16.08.2014 FC DOLNÍ BENEŠOV - FK NOVÝ JIČÍN 2:1 (2:0)

17.08.2014 13:00

Kdo neviděl - asi neuvěří … tak by se dala nadepsat reportáž z druhého utkání fotbalistů Nového Jičína v novémho ročníku divize na hřišti Dolního Benešova. Ale popořadě …Bez zraněného kapitána Bajera a nepřítomného Hejdůška a po ne zrovna stoprocentním výkonu obranné řady v úvodním utkání, zejména jeho ve 2. poločase, udělal trenér Holub v sestavě několik změn, které měly vést k jiné hře, což se také potvrdilo. Avšak výsledek je stejně „tristní“, tedy prohra. Hosté začali od prvních minut aktivně a s útočením, což v podstatě trvalo celý zápas a svoji hrou domácí docela zaskočili. Za prvních dvacet minut si vytvořili docela dost dobrých šancí ke vstřelení branky, z nichž k ní byla nejblíže po deseti minutách Smolarčíkova, jehož tvrdou střelu po přihrávce od Kalicha brankář Švrčina vyrazil na roh.  Pak sice přišla určitá šance domácího Radka, ale Šrom byl u tyče připraven, na ní brzy odpověděli hosté krásnou kombinační akcí po ose Smolarčík, Kalich, jehož finální přihrávku dostal v pokutovém území Lokša, jemuž však  šanci dát vedoucí gól zlikvidoval včasným zákrokem brankář Švrčina. Rčení nedáš - dostaneš platilo i tentokrát, neboť o malou chvíli později se dostal k míči opět Radko, z jehož přihrávky překonal Labuda z branky poněkud vyběhnutého Šroma - 1:0. Domácím mohl vzít vedení již za tři minuty na to Rybařík, ale již v pokutovém území volil ve výhodné pozici místo přímé střely přihrávku na spoluhráče, kterou obránce zlikvidoval. Hosté se dále vrhali do útoku, měli výraznou převahu, z níž vytěžili několik rohových kopů, ale k vyrovnání to nevedlo, k čemuž mohlo třeba dojít, pokud by rozhodčí „chtěl vidět“ penaltové stažení Cigánka rukou. Naopak to byli opět domácí, kterým se po chybě Farkase na půli hřiště podařilo přejít Mocem do rychlého brejku, z něhož vytěžili rohový kop, po jehož rozehrání se míč dostal  na hlavu nekrytého Radka a ten neměl problém překonat Šroma podruhé - 2:0. Ještě, již skoro na cestě do šatny, se po další rychlé kombinační akci dostal míč k Lokšovi, který se připravoval přehodit domácího gólmana, ale obránce mu míč srazil na roh.
    Do druhého poločasu poslal trenér Holub na hřiště místo Farkase Pleška a hned za dvě minuty přišlo to, čeho se hosté nedočkali po výrazné převaze za celý první poločas a to gól do sítě Švrčiny, o který se postaral Smolarčík, z jehož kopačky se míč tečovaný obráncem snesl za záda domácího brankáře - 2:1.  Tedy dost času na obrat dosavadního nepříznivého stavu. Domácí vytušili hrozící nebezpečí a tak se zaměřili téměř jen na bránění s možností vyrážet do brejků. Jinak měli hosté místy až drtivou převahu s dalšími rohovými kopy, ale taky až se stereotypními nakopávanými míči k domácí brance, které však domácí obrana, mnohdy i s velkou námahou, vyřešila. Čtvrt hodiny před koncem poslal trenér Holuba na hřiště místo Smolarčíka Neumanna, Švece poslal na stopera, aby míče rozehrával a „zásoboval“ jimi útočící spoluhráče,  efekt v podobě alespoň ve vyrovnání nepřicházel. Blízko měl k němu Lokša, jehož střelu v pokutovém území domácí gólman chytil, jeho přímý kop z dobré pozice skončil v obranné  „zdi“. Ze stálého útočení hostí, kdy se prakticky hrálo jen na polovině domácích, se tito dostali do dvou až tří pro ně „slibných“ brejků, ale jak  Moc, tak Adamík je  naštěstí neproměnili. Když v samém závěru skončily jak hlavička nabíhajícího stopera  Maliny a přímý kop Molnára jen v rukou brankáře, museli hosté namísto radosti, spolknout další hořkou pilulku, když uspokojení z jejich strany mohlo být snad jen z předvedené hry, ne však z produktivity …

Sestava N.Jičín:      Šrom - Molnár, Malina, Cigánek, Farkas (46. Plešek) - Kalich, Švec, Rybařík (85. Nippert), Švancer -  Smolarčík (73. Neumann), Radovan Lokša.
Branky:                      24. Labuda, 38. Radek - 47. Smolarčík,
ŽK:                              Moc, Adamík - Smolarčík, Švec,
Rozhodčí:                 Bureš - Tacina, Streit,
Diváci:                        102.

Trenér Alois Holub: „Ten, kdo to neviděl, asi neuvěří, protože z devadesáti minut hry jsme měli osmdesát převahu. Je pravdou, že o utkání rozhodly naše hrubé  a mohu to nazvat velehrubé chyby a při gólech velká nedisciplinovanost hráčů. Myslím si, že když jsme dali hned na začátku druhé půle gól, tak to mělo nabudit mužstvo, měli jsme pak velký tlak se šancemi, ale neuspěli jsme. Bohužel domácí  dali více gólů a k vítězství jim pomohla nejen naše neschopnost gól vstřelit, ale i jejich  brankář, který byl nejlepším hráčem na hřišti“

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ :     Sobota 23. srpna v 16. 30 hod.: FK NOVÝ JIČÍN - FK MOHELNICE