13.05.2015 FK Nový Jičín - FC Dolní Benešov 3:2 (0:2)

13.05.2015 20:49

Ve vloženém divizním utkání měli domácí od začátku a skoro celou čtvrthodinku mírnou převahu, z níž si vybojovali několik dobrých příležitostí ke vstřelení branky, ale nic z toho nevytěžili. To hosté byli jiní „kabrňáci“, když se jim podařilo ze dvou zaváhání domácí obrany během jedné minuty dát hned dva „sslepené“ góly, o které se postaral jejich nejlepší střelec Labuda. První branku  dal poté, co se po dlouhém nákopu z obrany protlačil kolem stopera Bajera a střelou k tyči nedal Šromovi šanci - 0:1. Domácí zkušený stoper si vybral svůj „den blbec“ hned po rozehrání ze středu hřiště, když se k němu dostal míč, který mu však odskočil, čehož využil jednadvacetiletý velmi hbitý mladíček Labuda  a osamocen proti Šromovi nezaváhal - 0:2. Tento stav domácí docela „zchladil“, nějak se v další fázi utkání nemohli „najít“, hráli nepřesně a mnoho nakopávaných míčů dopředu vždy skončilo na kopačkách obránců hostí. Do „váženější“ šance se domácí dostali až po půlhodině hry, kdy Molnárovu přihrávku do šestnáctky odvracel obránce, poté byla odražena v pokutovém území i střela Kalicha, ze Smolarčíkovy dorážky byl roh. Domácí nic nedali ani z přímého kopu za šlapák na Kalicha, když míč od Farkase brankář Švrčina nadvakrát kryl, poté  obránce hostí odkopl i Molnárův centr do pokutového území. Když na druhé straně Šrom vyrazil nad břevno centr Sprucha před jeho branku a obrana zlikvidovala i střelu Labudy, měli domácí na cestě na přestávku určitě moc o čem přemýšlet.
    Jak po utkání říkal domácí trenér Pejša, že musel v šatně udělat „bouřku“, tak si to jeho svěřenci určitě vzali k srdci, protože hned od úvodu druhého poločasu začali s přesnější a aktivnější hrou, z níž také vytěžili i „kontaktní“ gól. Přišel po pěkné akci Lokši, který dal míč Smolarčíkovi, ten jej napodruhé poslal volnému Kalichovi a ten se nemýlil - 1:2.  Zatímco hosté se v další fázi hry nikam moc dopředu nehnali, domácí i přes narůstající  převahu, ještě  stále hráli dosti složitě v rozehrávce i v kombinaci. Jejich tlak však dále stoupal, více byl před šestnáctkou hostí vidět ostrostřelec Lokša, ale všechny jeho pokusy připsat si jubilejní dvacátý gól  byly zlikvidovány. Deset minut před koncem, kdy už tlak domácích nabíral na dosti velké  síle, ještě nevyšel signál z přímého kopu, ale tři minuty na to, se již radovali z vyrovnání, když si vybojovali po přímém kopu rohový kop prováděný Farkasem, z něhož se přesně hlavou trefil z blízka Cigánek - 2:2. Velký nápor domácích byl nakonec korunován i vítězným gólem, který přišel po čtyřech minutách od vyrovnání a postarali se o něj sami hosté, když po předcházející pěkné kombinační akci domácích se střelou Cigánka sraženou na roh, si po jeho rozehrání v „trmě-vrmě“ dopravili míč z blízka za záda svého brankáře - 3:2. V samotném závěru s nastaveným časem však mohli domácí o vítězství i přijít, ale stálo při nich i kus štěstí, když  Šrom včasným vyběhnutím nohama zlikvidoval střelu Adamíka.  Domácí si výhrou prodloužili sérii jarní neporazitelnosti na devět utkání a v tabulce dostihli na stejný počet bodů sedmý Přerov.
Jan Pejša (trenér N. Jičína): "Soupeře jsme po školáckých chybách pustili do dvougólového vedení a pak jsme se celý poločas hledali. O přestávce byla v kabině trošku bouřka. Nakonec musím klukům poděkovat, protože i když nám to nešlo fotbalově, tak vůlí a nasazením jsme dokázali výsledek zvrátit."
Dušan Christoph (trenér D. Benešova): "Při standardkách nejsme schopni uhlídat hráče. Hráči si zápas, který měli hodinu pod kontrolou, prohráli vlastní blbostí. Dobře nám tak, protože to je zápas, co zápas. Tak zkušená obrana, jako máme my, nemůže dostávat tolik branek. Udělám s tím razantní krok už v příštím zápase ve Velkých Karlovicích."

Branky:               60. Kalich, 82. Cigánek, 86. vlastní hosté  - 18. a 19. Labuda
ŽK:                        Lokša, Švec, Novotný - Haas, Radek, Štefek
Diváci:                 80
Sestava FK NJ: Šrom - Molnár, Bajer, Cigánek, Farkas - Kalich (76. Novotný), Švec, Juříček, Švancer - Smolarčík (70. Nippert), Lokša (90. Dedič).

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ: Sobota 16. května v 16:30 hod., TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - FK NOVÝ JIČÍN