18.10.2015 1. BFK FRÝDLANT N/O - FK NOVÝ JIČÍN 0 : 0

20.10.2015 08:00

    Dobrá pětistovka diváků vytvořila domácím fotbalistům skutečně domácí prostředí a neúnavně po celý zápas své mužstvo příkladně podporovala. Naše mužstvo nastoupilo k utkání velmi koncentrovaně s evidentní snahou o další bodový zisk. Hra měla od začátku velmi svižné tempo, obě mužstva předváděla útočný fotbal, který se divákům rozhodně líbil. Více nebezpečných situací si dokázalo před brankou soupeře vytvořit naše mužstvo, ale v brance domácích skvěle zachytal nám dobře známý Zdeněk Jež, kterého známe i z působení v našem mužstvu. A v okamžiku, kdy se zdálo, že je již po akci Radovana Lokši překonán, míč se dostal na hranici pokutového území k Honzovi Smolarčíkovi, který bombou dobře vystřelil, ale trefil před brankou pouze domácího obránce.
    Ve 2. poločase aktivita našich hráčů neochabovala a rodily se šance, které volaly po gólové odměně. V 50.min. se perfektním 50 metrovým slalomem prosadil až na značku pokutového kopu kapitán mužstva Martin Švec, jenže v poslední fázi mu míč uskočil a míč skončil těsně nad. Domácí v této fázi byli pod tlakem a přišly dvě naše velešance, ale v obou případech opět čaroval domácí brankář. V 53.min. hlavičkoval dobře Honza Smolarčík pod břevno snad ze 3 metrů, ale zákrok domácího brankáře vyvolal bouřlivý potlesk domácích příznivců. A stejné uznání se mu dostalo i o tři minuty později. To se z levé strany Martin Slaninka dostal až před domácí branku, vystřelil, ale domácí brankář s notnou dávkou štěstí dokázal míč vyrazit. Štěstí se k nám v tomto utkání obrátilo zády a to doslova. Když jsme totiž branku dali a stalo se tak v 70.min. když Radovan Lokša si krásně naběhl na kolmou přihrávku a brankáře domácích překonal, nečekaně nám byl odmáván velmi diskutabilní ofsajd. Další průběh utkání byl nadále zajímavý a zdobila jej snaha obou mužstev o útočný fotbal, což nakonec i bez brankového efektu přineslo z diváckého hlediska velmi zajímavý zápas.
    Naše mužstvo je třeba pochválit. Počínaje spolehlivým brankářem, celé mužstvo odvedlo dobrý, bojovný výkon a výsledkem je zasloužený bodový zisk i z dalšího utkání, tentokrát na půdě velmi kvalitního soupeře.
A BRANKY?   O tom, že je umíme dávat nás hráči budou určitě chtít přesvědčit již v dalším utkání na které Vás srdečně zveme.

Sestava:  Mihálek – Molnár, Malina, Farský,Švancer – Kalich (73.Rybařík), Švec, Juříček,   Slaninka – Smolarčík, Lokša
Rozhodčí:  Škrobák Lukáš – Bureš Jakub, Kaloč Radim
Delegát FAČR:  Ludvík Radim

Příští utkání:       SOBOTA  24. ŘÍJNA  VE 14:30 hod.     FK NOVÝ JIČÍN   -  FC VELKÉ KARLOVICE