13:10.2018 SK Hranice - FK Nový Jičín 0 : 0

13.10.2018 17:58

V derby utkání domácího druhého celku tabulky s hosty, coby suverénního lídra soutěže, si ohlášených třistadvacetpět ohlášených diváků moc fotbalu neužilo, když se oba celky po devadesáti minutách hry nakonec rozešly pravděpodobně spokojeny s remízou za bezgólový výsledek. Pokud se týká informací pro fotbalové příznivce, kteří nebyli na tomto utkání přítomni, tak se kromě toho, že v podstatě o nic nepřišli, nedá skoro o průběhu utkání  ani nic důležitého napsat. Od začátku se hrála docela nezáživná opatrná hra vycházející oboustranně ze zajištěných obran s mnoha přihrávkami do šířky a dosti daleko od obou pokutových území. Domácí se snažili mnoha přihrávkami mezi sebou uprostřed hřiště a dlouhými nákopy vylákat hosty zpoza jejich obranného pásma, což se jim moc nedařilo, na druhé straně hosté při snaze něco dobrého na domácí vymyslet, ztráceli mnoho míčů v rozehrávce, což jim bránilo dotáhnout snahu o v útočení až do konce. Z průběhu prvního poločasu se vymyká  je několik málo akcí stojících za zmínku a to akce domácích z konce první čtvrthodinky, kdy se po tvrdé střele Heřmánka, který Ognjanov neudržel v náručí dostal míč v šestnáctce ke dvojici domácích hráčů, kteří  však šanci dostat se do vedení nevyužili. K možnosti „něco“ ze stále opatrné hry vytěžit, se hosté dostali až krátce před přestávkou, když měli výhodu dvou rohových kopů,  kapitán Švec kopal přímý kop, ale nic z toho stejně, jako z následného přímého kopu Farkase do pokutového území, nevytěžili.
Obdobný průběh jako dosavadních pětačtyřicet minut,  měl v podstatě i druhý poločas. Hra se odbývala daleko od pokutových území, oba týmy se sice snažily „něco na soupeře vymyslet“, ale vše končilo na pozorných obranách, čímž nebyly k viděné žádné, a už vůbec ne „tutové“ šance na vstřelení gólu. Tu první, a v dosavadním průběhu největší, si vytvořili hosté až  v sedmapadesáté minutě, kdy se po akci Staňka dostal míč do šestnáctky, kde se však Opatřil s Pyclíkem jaksi „nedohodli“, kdo  by měl gólově zakončit a o míč přišli. I přesto, že i v další fázi utkání hosté stále dosti chybovali v přihrávkách, vytvořili si určitou, i když ne zrovna velkou, herní převahu, z níž nevyužil Urbanovský krásnou přihrávku od Švece a v dobré pozici v pokutovém území míč ztratil, poté střílel Pyclík z přímého kopu do obranné zdi, v zápětí po přihrávce od Staňka mířil novojičínský ostrostřelec z dobré pozice jen několik centimetrů vedle tyče domácí branky. Snažili se však i domácí, ale čtvrt hodiny před koncem skončila hlavička střídajícího Křenka po rohovém kopu nad brankou, po přímém kopu Čápa kopali domácí rohový kop, z něhož měl gól na kopačce v dobré pozici v pokutovém území Marek, ale naštěstí pro hosty poslal míč daleko vedle branky Ognjanova. Poté, v samém závěru utkání, hostům  poněkud „zatrnulo“, když se do jejich šestnáctky dostal Kuchař s pádem vyžadující si nařízení penalty, pozorný rozhodčí však naopak udělil tomuto hráči žlutou kartu za simulování. A to byl vlastně konec utkání, které v souboji vedoucích celků soutěže moc  krásy nepřineslo a konečný výsledek nakonec i docela odpovídá průběhu hry a předvedenému výkonu obou celků.
Nový Jičín: Ogjanov - Wolf, Javorek, Nippert, Farkas - Urbanovský, Švec (72. Klepáč), Juříček, Staněk - Pyclík, Opatřil (89. Preči).
Branky: 0 - 0, ŽK: Lasovský, Kuchař, Vavřík - Wolf, Pyclík, Klepáč, Juříček, rozhodčí: Smýkal - Hanák, Kostelník, diváci: 325.