13.08.2016 FK NOVÝ JIČÍN – FK VIKTORIA PŘEROV 0 : 1 ( 0 : 0 )

13.08.2016 20:00

Ten kdo sledoval úterní pohárové utkání  s prvoligovou Karvinou, byl s výkonem našeho mužstva i přes porážku 1 : 2, spokojen. O to větší zklamání je porážka s přerovskou Viktorií. Mužstvo předvedlo naprosto  neuspokojivý výkon a  omluvou nemůže být ani stále trvající neúčast kapitána Švece a když se v utkání zranil i stoper Malina, který musel v 53. min. střídat, najednou naše v této nové sezóně silně omlazené mužstvo, bylo naprosto bezradné.

Soupeř přitom nastoupil do utkání dosti neurovnaně a zdálo se, že naši mohou mít větší  ambice. Vše mohla rozhodnout 15. minuta. To Pavel Macíček dostal ideální přihrávku mezi stopery od Hrubého, ale sám proti brankáři hostů v ideální pozici zcela propadl a nedal. Od tohoto okamžiku soupeř jakoby ožil, ale kromě řady rohových kopů si jasnou šanci nevytvořil.
    Druhý poločas zahájilo naše mužstvo aktivněji, ale hru brzdily školácké nepřesnosti. Přesto mohlo být vyrovnáno. Lokšovy střely, které měly  gólové parametry v 59. a 65. min. doslova vychytal hostující brankář Švec, který byl nepochybně nejlepším hráčem hostů. K tomu je nutno připočíst i penaltový zákrok na Kalicha, který rozhodčí takto nevyhodnotil, takže znovu platilo "nedáš - dostaneš". Přišla 70. minuta, zbytečná ztráta míče Kiss Farkaše u půlící čáry a poté i zbytečný faul se žlutou kartou. Po rozehrávce a centru se v pokutovém území nejlépe zorientoval přerovský Kovář a z otočky trefil pravý spodní roh naší branky. Paradoxně kromě centrů to byla snad první přímá střela na naši branku a bohužel ,hned gólová. Ale i to se stává a do konce zbývalo relativně dost času. Jenže naše  mužstvo si s tím nedokázalo poradit. Nakopávané míče neměly šanci na úspěch a soupeř si dokázal výsledek pohlídat.
    Naši mladí by měli zase rychle sestoupit na zem a uvědomit si, že divize mužů je soutěž hodně vysoká na to, aby se dala srovnávat s pohodlným dorosteneckým fotbalem. Hrát bez bojovnosti, pohybu a maximálního nasazení,to prostě nepůjde. O tom se snad v tomto utkání všichni hráči dostatečně přesvědčili.

Sestava:  Klepek - Pokorný (90. Macíček Jakub), Malina (53.Fertál), Nippert,  Kiss Farkas - Kalich, Juříček, Opatřil, Hrubý (72. Uhlíř) - Macíček Pavel, Lokša
Rozhodčí:  Kostelník Tomáš - Poláček David, Mikula Petr                   Delegát FA: Urban Petr

Příští utkání :  v 16:30 hod venku v PETROVICÍCH - SO 20.srpna - odjezd ve 14 hod., začátek.