18.09.2016 FC PUSTÁ POLOM - FK NOVÝ JIČÍN 3:3 (2:1)

18.09.2016 18:58
    Fotbalisté Nového Jičína, kteří se ocitli po odehraných sobotních zápasech svých soupeřů na samém dně divizní tabulky, se na hřišti nováčka soutěže od začátku hnali do útoku s cílem konečně naplno bodovat, což se jim málem podařilo. Hosté ukázali domácím hned z prvního útoku, jak chtějí na ně hrát, ale do vedení se mohli dostat po pěti minutách hry naopak domácí, což naštěstí se nestalo, neboť hlavičku Kužela zastavilo jen břevno novice v brance Nového Jičína Garčára. Domácí využívali úzkého hřiště k dlouhým nebezpečným autovým vhazování až do pokutového území, obrana hostí však byla pozorná. Po přímém kopu Farkase, který domácí gólman vyboxoval, musel ukázat své umění i novojičínský strážce branky, když s námahou vyškrábl nad břevno dlouhý nákop Poštulky, chvíli na to se zase vytáhl jeho protějšek, když po rychlé akci  hostí reflexivně zlikvidoval hlavičku Lokši. Na konci první půlhodinky, krátce poté, co Garčár vyrážel střelu Štýbara, jenž obral o míč Farkase, se již radovali hosté, neboť po rychlém útoku dal Švec krásný míč Opatřilovi, z jehož nezištné přihrávky se trefil do domácí sítě Lokša - 0:1. Avšak radost hostí z vedení trvala jen šest minut, protože se po rychlém autovém vhazování dostal míč ke Štýbarovi, který proti Garčárovi nezaváhal - 1:1. To však nebylo ze strany domácích vše, neboť za další tři minuty šli do vedení, když si na míč z rohového kopu naběhl kapitán Jašek a hlavou jej poměrně z dálky poslal do sítě - 2:1.
    Stejně jako do prvního poločasu, patřil hostům i vstup do druhé části, když hned po rozehrání se dostal míč od Uhlíře k Lokšovi, jehož technická střela skončila ke vší smůle jen na tyči domácí branky odkud se míč odrazil podél branky do zámezí. Hosté se poté stále více docela na pohled pěknou kombinační hrou tlačili k domácí brance. Blízko ke gólu měj kapitán Švec, po jehož akci kopal jeho tým rohový kop, z něhož Švecovu hlavičku vyrazil domácí gólman s námahou nad branku, chvíli na to chyběl Lokšovi, po centru Farkase, jen pověstný „chloupek“ k dosažení hlavou na míč před domácí brankou. Ale štěstí stálo i na novojičínské straně, kde o dvě minuty později skončila bomba Černohorského na tyči Garčárovy branky. Snaha hostí, kteří si i nadále přesnou kombinační hrou drželi mírnou převahu, přinesla své ovoce o šest minut později, když se jim podařilo vyrovnat, o což se zasloužil po přímém kopu Farkase hlavou Pavel Macíček (2:2), o minutu později se již dokonce dostali do vedení, které zajistil po autu Juříčka a přesném centru Opatřila několik minut před tím střídající Smolarčík - 2:3. Zdálo se, že čtvrt hodinky před koncem by již hosté mohli „rozumnou“ hrou své vedení, a s ním zisk tří důležitých bodů, udržet, ale proti byli domácí, kterým se deset minut před koncem podařilo po rohovém kopu a obranou nedůsledném odvrácení míče mimo pokutové území, ze skrumáže stoperem Jaškem vyrovnat - 3:3. Domácí ještě závěrečný tlak zesílili, jejich největší šanci dát gól zmařil i za cenu zranění brankář Garčár, který musel být ošetřován a střídán. Hostům ještě svitla naděje dát vítězný gól v devadesáté minutě, ale Opatřilův přímý kop z devatenácti metrů za faul na Lokšu, domácí obrana odvrátila.
Nový Jičín: Garčár (88. Klepek) - Kalich, Pavel Macíček, Nippert, Farkas - Opatřil, Juříček,  Švec, (71. Jakub Macíček) - Fertál (60. Smolarčík), Lokša.
Branky: 35. Štýbar, 38. a 79. Jašek - 29. Lokša, 72. P. Macíček, 73. Smolarčík, 3. Švec, 63. Juříček - Navrátil, Kysela, ŽK:  Jašek, Kundrátek L. - Smolarčík, Farkas, Macíček J., Kalich,, rozhodčí: Vojáček - Kaloč, Grečmal.
Alois Holub: „Těžko se hodnotí, když dáme venku tři branky a je to bez vítězství. Je pravdou, že když jsme vedli jedna nula a pak to hned soupeř otočil na jedna dva, jsem si v duchu říkal kéž bychom tu uhráli alespoň bod, abychom už nějakým způsobem konečně začali hrát. Po velké bouřce, opravdu po velké bouřce  o přestávce v šatně se nám podařil vstav otočit na tři dva a najednou nemáme všechny body, takže je zapotřebí hledat, protože od prvního mistráku dostáváme strašně moc branek, produktivita, dáváme góly, dostáváme góly, je to nesoustředěností nebo čím, nevím, neumím si to sám vysvětlit“.