12.09.2015 FK Nový Jičín - Havířov 3:1 (1:0)

12.09.2015 22:00

    Pro obě mužstva dosavadní postavení v tabulce neodpovídá předsezónním prognózám a tohle utkání oba soupeři vnímali jako zlomové. Domácí od začátku nenechali nikoho na pochybách a jejich nasazení bylo evidentní. V 6. min. se Honza Kalich dostal k přihrávce mezi stopery, ale zakončil přímo do náruče brankáře Havířova. Všechno si ale stejný hráč vynahradil v 11. min., kdy si naběhl na zpětnou přihrávku Radovana Lokši od brankové čáry a nechytatelnou bombou tentokrát asi z 12 metrů nedal brankáři šanci. I v dalších minutách to byli naši hráči, kteří udávali tempo hry. Blízko ke zvýšení náskoku měli v 16. min. Ondra Malina hlavou po rohovém kopu, ve 21. a 38.min. Honza Smolarčík rovněž hlavou a poločasovou převahu ukončil ve 42. min. Radovan Lokša, ale i jeho střelu po zemi k tyči zlikvidoval Směták v brance Havířova.
    Nástup do 2. poločasu vyšel opět lépe našemu mužstvu, které bylo nadále aktivnější a výsledkem byla druhá branka v síti hostů. V 52.min. Radovan Lokša unikl po pravé straně a přízemní přihrávkou našel před brankou Honzu Smolarčíka, který chytře do protipohybu brankáře    „z jedné“ ukázkově skóroval. Hosté se prezentovali pouze náznaky, ale protiútoky  se jim příliš nedařily a naše mužstvo poněkud lehkovážně jakoby  podcenilo schopnosti soupeře. A trest přišel záhy. Rohový kop v 68.min. naše obrana včetně brankáře Rosti Šroma trestuhodně podcenila a hosté rázem zásluhou K.Skoupého dotlačili míč do naší sítě. Najednou byl soupeř opět  „ve hře“ a nám jakoby začala váznout kombinace. Když se navíc nechal v 77.min. vyloučit náš David Rybařík po vzájemné strkanici se soupeřem, ve které  byl náš hráč pdle rozhodčího aktivnější, bylo o rušný závěr postaráno. Našeho oslabení naštěstí soupeř nedokázal využít, naši se opět dokázali zkoncentrovat a výsledkem byl 3. gól v síti hostí. V 81.min se k míči dostal Radovan Lokša, oklamal dva bránící hráče a bombou z 20. metrů definitivně naši zaslouženou výhru potvrdil.                                                                                                                                                     

Sestava:      Šrom – Molnár, Malina, Nippert, Švancer – Kalich (90.Hrubý), Švec, Juříček, Rybařík – Smolarčík (69.Folta), Lokša (89.Fertál)
Branky:       11.Kalich, 52.Smolarčík, 81.Lokša  -     68. K.Skoupý
ŽK:                34.Smolarčík, 70.Švancer     -    56.Wojnar, 84.Trajkovski (H)
ČK:               77.Rybařík
Rozhodčí:   Miklík David – Gasnárek Michal, Dohnálek Jan
Delegát FA:  Miroslav Juránek
Diváci:          120

Příští utkání hrajeme v KRNOVĚ v neděli 20.září – odjezd ve 13:15 hod.

POZVÁNKA NA DALŠÍ DOMÁCÍ UTKÁNÍ :
TENTOKRÁT NE V SOBOTU, ALE V NEDĚLI 27. ZÁŘÍ OD 16:30 HOD. PROTI  Fc  TVD   S L A V I Č Í N