14.09.2014 MFK Havířov - FK Nový jičín 0 : 0

14.09.2014 14:08

    Již před utkáním na hřišti devátého celku tabulky se netajil trenér Holub cílem vyhrát, což se jeho svěřencům, tentokrát po velmi dobrém výkonu, málem podařilo. Od úvodu utkání hrál Nový Jičín nebojácně a útočně se zajištěnou obranou a  už po pěti minutách hry měl první „gólovku“, když  Kalich našel Lokšu, jehož střelu k tyči vyrazil domácí gólman na roh, deset minut na to přišla pěkná kombinační akce Švece, na jejímž konci byla  po centru Kalicha hlavička Lokši a  domácí ochránce branky se při ní docela zapotil. Teprve minutu poté přišla první vážnější akce domácích, kdy se dostal míč přes obránce k Omastovi, jehož střelu vykopával téměř z branky Švancer. Pak se až do přestávky hrál docela svižný fotbal v útočném pojetí na obou stranách, mírně navrch měli hosté, kteří se tentokrát dobrou kombinační hrou ve středu hřiště  dostávali do dalších dobrých situací. Na konci první půlhodiny vybojoval míč na půli Kalich, dal jej Lokšovi, jeho střelu z hranice „šestnáctky“ však brankář chytil,  úspěchem neskončila ani další pěkná akce Švece a Rybaříka, který však místo přihrávky volnému Lokšovi slabě vystřelil a nic z toho. V závěru poločasu se i domácí dostali několikrát před Šromovu svatyni, ale obrana hostí byla vždy, zejména při dvou rohových kopech, na místě a přímý kop Hotteka skočil daleko vedle. Ještě „na cestě do šaten“  byl po akci Švece za žlutou kartu faulován Lokša, přímý kop Smolarčíka skončil na domácím obránci.
    Pět minut po zahájení druhé půle se do stejné situace dostali po faulu na Skoupého domácí, ale Förstrova skončila v obranné zdi. O několik minut na to přišla dosud největší šance hostí, bohužel neproměněná,  když si Lokša naběhl  na centr Švancera až na „malé vápno“, ale míč kopl jen do domácího brankáře, za chvíli přišla podobná šance domácích, kteří po rychlé akci docela „vyšachovali“ obranu, ale střela  Michalčáka skončila naštěstí jen na boční síti Šromovy branky. Hosté se i poté se stále dobrou kombinační hrou, tlačili před domácí  pokutové území, z čehož měli další dobré gólové příležitosti, při nichž vyrážel brankář Směták míč po střele Rybaříka pomocí tyče na roh, do tyče mířila i následná střela Hejdůška z dálky. Poté se zaskvěl na druhé straně Šrom, který vychytal výborným zákrokem střelu z blízka domácího kapitána Michalčáka, domácí nebyli úspěšní ani po střele Racka, který mířil nad branku a  na další centr Pištěka před Šromovu branku naštěstí nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. Úplný závěr utkání patřil hostům a jejich velkému tlaku ke ztečení domácí branky. Dvě minuty před koncem měl po centru od Švancera gól na kopačce Lokša, ale velkou šanci neproměnil, poté nedotáhl do konce průnik do šestnáctky střídající Novotný  a když krásnou střelu Švece již v nastaveném čase zastavila tyč domácí branky, rozešli se soupeři s bezbrankovou remízou, i když  hosté měli tentokrát po velmi dobré hře k vítězství daleko blíže.

Nový Jičín:         Šrom - Hejdůšek, Malina, Cigánek, Švancer - Kalich, Švec, Molnár, Rybařík (90. Neumann) - Lokša, Smolarčík (76. Novotný).

Rozhodčí:          Dorušák - Trávníček, Běhal
ŽK:                       Valový, Hortem, Cenek - Švancer, Cigánek, Malina
Diváci:                170.    

Trenér Alois Holub: „Chtěli jsme tady samozřejmě vyhrát a odčinit tak domácí prohru s Přerovem, ale bohužel musíme uznat, že soupeř byl kvalitou velice dobrý a připravený. Myslím si, že konečná remíza je docela spravedlivá, i když jsme měli posledních patnáct minut více  ze hry, domácí jsme tlačili, vytvořili jsme si několik rohů, nastřelili tyč. Jsem toho názoru, že po stránce vůle a nasazení to bylo v pořádku, vezeme si  bod a upisujeme si, co jsme si nadrobili, ale důležitá je skutečnost, že máme po delší době nulu, za předvedený výkon je zapotřebí celý manšaft jen pochválit“. 

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ : Sobota 20. září v 16 hodin; FK NOVÝ JIČÍN - MĚFK VÍTKOVICE

Autor : Jaroslav Kotas