18.10.2017 FK Nový Jičín - FK Nové Sady 1:0 (0:0)

19.10.2017 08:34

První poločas dohrávaného odloženého utkání 8. kola Fortuna divize moc fotbalové krásy nepřinesl, když zejména domácí nepředváděli očekávaný výkon. V jejich hře byla sice vidět snaha po kombinační útočné hře, ale ta povětšinou končila po nepřesných přihrávkách ve středu pole na kopečkách soupeřových hráčů, kteří je využívali k dosti nebezpečným protiútokům, avšak  jak domácí,  tak i soupeř si žádnou vyloženou šanci ke vstřelení góly nevypracovali. Za zmínku by mohla  stát akce Pyclíka, která v závěru první půlhodinky skončila nedotažena, gól nepřinesl ani o chvíli později přímý kop Farkase mířící do obranné zdi stejně jako následný odražený míč, vysoko nad brankou skončila i dalekonosná střela kapitána Švece krátce před přestávkou.
    O přestávce asi muselo být v domácí kabině ze strany trenéra „poněkud dusno“ protože jeho svěřenci začali druhý poločas zcela jinak, za což byli odvděčení pět minut po zahájení hry vedoucím gólem, o který se postaral Opatřil, když se k němu dostal snad na pětatřicet metrů od branky míč a on jej napálil pro brankáře Kalinu nechytatelnou bombou pod břevno - 1:0.  Také další minuty, až do sedmdesáté, patřily domácím, kteří se dostávali po už docela pěkných kombinačních akcích do blízkosti branky hostí a hostům toho mnoho nepovolili. Pěkná střela Pyclíka skončila u brankáře, další střela Opatřila mířila těsně vedle branky, po hlavičce Kalicha  střílel opět vedle Pyclík. Hned nato přišla po další pěkné kombinační akci dosud největší domácí šance,  při níž nejdříve obránce odrazil hlavičku  Opatřila a Ronza vykopával Ronza s velkou námahou míč z kopačky Pyclíka mířící už už  za brankovou čáru, útočnou dvacetiminutovku domácích dokončil velmi nebezpečnou střelou Opatřila ze dvaadvaceti metrů mířící bohužel opět vedle tyče branky hostí. Poté domácí poněkud v útočení polevili a přenechali docela velký prostor hostům k útočení. Ti si během  další čtvrthodinky vybojovali hned sedm rohových a dva přímé kopy, z nichž naštěstí pro domácí nic nevytěžili, ale zejména novojičínským příznivcům pořádně „pocuchali“ nervy. Teprve až poté, když už se blížil závěr utkání, si domácí uvědomili velké nebezpečí možnosti ztráty vedení a s nim i tří důležitých bodů a začali opět útočněji, z čehož si vytvořili velmi nebezpečnou akci ke zvýšení skóre v pokutovém území hostí, kterou hosté zlikvidovali za cenu rohového kopu, z něhož skončila hlavička Pyclíka opět jen rohovým kopem a to bylo z utkání vše. Domácí si tak za zlepšenou hru ve druhém poločase, hubené, ale velmi důležité  třetí vítězství v této sezóně,  docela  zasloužili. Tímto vítězstvím se domácí dostali po jedenácti kolech  se ziskem 15 bodů na  7. místo tabulky.

Nový Jičín: Tichánek - Javorek, Švec, Nippert, Farkas - Wolf, Opatřil (89. Fertál), Juříček, Hruška (59. Kalich) - Staněk (80. Uhlíř), Pyclík.
Branka: 50. Opatřil, ŽK: Nippert, Švec, Javorek - Samek, rozhodčí: Šafrán - Mojžíš, Kontoršikov, diváci: 120.