18.04.2015 MFK Vítkovice - FK Nový Jičín 1:1 (1:1)

19.04.2015 13:30

Fotbalisté Nového Jičína jeli do Ostravy na vítkovickou „umělku“ s cílem pokračovat v jarní neporazitelnosti i proti domácímu vedoucímu celku soutěže, jehož v domácí přípravě na jaro porazil, což se jim nakonec i podařilo. Ve stejné sestavě jako při minulé výhře nad Havířovem, začali hosté od úvodu velmi aktivně a nebojácně, jenže jejich plány hrát takto stále, částečně zhatil brankář Šrom, který udělal v šesté minutě velkou chybu v rozehrávce, jíž řešil následným faulem na domácího hráče, za což si „vysloužil“ vyloučení a penaltu. Ze hřiště s ním odešel i Farkas a do branky se postavil nerozcvičený Leskovjan, který však Kovaříkovi penaltu výborným zákrokem zlikvidoval. Situace se hrou v oslabení nahrála domácím, kteří se snažili útočit, ale jejich snahu o ztečení branky, pevná obrana hostí spolu se záložní řadou vcelku bez problémů eliminovala. Domácí měli několik nebezpečných situací i rohových kopů, na druhé straně ale nezůstávali ani hosté jen u bránění. Po dvaceti minutách hry se probil individuálně před pokutové území domácích Lokša, ale na jeho centr nikdo se spoluhráčů nedosáhl, o deset minut později se po akci Rybaříka docela zapotil   domácí gólman Kovalík, který musel s námahou srážet míč na roh, chvíli poté prověřil domácího brankáře tvrdou střelou autor již sedmnácti gólů v této sezóně Lokša. Brzy poté přišla  „nenápadná“ akce domácích, když se po ztrátě míče hostí na půli hřiště dostal míč ke Kovářovi, který umístěnou střelou z dvaceti metrů k tyči překonal Leskovjana - 1:0. Avšak ani gól ve své síti nezabránil hostům k útočení, což se jim brzy vyplatilo. Po centru Švancera, se  dostal míč do šestnáctky na Lokšu, jehož fauloval domácí obránce a správně nařízenou penaltu sám nejúspěšnější střelec soutěže bez problému proměnil ve vyrovnávací gól - 1:1. Už na cestě do šaten na přestávku se postavil k přímému kopu za faul na Švancera Rybařík, ale míč z jeho kopačky vyrazil domácí brankář s námahou na roh.
    Od začátku druhé půle se domácí znovu snažili o změnu stavu, ale o nic pozadu nezůstávali ani hosté. Lokša byl v útoku zastaven za cenu žluté karty domácímu hráči, hlavička střídající  domácí zahraniční akvizice Manteye skončila nad brankou Leskovjana, při útoku na domácí branku byla dvojice Rybařík a Lokša o míč obrána, na druhé straně skončila střela Manteye vedle, hosté si poté poradili i se dvěma rohovými kopy domácích. Po dvaceti minutách hry se dostal do obrovské šance s velkým nasazením bojující Lokša, který si „udělal“ daleko mimo pokutové území vybíhajícího rankáře Kovalíka, ale míč z jeho kopačky mířící do prázdné branky srazil dobíhající obránce na roh. S ubývajícím časem se domácí stále více tlačili před šestnáctku hostí, vytvořili si určitou herní převahu, ale jejich náznaky útoků končily na novojičínské pevné obraně. Když přišli domácí osmnáct minut před koncem o po druhé žluté kartě za faul na Lokšu vyloučeného Dvořáka, jako by jim stav oslabení více vyhovoval a dále se nebezpečně tlačili dopředu. Krátce poté, co po přímém kopu Rybaříka vyrážel domácí brankář míč z hlavy Cigánka na roh, si domácí vypracovali několik dobrých šancí z přímého a rohových kopů, když při jednom z nich se vyznamenal Leskovjan, který bravurně v pádu zlikvidoval na brankové čáře „gólovou“ hlavičku Manteye. Ze sílícího tlaku v samotném závěru utkání měl gól na kopačce Hruzík, který naštěstí ze šesti metrů branku překopl, pak ještě výborně zasáhl Leskovjan, když zlikvidoval střelu pronikajícího Kovaříka vyražením na roh. Když se na druhé straně dostal dvě minuty před koncem  do dobré šance ke skórování střídající Novotný, ale z úhlu správně netrefil, tak si hosté, i přes další tlak domácích, již bez větších problémů nakonec zaslouženou, pro ně velmi důležitou remízu se ziskem jednoho bodu pohlídali a zůstali i po pěti jarních zápasech neporaženi.

Trenér Jan Pejša: „Utkání ovlivnila šestá minuta s vyloučením brankáře Šroma a Leskovjanem chycenou penaltou, což nám velmi pomohlo. Bohužel jsme po našem špatném odkopu inkasovali, kdy se dostali domácí k odraženému míči  a překonali našeho brankáře. Nicméně jsme nesložili zbraně a pořád jsme hrozili z rychlých protiútoků, kdy se  po jednom z nich a centru Švancera dostal míč k Lokšovi, který byl faulován a sám z penalty vyrovnal, čímž byl určený další ráz utkání.  Přestože jsme hráli v deseti, tak si myslím, že jsme měli více brankových příležitostí, které jsme k naší škodě a díky domácímu brankáři neproměnili. Přestože se před koncem síly na hřišti vyrovnaly, tak ten konec již nebyl z naší strany, po velkém vypětí sil po hře v deseti, takový. Konečný výsledek bereme, protože jsme hráli na hřišti vedoucího mužstva, navíc třičtvrtě utkání v oslabení,  takže pro nás dobrý bod z venku.“
Manažer Alois Holub: „Já si myslím, že tady musí být absolutní poděkování  za po taktické stránce výbornou hru, i když se pro nás utkání od začátku nevyvíjelo příznivě. Všichni hráči podali výborný, bojovný a vysoce koncentrovaný výkon, zejména neúnavný Lokša, který toho sám na hrotu mnoho oběhal. Hráčům patří opravdu velký dík, získaný bod je dalším dobrým vkladem k postupu do vyšších pater tabulky.“

Branky:                34. Kovář - 39. Lokša p.k.
ŽK:                         Dvořák, Kometa, Palej - Rybařík, Cigánek
ČK:                         Dvořák - Šrom
Rozhodčí:            Částečka - Slavík, Mankovecký.
Sestava FK NJ:  Šrom (9. Leskovjan) - Molnár, Malina, Cigánek, Farkas (8. Leskovjan) - Kalich, Švec, Juříček, Švancer - Rybařík (87.Novotný), Lokša (90. Smolarčík).

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ : Sobota 25. dubna od 16 hodin, FK NOVÝ JIČÍN - FK KOZLOVICE