17.04.2016 FK Nový Jičín - Krnov 1:2 (0:2)

17.04.2016 14:52
    Za krásného slunečného nedělního dopoledne nastoupili fotbalisté Nového Jičína proti poslednímu celku tabulky s odhodláním odčinit prohru z minulého týdne v Havířově, což se jim však nepodařilo a ze hřiště odešli opět poraženi. Stejně jako v Havířově dostali novojičínští fotbalisté velmi brzký gól, když po dlouhém přesném pasu proměnil šanci proti Prepslovi v útoku osamocený Cudrák - 0:1, což byla pro domácí docela „sprcha“, z níž se jen velmi těžce vzpamatovávali.  Dvě minuty po obdržené brance sice mohl po akci Kalicha s Fertálem vyrovnat Lokša, ale gólman Jaška mu střelu chytil. Po několika dalších minutách se po úniku Lokši a jeho zpětného centru od brankové čáry netrefil dobře Kalich, Farkasův přímý kop skončil těsně vedle tyče branky hostí. Velkou šanci k vyrovnání dostali domácí v zápětí po nařízení přímého kopu za faul na Farkase, jenže Lokšovu přízemní střelu ze šestnácti metrů zastavila tyč branky Jašky. Domácí si vytvořili herní převahu, ale jejich   dlouhé nakopávané míče dopředu končily převážně  na kopačkách obránců hostí, přesto přišly další dobré příležitosti ke změně stavu.  Po dlouhém prudkém autovém vhazování Farkase kopl Juříček míč jen do boční sítě, gól do sítě hostí nepadl ani po dalších rohových kopech, Kalichův průnik přes čtyři hráče skončil nepřesnou přihrávkou. Krátce poté, co domácí obrana s vypětím vyřešila sražením míče za brankovou čáru šanci Bartoníčka, přišel už skoro „na cestě do šaten“  druhý gól hostí, o který se postaral po Farského chybě v rozehrávce Bartoníček, který z úhlu prostřelil Prepsla - 0:2.
    Brzy po přestávce se dostali do dobré šance ke zvýšení skóre hosté, ale Košárek hlavičkoval po centru Ondry naštěstí pro domácí  těsně vedle branky. Chvíli na to střílel Ilko z docela dobré pozice vysoko nad branku, pak přišla velká, ale neproměněná šance opět Košárka s námahou nadvakrát odvrácena domácí  obranou. Ihned poté přišel rychlý protiútok Nového Jičína, na jehož konci byl Lokša, který si na hranici pokutového území hostí „udělal“ dva obránce a nekompromisně střelou k tyči poslal míč za záda Jašky - 1:2. To však bylo na dlouhé minuty ze strany domácích vše, neboť všechny jejich další akce končily buď nepřesnými přihrávkami či na kopačkách v poklidu hrajících hostí.  Deset minut poté, co Cudrák trefil z dálky jen tyč branky docela překvapeného Prepsla, skončila po  přihrávce od Švece střela Švancera u brankáře, pak přišla na druhé straně po zaváhání stopera Maliny obrovská šance Bartoníčka, kterou však Prepsl zlikvidoval. Z ubývajícím časem se sice domácí stále snažili  alespoň o vyrovnání, ale nervozita jim docela svazovala nohy a všechny pokusy o proniknutí do šestnáctky hostí končily na obráncích. Když se domácí v samotném závěru z tlaku neprosadili ani po rohovém kopu a následné „trmě-vrmě“, poté, co se neujal ani   přímý kop Lokši ze třiadvaceti metrů a další poslaný míč na něj do pokutového území vyřešil brankář Jaška, mohli se hosté nakonec radovat ze zaslouženého vítězství, zatímco domácím zbyly „jen oči pro pláč“. Přes třetí jarní prohru, po níž se dostali v této části soutěže na samotný chvost tabulky, si fotbalisté Nového Jičína stále drží střed aktuální tabulky, ale její dno se velmi nebezpečně přibližuje …
Trenér Jan Pejša: "V současné době děláme obrovské chyby v rozehrávce a soupeř nás pak z brejků trestá. To už se nám opakuje několikátý zápas v řadě za sebou. Pak musíme celý zápas dohánět. Předvedli jsme hodně nesmyslných věcí, když jsme si někdy nebyli schopni ani přihrát na deset metrů. Jeden gól doma je zase strašně málo. Někteří hráči by se měli nad svými výkony, které předvádí, zamyslet. Více k tomu nemám co dodat. Profesorský fotbal se prostě nedá hrát."
Nový Jičín: Prepsl - Ilko, Malina, Farský, Švancer - Kalich, Juříček, Švec, Farkas (63. Nippert) - Lokša, Fertál.
Branky: 58. Lokša - 8. Cudrák, 42. Bartoníček, ŽK:  0 - 0, rozhodčí: Galásek - Chlevišťan, Páral, diváci: 105.