12.11.2016 FK Nový Jičín - SK Jiskra Rýmařov 1:1 (0:1)

13.11.2016 00:07
    V posledním utkání podzimu, které bylo zároveň předehrávaným prvním jarním kolem, přivítali novojičínští fotbalisté na hřišti s umělou trávou vysoce favorizovaný Rýmařov, jemuž měli vracet vysokou prohru z prvního kola, určitě s odhodláním vybojovat ve velmi důležitém utkání vítězství, čímž by si alespoň částečně napravili  reputaci dosavadního průběhu podzimní části. Za velmi sychravého počasí s mírným sněžením, se od začátku utkání odehrával dosti „litý“ souboj, z něhož se dostali poprvé do větší šance ke skórování po čtvrthodině hry hosté, ale střelu, až k blízkosti branky pronikajícího Němce brankář Klepek zlikvidoval. Hosté, kteří hrají téměř ve stabilní sestavě již několik sezón, se od začátku ukazovali jako vysoce kompaktní celek, jehož hra spočívala v zajištěné obraně s dobrou herní kombinaci a  rychlými protiútoky. Domácí tým se jim snažil herně vyrovnat, nešla jim upřít velká bojovnost a nasazení, z něhož se dostal po centru Macíčka do docela dobré šance ke vstřelení branky Lokša, ale dobře postaveného brankáře Kameníka nepřekonal. To na druhé straně byli na konci první půlhodinky úspěšnější hosté, kteří se dostali do vedení, když se po centru Dydowicze trefil střelou  z úhlu za záda Klepka Němec - 0:1. Do konce poločasu se hrálo většinou dosti daleko od branek, do dobré šance k vyrovnání se dostal po centru Farkase mezi obránce Opatřil, jeho hlavička však mířila vedle, na druhé straně zasáhl úspěšně Klepek proti pronikajícímu Němcovi. Domácí poté nic nevytěžili ani ze tří po sobě jdoucích přímých kopů, když jak Juříčkův, tak dvakrát Farkase obrana hostí vcelku bez problémů odvrátila. Již „na cestě“ do šaten vyškrábl Klepek mimo branku střelu Furika a střela Lesáka skončila v jeho náruči.
    Obraz hry se moc nezměnil ani od začátku druhého poločasu, který se hrál s červeným míčem již na mírně zasněženém terénu. Domácí se snažili seč jim stačily síly a umění o vyrovnání, ale provázelo je ve hře  dosti nepřesností, kterých využívali hosté k nebezpečným protiútokům, obrana domácích však byla vždy na místě. Velmi dobrou šanci k vyrovnání měl po dvaceti minutách Lokša, který dostal míč do pokutového území z přímého kopu Farkase, ale šanci nevyužil, když z dobré pozice mířil vedle branky. S ubývajícím časem tlak domácích sílil, z čehož nakonec padl i vyrovnávací gól, o který se postaral jedenáct minut před koncem stoper Malina, který po rohovém kopu hlavičkou překonal Kameníka - 1:1. V další dobré šanci dostat svůj tým do vedení se dostal brzy poté, po jedné z mála pěkných kombinačních akcí, střídající Nippert, jeho střela však skončila jen na boční síti soupeřovy branky. Úplně snad největší šanci k zajištění velmi důležité výhry dostal pět minut před koncem kanonýr  Lokša, ale jeho technická střela z přímého kopu z osmnácti metrů kolem zdi branku Kameníka těsně minula a když po dalším přímém kopu mířil kapitán Švec vysoko nad branku, museli se domácí nakonec spokojit jen se ziskem jednoho bodu, což nejen týmu, ale i vedení klubu nedá jistě klidu před jarními boji, které bude jen a jen o záchranu divizní soutěže.
Trenér Alois Holub: „Celý týden jsme se připravovali na to, že uděláme pro vítězství všechno a myslím si, že do toho kluci dali opravdu vše, ale je potřeba uznat kvalitu soupeře, který má v kádru velice dobré individuality. Je to pro nás další domácí ztráta, která mrzí, ale musíme být rádi, že se nám podařilo alespoň vyrovnat, protože hrajeme o záchranu a každý bod se bude počítat. Je to zklamání, protože když jsem přebíral mužstvo, tak jsem chtěl alespoň osmnáct bodů. Věřím, ale v povedenou přípravu, kdy se utkáme znovu s kvalitními i třetiligovými týmy“.

Nový Jičín: Klepek - P. Macíček, Malina, Javorek, Farkas - Kalich, Švec, Opatřil, Juříček, Uhlíř (58. Nippert) - Lokša.
Branky: 79. Malina - 29. Němec, ŽK: 0 - Kameník, D. Furik, Ondruška, rozhodčí: Mankovecký -  Černoevič, Vrťo.