17.05.2015 Slavia Opava - FK Nový Jičín st.dor. 0:1 (0:0)

21.05.2015 07:54

    Od začátku zápasu jsme byli aktivnější a měli jsme častěji míč na kopačkách,ale vázla nám trochu kombinace a taky v koncovce jsme nebyli dostatečně důrazní. Domácí dobře bránili a podnikali rychlé brejky,naší branku pak ohrozili několikrát z trestných kopů...v 16min se do 1.šance dostal za obranu domácích P.Horák,ale jeho střela (slabší levou nohou) našla připraveného brankáře.V 17 min zahrozili domácí po střele z přímého kopu z 20m,ale Tichánek vyrazil na roh.Ve 23min se dostal do šance na hranici pok.území Pham,po pěkné přihrávce kapitána Hrubého,
ale chvíli zaváhal, a jeho střela byla zablokována na rohový kop. Ve 28min se probíjel z z levé strany až před brankáře Bartoň,ale na dlouhou nohu pak trefil jen vybíhajicího brankáře domácích. Ve 29min podnikli domácí rychlý brejk do naší otevřené obrany,rychlonohý útočník utekl po levé straně,v 16ce pak udělal kličku i Tichánkovi,ale dostal se tím trochu z úhlu a jeho střela pak skončila mimo  naši branku. Ve 31min se uvolnil Hrubý,ale jeho střela byla opět zablokována na roh.V závěru poločasu ještě zahrávali domácí trestný kop,a hlavičku domácího útočníka vytáhl Tichánek na roh.

    Ve 2 pol.byla hra podobná jako v 1.poločase,byli jsme nadále o něco aktivnější a zaslouženě jsme se ujali vedení v 52min,kdy se za obranu domácích dostal P.Horák a v nájezdu sám na brankáře jeho 1.střelu stačil ještě gólman vyrazit,ale na dorážku už nedosáhl 0:1!  V 60min měli šanci domácí po rohovém kopu, šla hlavička jen těsně vedle a vzápětí jsme se po pěkné kombinaci dostali do šance, a naše vedení mohl zvýšit Zmatek,ale jeho střela pravou nohou nebyla důrazná,a brankář domácích byl na místě. V 74 min se do poslední šance dostali domácí, ale opět bylo zakončení nepřesné. V 79min zase nás mohl uklidnit Staněk,ale sám před brankářem branku přestřelil. Pak už se utkání dohrálo v poklidu, bez vážnější šance a získali jsme tak zaslouženě 3 body..,Přece jenom jsme v zápase byli lepší, jako kolektiv fotbalovější a pochvalu zaslouží všichni hráči,i když náš výkon nebyl ideální.U domácích vynikal jen jeden hráč,(rychlý útočník),za to u nás to bylo více hráčů,především jsme se mohli spolehnout na jistého Tichánka,dále na kapitána a režiséra hry Hrubého,a v útoku na pohyblivého P. Horáka.

Sestava: Tichánek- Indrák,Svobodník,Maňák,Pokorný-Pham (80-Geryk),Hrubý,Swiač,Zmatek-Bartoň (57-Staněk),P.Horák
Branky :  52min  0:1  Patrik Horák

Příště:       23.5.2015, 10:15, umělá tráva NJ,   FK Nový Jičín - MFK Havířov