14.03.2015 FK Nový Jičín - SFC Opava B 4:0 (1:0)

14.03.2015 20:00

V posledním přípravném utkání týden před zahájením jarní části sezóny, se domácí proti poslednímu celku MSFL ujali vedení už po deseti minutách hry, když byl po přihrávce Rybaříka od postranní čáry faulován před branku nabíhající Lokša, který se sám z nařízené penalty nemýlil - 1:0. Poté si domácí proti mladému soupeři vytvořili v podstatě až do přestávky převahu, z níž vzešly po pěkných kombinačních akcích i dobré brankové příležitosti, které však zůstaly nevyužity. Hosté se proti domácí sestavě, která by, až na zraněného Švancera, měla vyběhnout na trávník k prvnímu mistráku, ke střelbě na Leskovjana, s výjimkou přímého kopu, vlastně za pětačtyřicet minut ani nedostali, když jejich náznaky útočení domácí středová řada a obránci eliminovali daleko před pokutovým územím. Krátce před přestávkou se  po jedné z pěkných rychlých kombinačních akcí dostal míč od Kalicha k nabíhajícímu Lokšovi, ten však „supertutovku“ neproměnil.

Uběhlo sedm minut 2. poločasu a domácí přidali druhý gól, o nějž se postaral po rychlé akci a přesné přihrávce od Lokši střelou ze třinácti metrů po zemi k tyči Novotný - 2:0. Za několik minut na to vytvořila dvojice Rybařík s Kalichem dobrou příležitost Lokšovi, který však  střílel z dobré pozice vedle. Svoji minelu však napravil  domácí ostrostřelec o čtyři minuty později, když po krásné individuálně akci  Rybaříka a jeho nezištné přihrávce, neměl problém zasunout míč zaslouženě do branky soupeře - 3:0. Poté poslal trenér Pejša na hřiště místo Lokši Smolarčíka, Kalicha nahradil Horák, který se hned blýsknul krásnou přihrávkou na nabíhajícího Rybaříka a ten z blízka střelou pod břevno zvýšil na 4:0. Navýšit brankově zcela zasloužené vítězství mohl ještě krátce před koncem Horák, ale jeho technické obstřelení brankáře po přihrávce Molnára za obránce,  namířilo vedle. Domácí tak uzavřeli velmi úspěšnou sérii deseti přípravných zápasů, z nichž z devíti odešli jako vítězové a jen jednou uhráli remízu. Teď již je čeká jen ostrý start na hřišti Mohelnice do jarních bojů o zachování divizní příslušnosti.

TAK HODNĚ ŠTĚSTÍ A ÚSPĚCHŮ !!!

Nový Jičín: Leskovjan - Molnár, Malina, Cigánek, Farkas – Kalich (73. Horák), Švec, Juříček, Rybařík (78. Dedič) - Novotný, Lokša (70. Smolarčík).

Branky: 11. a 60. (p. k.) Lokša, 52. Novotný, 74. Rybařík.