14.05.2017 SFK O P A V A „B“ - FK N O V Ý J I Č Í N 0 : 2 (0 :1)

14.05.2017 20:36

    Novojičínské fotbalové jaro úspěšně pokračovalo i v dalším utkání moravskoslezské divize v Opavě.  Naše mužstvo od začátku působilo na hřišti velmi koncentrovaně, mělo více ze hry a dokázalo si dobrou kombinací a pohybem vytvářet i slibné šance. Ve dvou případech po vyšachování domácí obrany naše šance ještě zastavil praporek asistenta rozhodčího, ale ve 30. min. to už bylo jinak. To si už Radovan Lokša našel svou příležitost a z 20 m prostřelil hradbu bránících hráčů. Střelou s pomocí tyče nedal domácímu brankáři šanci a naše mužstvo se dočkalo zaslouženého vedení. To ještě do  konce 1. poločasu mohl navýšit aktivní Macíček, ale ten své dva velmi nadějné sprinterské průniky do pokutového území kvalitní finální přihrávkou, ani střelou nezakončil.
    Druhý poločas by se z naší strany dal doslova nazvat „festivalem zahozených šancí“. Je sympatické, že jsme se nespokojili s vedením z 1. poločasu a dál pokračovali v ofenzívě, ale proměňování  šancí, to byl obrovský problém.  Jen namátkou - v 50. min. těsně vedle po akci Macíčka střílel Opatřil, v 53. další průnik Macíčka s nedůraznou koncovkou, v 55. min. Lokša sám na brankáře, ten vyběhl a pokus o lobování zlikvidoval. V 60. min. znovu Macíček sám proti brankáři, který ho opět a to na hranici malého vápna vychytal. Potom přišly v rozmezí pár minut zajímavé akce Krčuly, který zleva 3 x přihrával do nadějných šancí, ale chybělo i štěstí a vůbec největší překážkou byl výtečný výkon domácího brankáře. Ve chvíli, kdy se blížil závěr se začala vkrádat myšlenka, že jsme tolikrát urazili štěstěnu, že by se to nemuselo vyplatit. Naštěstí přišla 85. minuta, kdy další závar v pokutovém území domácích vyřešil opět Lokša, který nadvakrát prostřelil domácí obranu a dal tak výsledku konečnou podobu.
    Zasloužené vítězství je dílem celého kolektivu. Spolehlivá obrana s jistě chytajícím brankářem  toho tentokrát  domácím, kteří disponují nespornou kvalitou, moc nedovolila a pokud se k tomu podaří přidat  i lepší produktivitu, mohli bychom se těšit i z dalších vydařených zápasů.
Sestava: Ognyanov – Macíček P., Malina, Javorek, Kiss Farkas – Kalich, Juříček, Švec, Krčula (83.Pokorný) – Opatřil (80.Fertál), Lokša (87.Nippert) :  
Dále připraveni:  Smolarčík, Macíček Jakub, Uhlíř, Tichánek
Rozhodčí: Hájek Robert – Mankovecký Tomáš, Novák Michal      Delegát FA: Prokop Jan


Pozvánka na příští utkání:

V SOBOTU 20. KVĚTNA V 16:30 HODIN
FK NOVÝ JIČÍN -  FK   Š U M P E R K


Fotbalový klub se těší na vaši podporu.