18.10.2014 FK Nový Jičín - TJ Valašské Meziříčí 2 : 1

18.10.2014 20:30

    Po předcházejícím vysokém vítězství v Rýmařově, nastoupili hráči Nového Jičína odhodláni i v derby utkání sousedů v tabulce, které dělily od sebe dva body ve prospěch hostí, pokračovat v dobrém výkonu s cílem zvítězit. Od začátku se utkání vyznačovalo oboustranně docela opatrnou hrou založenou na dobré obraně, z níž se až do konce první čtvrthodinky oba soupeři „oťukávali“ se snahou o útočnou hru, ale bez gólových šancí. Ta první přišla na straně hostí, když se po centru Marka od postranní čáry dostal míč na hlavu sedm metrů od branky  nehlídaného  Výmoly, ale míč z jeho hlavy šel naštěstí pro domácí jen nad Šromovu branku. Na druhé straně si docela slibnou gólovou šanci vytvořili i domácí. Přišla krátce poté, co  po přihrávce od Švece skončila dalekonosná střela či centr Neumanna skoro od poloviny hřiště nad břevnem  branky Kmecika, to když se po další docela „bleskové“ akci dostal míč na hranici „šestnáctky“  ke Smolarčíkovi, ale ten se možnosti vstřelit gól docela zalekl a o míč přišel. To už ale hosté lépe kombinovali a využívali každé nepřesnosti domácích v rozehrávce k docela nebezpečným protiútokům. Po jednom z nich se na konci první půlhodinky dostal míč v pokutovém území domácích k volnému Roupcovi, který z úhlu asi ze sedmi metrů, opět naštěstí pro domácí, trefil jen spojnici břevna a tyče Šromovy svatyně, což mělo domácí maximálně vyburcovat k opatrnosti. Jenže se nestalo a tak přišel trest v podobě vedoucí branky hostí. Postaral se o ni, po předcházejícím nedokončeném útoku domácích s koncovým hráčem Smolarčíkem, Výmola, jenž se po přihrávce od Macíčka osamocen před Šromem  trefil střelou po zemi k tyči za jeho záda - 0:1. Domácí gól docela vystrašil a začali „šturmovat“. Po pěkném uvolnění posílal naslepo Lokša míč do šestnáctky Smolarčíkovi, ale ten jaksi nebyl v zápase „ve své kůži“ a k míči se nedostal, o pár minut později však vše napravil, když se pěkně uvolnil, poslal míč nabíhajícímu Lokšovi, který se nemýlil a svým devátým podzimním gólem rozradostnil nejen své spoluhráče - 1:1.
    Krátce po zahájení 2. poločasu začali domácí gólovou šancí dlouhána Smolarčíka, k němuž se dostal míč po akci Švece a přihrávce od Neumanna, ale jeho střelu brankář Kmecik nohou reflexivně zneškodnil. Od této, v zakončení neúspěšné akce uběhlo deset minut a novojičínští fotbalisté se konečně mohli radovat podruhé, když se míč od krátce před tím střídajícího Bajera, dostal na hranici „šestnáctky“ k Lokšovi, který  se krásně uvolnil  a střelou k tyči dal svůj „jubilejní“ desátý gól podzimu - 2:1. Vedoucí gól vyburcoval hosty ke zvýšení aktivity, což přineslo i velkou šanci na vyrovnání, o kterou se postaral střídající Drápela, jehož hlavička po centru od Lasovského, skončila opět naštěstí pro domácí, jen v náručí dobře postaveného Šroma. Krátce na to, se  na druhé straně, po neodpískaném pravděpodobném faulu na Kalicha na hranici pokutového území, dostal míč ke Švancerovi, jehož střelu po zemi k tyči vyrazil brankář hostí s velkou námahou na roh. Když v docela nervózním závěru, zejména ze strany, o změnu skóre, usilujících hostí, vyřešili obránci a Šrom docela ošemetnou situaci před svojí brankou a na druhé straně Lokšův umístěný přímý kop brankář Kmecik chytil, mohli se domácí radovat ze tří důležitých bodů za  docela vydřené vítězství a jejich „oslavné chorály“ v šatně, byly nakonec i zasloužené.

Nový Jičín:     Šrom - Molnár, Malina, Cigánek, Švancer - Neumann, Kalich, Švec, Plešek (81. Urbanovský) - Lokša, Smolarčík (56. Bajer).
Branky:           41. a 58. Lokša - 33. Výmola,
ŽK:                    Smolarčík, Malina, Urbanovský - Macíček, Michálek,
Rozhodčí:       Možíš - Adamec, Částečka,
Diváci:             165.

Trenér Alois Holub: „Pro nás je vítězství s cennými body důležité z toho důvodu, že jsme chtěli potvrdit výsledek z Rýmařova, což se podařilo. Je dobře, že od zápasu s Karlovicemi se nám podařilo nějakým způsobem i herně se zvednout a další věc je, že je tam vidět srdíčko a nějaká vůle po vítězství. Nicméně pořád ještě jsme v minusových bodech, takže máme co napravovat a doufejme, že se nám do konce podzimu podaří nějaké ty mínusy ještě odpočítat. Samozřejmě, že včerejší zápas byl pro nás důležitý, protože jsme  chtěli zůstat neporaženi poslední tři kola a taky si myslím, že utkání splnilo účel, mělo svůj náboj, hrálo se nahoru dolů a i diváci mohli být spokojeni“.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ  Neděle 26. 10. v 10:15 hod. FC TVD SLAVIČÍN - FK NOVÝ JIČÍN

Autor : Jaroslav Kotas

***

"Novojičínský deník"   Novojičínský kanonýr Lokša znovu úřadoval.