v jarní části téměř stejně úspěšnému soupeři, kterému měli vracet podzimní prohru, s odhodláním nepřerušit sérii a opět zvítězit, což se jim nakonec i podařilo. Krátce poté, co brankář Tichánek vyboxoval před svojí brankou nebezpečný míč z rohového kopu, přišla krásná přihrávka Juříčka na Krčulu, z jehož křížné přihrávky před branku se nabíhající Lokša trefil bombou z blízka „pod víko“ a  otevřel tím  skóre utkání - 1:0. Zdálo se, že hosty obdržená branka nijak nezlomila a pustili se bez nějakých zábran do   útočení, což jim brzy mohlo přinést i vyrovnání, když  se míč po přihrávce od technicky vybaveného Rozsívala dostal v pokutovém území ke Kotzmanovi, ale ten šanci na vyrovnání nevyužil, když jeho slabá střela po zemi mířila naštěstí pro domácí vedle branky. Ale první docela vážný náznak hry hostí byl na světě. Další vážné varování domácím  přišlo docela brzy, když po rychlém protiútoku a kolmé přihrávce od Rozsívala zabránil vyrovnání pronikajícímu Bernardovi včasným vyběhnutím mimo pokutové území Tichánek. Hrál se pěkný útočný fotbal s velkým množstvím docela nebezpečných akcí na obou stranách, domácí měli po akcích Krčuly hned dva rohové kopy, na druhé straně hosté hrozili především z přímých kopů zahrávaných jejich nejúspěšnějším střelce Rozsívalem, obrany obou celků  však byly připraveny. Na konci první půlhodinky přišla rychlá akce Kalicha, který vybojoval míč na půli, přihrál jej nabíhajícímu Opatřilovi, jeho střela však mířila vedle branky. Pak přišla další pohledná akce domácích končící bombou Farkase  vedle, brzy na to přišel další přímý kop Rozsívala, po jehož zahrání do pokutového území skončila hlavička Krayzela opět, naštěstí pro domácí, jen na tyči Tichánkovy svatyně a Malina odvrátil míč na roh, poté si domácí gólman poradil i se střelou osamoceného Rýznara. Krátce před přestávkou přišla další pěkná akce domácích se střelou Krčuly sraženou na roh, z něhož hlavičkoval stoper Malina vedle. Obrovskou šanci na navýšení skóre měl již doslova „na cestě do šaten“ Lokša, který po přihrávce od Farkase trefil dobře postaveného brankáře Kreizla, aby dorážku na něj z metru posoudil rozhodčí jako faul.
    Pět minut po zahájení druhé půle přišla pěkná rychlá akce domácích s přihrávkou Švece na Lokšu, který našel v šestnáctce volného Krčulu, ten však šanci přidat potřebný druhý gól neproměnil. Brzy na to dal Opatřil krásný míč Krčulovi, který s ním pronikl až k brankové čáře, jeho zpětná přihrávka byla odražena na roh, z dalšího rohového kopu proletěl míč z kopačky Farkase přes „pětku“ do zámezí. Z tlaku domácích se však dostali ke dvěma přímým kopům za fauly z protiútoků hosté, domácí obrana si z centry Rozsívala poradila. Krátce poté, co hosté odvrátili další rohový kop Farkase, si již domácí mohli zakřičet „gól“ podruhé, to  když Lokša po přihrávce od Krčuly netrefil v dobré pozici míč, který se však dostal k Macíčkovi, jehož střela skončil u tyče Kreizlovy branky - 2:0. Radost domácích však poněkud pokazil o dvanáct minut později, po předcházející nedotažené akci Opatřila,  Rozsíval, který docela nachytal překvapeného Tichánka technickým lobem špičkou kopačky z místa za jeho záda - 2:1. Domácí vycítili nebezpečí možnosti vyrovnání a začali opět útočně, z čehož vyplynula krásná akce Krčuly až k brankové čáře s vybojovaným rohovým kopem, po němž přišla v zápětí obrovská, ovšem neproměněná  šance Lokši i Krčuly. Domácí ostrostřelec Lokša se v pořadí své osmadvacáté branky v sezóně přece jen dočkal, když se po přímém kopu Farkase a zpětné přihrávce od Švece od brankové čáry trefil  z pěti metrů  nekompromisně k tyči branky Kreizla - 3:1. Když krátce před koncem vyrazil Tichánek konečky prstů na roh technickou střelu Rozsívala, mohli si domácí připsat na své konto z utkání  proti velmi kvalitnímu soupeři, docela zasloužené deváté jarní vítězství.
Nový Jičín: Tichánek - P. Macíček, Malina, Javorek, Farkas - Kalich, Švec, Juříček, Krčula - Opatřil, Lokša (90. Fertál).
Branky: 4. a 85. Lokša, 66. P. Macíček - 78. Rozsíval, ŽK: 0 - Kreizl, rozhodčí: Běhal - Kulička, Šištík, diváci: 115.
Trenér Pavel Hajný: „Šumperk měl v prvním poločase více šancí, dal tyčku a hrál dobře. My jsme pozdě přistupovali k hráčům a z naší strany to nebylo dobré ani směrem dopředu. Ve druhém poločase jsme se ale zlepšili, a pokud se nemýlím, tak už jsme soupeře k vyloženým šancím nepouštěli. Hodně důležitá byla druhá branka, která nejspíše utkání rozhodla.“