12.08.2017 FK Nový Jičín - SFC Opava B 1:1 (0:0)

12.08.2017 19:42

Po úvodním, docela smolně prohraném utkání nové mistrovské sezóny na hřišti Slavičína, nastoupili novojičínští fotbalisté před domácím publikem proti mladému týmu opavské prvoligové rezervy s odhodláním podat co nejlepší výkon, který by znamenal první tříbodový zisk, což se jim téměř podařilo nebýt velkého zaváhání v obranné fázi bezprostředně před koncem utkání … V první čtvrthodince měl o něco navrch ze hry domácí tým, naopak druhá čtvrthodinka patřila technicky hrajícím hostům, kteří naštěstí nic nevytěžili ani ze šesti brzy po sobě jdoucích rohových kopů, když ještě tvrdou nebezpečnou střelu Rychlého brankář Ognyanov bravurně vyrazil. V této fázi „zaujala“ jen dalekonosná střela Opatřila  mířící však vysoko nad branku, tentýž hráč o  něco později vypracoval pro svůj tým po individuální akci dobrou šanci, v níž však místo přihrávky na nabíhajícího Pyclíka, volil technickou střelu mířící mimo nad branku hostí, aby o chvíli později přišla další rychlá pohledná akce domácích s centrem Farkase do pokutového území, kde však byla  snaha Juříčka o překonání brankáře  Lasáka zlikvidována. Poté již byla až do přestávky hra docela vyrovnaná s náznaky útočných akcí na obou stranách, diváky „zaujaly“ nejdříve přímý kop Swiecha z osmnácti metrů mířící do domácí obranné „zdi“, poté na druhé straně obranou zablokovaná dalekonosná střela kapitána Švece a Ognyanovem zlikvidovaná,  již skoro na cestě do šaten,  velmi nebezpečná střela  Kolíska z blízka.
    Do druhé půle poslal trenér Hajný místo nevýrazného Uhlíře novice  Wolfa a místo Staňka Kalicha, což přineslo do  hry jeho svěřenců značné „oživení“ s vytvořením herní převahy se stálým útočením. Brzy po zahájení hry se probojoval Javorek přes několik obránců až do blízkosti branky, avšak jeho střela z úhlu mířila jen do boční sítě, po centru Farkase střílel Kalich bez přípravy z dobré pozice ale vedle. Po hlavičce Maliny z rohového kopu mířící rovněž vedle branky, přišla dosavadní největší šance domácích ke vstřelení branky, do níž Juříček poslal Kalicha, jemuž však radost z možného skórování zlikvidoval včasným vyběhnutím mimo pokutové území brankář Lasák.  Hosté se v této fázi hry dostávali před šestnáctku domácích jen ojediněle a vše, co „vymysleli“ domácí obrana bez problémů likvidovala. Krátce po další pěkné akci Kalicha, na jehož kolmou přihrávku do pokutového území však Juříček nedosáhl, se již domácí mohli oprávněně radovat z vedení, poté, co Juříček poslal pěknou přihrávku na Pyclíka, který se dobře uvolnil a z úhlu z hranice pokutového území otevřel skóre - 1:0.  O tři minuty později mohl přijít i druhý gól v síti hostí, to by však musel někdo z domácích hráčů dosáhnout na přihrávku Pyclíka, která prošla bez ataku spoluhráčů přes celé pokutové území, následnou Farkasovu střelu brankář Lasák vytěsnil na roh, z něhož po odraženém míči střílel Juříček z dobré pozice vysoko nad branku. Přišla i další pěkná kombinační akce, na jejímž začátku byl Kalich, který dal míč Javorkovi, z jehož přihrávky srazil obránce střelu Pyclíka na roh. Za to, že domácí nevyužili hned několik dobrých šancí k navýšení skóre, byli potrestání minutu před koncem utkání, když po zbytečném faulu Farkase u postranní čáry, přišel z kopačky Hurty přímý kop do pokutového území domácích, kde se po zaváhání obránců i brankáře dostal míč na hlavu Swiecha, který poslal míč obloučkem do sítě - 1:1. Když v o minutu nastaveném čase skončila technická střela Hrušky na vrchní síti branky hostí, museli se domácí spokojit místo očekávané výhry se třemi body jen jedním bodem …
Branky: 68. Pyclík - 89. Swiech, ŽK: 0 - Lasák, rozhodčí: Broskevič - Kaloč, Bebenek, diváci: 166.
Sestava: Ognyanov - Javorek, Malina, Nippert, Kiss Farkas - Staněk (46. Kalich), Švec, Juříček, Uhlíř (46. Wolf) - Opatřil (83. Hruška), Pyclík

Trenér Pavel Hajný: „Soupeř přijel s velmi mladým mužstvem a hlavně první poločas byl z naší strany velmi špatný. Bylo to mdlé a chyběl pohyb. Ve druhém poločase už sice nějaké zlepšení nastalo, ale pořád to nebylo ono. Nakonec jsme v závěru po zaváhání brankáře inkasovali, což je kruté. Soupeř neměl žádné vážnější šance, ale na to se prostě nehraje. Po dvou zápasech máme zatím bod, což je málo a musíme se z toho dostat.“