14.11.2015 FK NOVÝ JIČÍN - TJ JISKRA RÝMAŘOV 0:0

15.11.2015 13:58

    Po prohře v minulém utkání v Opavě, která ukončila sérii devíti utkání bez prohry vstoupili novojičínští fotbalisté do posledního utkání podzimu určitě s tím nejlepším úmyslem ukončit nejen podzim, ale celý fotbalový rok vítězstvím, což se jim nakonec po ne zrovna nejlepším výkonu nepodařilo. První poločas byl ze strany domácích hodně nevýrazný, zejména pokud se týká hry ve středu pole, kde scházela přesná rozehrávka z čehož pramenilo jen velmi málo pěkných akcí, které mohly směřovat k překonání obrany a brankáře hostí. Po čtvrthodince hry dostal míč po dlouhém autovém vhazování Farkase na hranici pokutového území k Lokšovi, z jehož pokusem o střelu si obrana bez problémů poradila, o deset minut později odvracel obránce na roh  hlavičku Farského po přímém kopu Farkase, což byly spolu s přímým kopem Švancera, kterou brankář Kameník vyrážel, největší šance domácích za celý poločas ke skórování. Hosté dobře a přesně kombinovali a využívali v mnohých případech docela nepřesné hry domácích k nebezpečným kontrům, čímž se  dostávali před anebo i do šestnáctky domácích, kde měla obrana i brankář  Šrom s nebezpečnými situacemi stále dosti práce.

    V nástupu do 2. poločasu sice byli domácí aktivnější, ale bez  efektu, obrat k „lepšímu“ se v jejich hře se jaksi ne a ne dostavit. Chyběl větší důraz, záloha moc šancí připravit nedokázala a bez finální přihrávky se góly rodí velice těžko. V brance hostů navíc jasně kraloval zkušený Kameník. Bezradnost domácích dokumentoval v 71. min.  Švancer, který se po vyhrané hlavičce Smolarčíka, ocitl sám před brankou hostí, ale místo zakončení nohou, si do přihrávky doslova lehl a hlavou poslal míč vedle branky. A od této chvíle hosté začali být hodně nebezpeční. Ještě v téže minutě musel na druhé straně brankář Šrom zachráňovat vyloženou příležitost hostů, potom se přece jen dostali k šanci i domácí, když Juříček zakončil svoje nadějné sólo pouze střelou nad branku. Poté, až do konce zápasu byli nebezpečnější  hosté, kteří spálili dvě dobré příležitosti ke skórování. Domácí se ještě v samotném závěru pokusili něco s bezbrankovým stavem udělat, ale bezúspěšně. Ze závěrečného hodnocení utkání je zřejmé, že na obou stranách zklamali střelci a domácí se nemohli spolehnout ani na hru záložní řady, která byla naopak hnacím motorem soupeře, když jejich největší a velmi aktivní oporou byl kapitán Jiří Furik. Domácí sestava, která byla nepochybně oslabena a muselo se v ní   při neúčasti Maliny (zahraniční cesta), Rybaříka (disciplinární prohřešky) a nemocného  Kalicha  hodně  improvizovat, musela snad být i za jeden získaný bod nakonec spokojena. „Je konec podzimní části soutěže a přes zisk 27 bodů je zde hodně věcí k zamyšlení. Bodový zisk je sice slušný, ale i dnešní utkání ukázalo, kde nás bota tlačí a co bude nutno změnit. Ale máme na to celou zimu a přípravné období nepochybně využijeme k  dalšímu zlepšení“ okomentoval stručně podzimní část soutěže člen vedení klubu Vladimír Strnadel.
Trenér Jan Pejša. "Ke třem bodům nám chybělo prakticky všechno, protože jsme neodehráli povedené utkání. Je to pro nás nakonec slušný výsledek. Rýmařov působil daleko fotbalovějším a uvolněnějším dojmem, ale své šance naštěstí nedokázal využít. Naše hra nebyla dobrá a pouze dvě šance mluví za všechno. Museli jsme také řešit několik změn a to bylo na hře mužstva znát. Několik hráčů mělo náznaky nějaké virózy, takže výkony nebyly takové, jaké bych si představoval."

Sestava:    Šrom - Molnár, Nippert, Farský, Švancer - Folta (85. Uhlíř), Juříček, Švec, Farkas - Smolarčík, Lokša.
ŽK:              Farkas, Lokša -  Furik
Rozhodčí: Polanský - Trávníček, Řezníček