19.08.2017 SK Hranice - FK Nový Jičín 4:1 (2:0)

19.08.2017 19:24

    Po ne zrovna vydařeném předcházejícím domácím utkání s béčkem Opavy, z něhož vytěžili jen jeden bodík, nastoupili fotbalisté Nového Jičína v derby utkání s dlouholetým rivalem určitě s odhodláním napravit domácí výsledek a přivézt domů plný počet bodů, což se jim vůbec, ale vůbec nepodařilo, když naopak odjeli s docela „slušným“ výsledkovým debaklem. Úvodní čtvrthodinka patřila domácím s velkou šancí Schlimbacha brzy po zahájení hry, kterou zlikvidoval Ognyanov a třemi po sobě jdoucími rohovými kopy, pak si již v další stejně dlouhé části utkání, vypracovali územní převahu hosté s několika docela slušnými šancemi ke skórování, bohužel zůstalo jen při nich, když největší měl Kalich, který po přihrávce od Juříčka trefil  jen tyč domácí branky.  Ani ne minutu poté přišla docela nenápadná akce domácích, při níž se z vlastní poloviny dostal míč k Šišlákovi, který nikým neatakován postupoval směrem na branku hostí a asi ze dvaadvaceti metrů překonal ne zrovna razantní střelou k tyči docela překvapeného Ognyanova - 1:0.  Přes obdržený gól se hosté stále snažili o útočnou hru, z níž si vytvořili další dobré příležitosti k dosažení branky, ale ani hlavička Švece po přímém kopu Farkase, stejně jako střela Javorka po dalším přímém kopu  „stálého“ exekutora standartních situací Farkase, úspěch nepřinesly. Dvě minuty před přestávkou se hosté velmi zlobili na hlavního rozhodčího, který neposoudil tvrdý atak nejstaršího hráče na hřišti, zkušeného kapitána Čápa na Kalicha v pokutovém území jako penaltový. Když už svítila na ukazateli „pětačtyřicítka“, přišel po předcházející střele Juříčka brankáři, rychlý protiútok, při němž se míč dostal v šestnáctce hostí k Nehybovi, jehož Nippert v rohu šestnáctky docela „nesmyslně“ nedovoleně atakoval a z nařízené penalty se Kundrát nemýlil - 2:0.
    Docela krátce po zahájení druhé půle, přišel po nedotažené akci Švece před pokutové území domácích, rychlý protiútok, po němž se mohli domácí radovat potřetí, když se po centru od Schlimbacha z blízkosti postranní čáry, trefil za záda Ognyanova v šestnáctce zcela obranou  nehlídaný Kundrát, což byla pro hosty velká „sprcha“ - 3:0. Brzy poté poslal trenér Hajný na hřiště místo Farkase Hrušku a jeho svěřenci se stále pokoušeli o nátlakovou hru, která vesměs končila díky mnoha nepřesnostem a pozorné domácí obraně vedené zkušeným Čápem, jen před šestnáctkou domácích. Gólem v síti domácího Tomečky však neskončila  po závaru v jeho pokutovém území střela  Opatřila, která byla sražena, stejně jako skončil v obranné „zdi“ pokus Pyclíka z přímého kopu, „neujaly“ se ani další pokusy dosáhnout alespoň snížení a to Opatřila z přímého kopu, Švece ze hry se střelou vysoko nad branku či další střely Juříčka a Wolfa. Domácí se pravděpodobně, za  pro ně velmi nečekaně příznivého stavu, nikam dopředu netlačili, do určité šance se dostali až čtvrt hodinky před koncem, kdy míč z přímého kopu Lasovského, který prošel přes brankové území zastavila tyč Ognyanovy branky. S ubývajícím časem se zdálo, jakoby hosté už docela rezignovali a jejich hra upadla do podprůměru, čehož využili domácí k navýšení skóre na hrozivý výsledek, když se po přihrávce od Schlimbacha trefil technickou střelou zpoza šestnáctky k tyči Šišlák, čímž museli hosté vypít „kalich hořkosti“ až do samého dna…  a nic na tom nezměnila ani šest minut před koncem branka Hrušky po centru Javorka od postranní čáry - 4:1.
Nový Jičín: Ognyanov - Javorek, Malina, Nippert, Kiss Farkas (55. Hruška) - Kalich (70. Staněk), Švec (82. Uhlíř), Opatřil, Juříček - Wolf, Pyclík.
Branky: 29. a 81. Šišlák,  45. a  51. Kundrát - 84. Hruška, ŽK: Kalous - Juříček, rozhodčí: Grečmal - Duda, Galásek, diváci: 160.
Trenér Pavel Hajný: „Důležitý moment přišel před první brankou, kdy jsme nastřelili tyč a domácí pak z brejku skórovali, když brankář vůbec nereagoval. Takže klasické nedáš - dostaneš. Navíc pak přišel zbytečný faul a penalta v poslední minutě prvního poločasu. Chtěli jsme s tím pak ve druhém poločase ještě něco udělat, hráli jsme vabank a měli jsme míč v držení, ale vyložené šance nepřicházely. Soupeř dal navíc z ojedinělého brejku třetí branku. Bohužel jsme teď v situaci, že musíme zvládnout nejbližší zápasy“.


PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ
Sobota 26. srpna v 16. 30 hod.
FK Nový Jičín - FC Bospor Bohumín