14.05.2016 FK NOVÝ JIČÍN – B.FK FRÝDLANT n/O. 4:0 (4:0)

14.05.2016 19:26
    Běžela pátá minuta utkání 26. kola divize a domácí se po hlavičce stopera Maliny radovali z  vedení, což byl ten nejlepší začátek k pokračování třízápasové vítězné  série, což se novojičínským fotbalistům nakonec, tentokráte po velmi dobré hře a  zcela bez problémů, i podařilo. Vedoucí gól domácích padl poté, co se míč z přímého kopu Švancera dostal k Farskému, jehož hlavičku gólman Jež neudržel a pro vysokého stopera  Malinu nebyl problém poslat jej z blízka do sítě - 1:0. Třináct minut poté, se dostal míč podvakrát k Lokšovi, který jej bombou z dvaadvaceti metrů poslal  jen do břevna branky hostí. Domácímu snajprovi však trvalo jen dalších pět minut k tomu, aby se zapsal po osmnácté v sezóně do listiny střelců, když se trefil tentokráte hlavou po krásném centru Švavnera - 2:0. Hosté byli v této fázi, dá se říci, že docela neškodní, čehož využívali domácí ke stálým protiútokům. Po jednom z nich jen o fous minula střela Švancera břevno branky Ježe, aby dvě minuty na to   se již domácí ostrostřelec Lokša radoval v utkání podruhé, když  se k němu dostala do pokutového území po akci kapitána Švece střela Hrubého a bylo to 3:0. Novojičínští i poté pokračovali v nátlakové hře, z čehož vyprodukovali čtvrtý  gól, o který se postaral osm minut před přestávkou opět Lokša, když si po individuální akci  Kalicha, tentokráte v roli obránce,  a jeho kolmé přihrávce mezi obránce, „udělal“ i brankáře Ježe a z úhlu do prázdné branky rozradostnil všechny domácí - 4:0. Když vlastně chvíli poté první a jediný „pokus“ hostí o střelu za čtyřicet minut hry brankář Šrom bezpečně chytil, odcházeli domácí do šaten na přestávku s absolutní  spokojeností.
    Pět minut po přestávce si hosté, asi už smíření s tím, že zápas v Novém Jičíně nehrají, vytvořili první velkou šanci na změnu stavu, když se odrazil míč od břevna Šromovy branky k před brankou osamocenému střídajícímu Žáčkovi, který jej však kopl naštěstí pro domácí zbrkle jen „do nebes“.  To však domácí neodradilo  od  už docela „pohodové“ hry, z níž však přišla, po jednom z mála protiútoků, i další docela velká šance hostí po střele opět Žáčka, kterou Šrom vyrazil k Mandičakovi, ten však střílel vedle. Ale do další šance ke zlepšení své gólové bilance na čtyři v tomto utkání  se dostal po akci Juříčka a jeho kolmém vysunutí  i Lokša, ale tentokrát se jeho další střelecký zápis nekonal. Do konce utkání si více zachytal i Šrom, před nímž nedosáhl v pádu na míč Šigut, když před tímto hráčem Šrom vyřešil i další nebezpečnou situaci před svou brankou. Když krátce před koncem nepřekonal Lokša po individuální akci lobem daleko z branky vyběhnutého Ježe a v poslední minutě vytěsnil domácí gólman mimo branku i střelu Chlebka z nařízené penalty za údajný faul Švancera, mohli si domácí i s dorostencem Staňkem v základu a dalšími třemi střídajícími, připsat za kvalitní hru čtvrtou výhru v řadě.
Trenér Jan Pejša: „Je to pro nás krásný výsledek a musím říci, že zcela zasloužený. Kluci splnili veškeré technické pokyny, které jsme si řekli před utkáním, hráli jsme trošku zezadu, vyplňovali jsme prostory, nepouštěli jsme soupeře k ohrožení naší branky a naopak jsme  sami využívali každou nepřesnost soupeřově rozehrávce k rychlým protiútoků, které se nám i  podařilo proměnit. Podařilo se nám po standartní situaci dát na jedna nula a i ty další góly byly z rychlých protiútoků, takže z tohoto pohledu naprostá spokojenost. Říkám, že  kluci odmakali poctivě veškeré pokyny a nemám jim co vytknout“.

Sestava: Šrom - Kalich, Malina, Farský, Švancer - Staněk (76. Seidler), Juříček, Švec, Hrubý (82. Horák) - Fertál (70. Střelec), Lokša.
Branky: 5. Malina, 23., 28. a 37. Lokša, ŽK: Švancer - Kubáň, rozhodčí: Richtár - Šamárek, Macrineanu, diváci: 135.